İpek Ongun Şimdi Düğün Zamanı Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar
ama atasay bile bir bora burada diye gizli ilk kitap özeti orda pek selin serpil serra takdir varda yaz zaman zeynep İpek Ongun Şimdi Düğün Zamanı Kitap Özeti Bir Genç Kızın Gizli Defteri Oktay ipek ongun bir genç kızın gizli defteri özeti ipek..Bir Genç Kızın Gizli Defteri Okunmaya Değer Ama Malsef Özet

Serra lise bire gidiyo.serra çesmeden geri dönünce atasay ondn çok hoşlanıyo ama serra onun yüzüne bile bakmıyo.sonra bayağı bir zaman sonra serra cüneytin önerisine uyarak okul gazetesine giriyo.baskanı selin abla yardımcı özge abi.ikiside son sınıf öğrencisi.orda hikaye yazıyo.bu hikaye yüzünden okul birbirine giriyo.serra okulun en çok konuşulan kızı oluyo.işte bunlar oluyo kitapta
serra bu güzelliklerini birazda kuzini sırma nın sayesinde yapabiliyor.serranın burada cüneyt adında bir de sevgilisi oluyo.ama annesiyle babası ayrılıyo.serra bu yüzden hasta oluyo.ama sonra hastalığı geçiyo.serranın buradaki arkadaşları tümay zeynep.serpil de varda onu kimse pek sevmiyo.burada sırmanın asık olduğu çocuk bora da var.bu çocuğu serpilde seviyo.serranın annesi derya.teyzesi defne.en iyi arkadası aysegül.serralar ankarada oturuyo.annesi bankacı.babası ögretmenaysegülden sonra en iyi arkadası yesim.
Bir genç kızın gizli defteri kitabında serra diye bir kız var bu kızın günlüğü anlatılıyor.bu kız sivilceli gözlüklü kilolu bir kız aslında çirkin değil ama kendini çok çirkin buluyor.bu kitapta serra atasay adında sınıfından bir çocuğu beğeniyor ama çocuk bunu beğenmiyor.bu kız çok çalışkan karnesine takdir geliyo.böylece yaz tatilinde teyzesinin yanına çeşmeye tatile gidiyor.çeşmede sırma adında süslü bir kuzini var.serra çeşmede zayıflıyor gözlükleri yerine mercek taktırıyor.at kuyruğu olan saçlarını kat kat kestirip perma yaptırıyor.kısaca çok güzel oluyor :)

Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti

Bir genç kızın gizli defteri kitap özeti

This post was written by admin on Aralık 5, 2007
Posted Under: a
Gençler bu kitap tam size göre.İpek Ongunun Bir genç kızın gizli defteri kitabı
Neden yazarız?
Daha doğrusu neden anı defteri tutarız?
Yaşamımızın her döneminde, ama özellikle ilk gençlik çağında, sorunlarımızı, mutlu mutsuz anılarımızı bizi yargılamadan dinleyen, paylaşan birilerine gereksinim duyarız. Ve -bu biri- evet, bildiğiniz, anı defterimizdir. On beş yaşındaki Serra tüm duygularını, düşüncelirini anı defteriyle paylaşıyor. Annesiyle babası neden garip davranıyorlar? Yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Çeşme’de tatil günlerinde tanıştığı yeni arkadaşları Serra’nın yaşamında ne gibi değişikliklere neden olacaklar?
– Kitap okumaya zamanım yok diyorsanız…
– Trafikte çok zaman geçiriyorsanız…
– Ev işi yaparken bile kitaplardan uzak kalmak istemiyorsanız…
– Çocuğum kitap okumayı sevmiyor diyorsanız…
– Görme engelli olup; okuma aşkıyla doluysanız…

Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti

Bir genç kızın gizli defteri kitap özeti
THIS POST WAS WRITTEN BY ADMIN ON ARALIK 5, 2007
POSTED UNDER: A
Gençler bu kitap tam size göre.İpek Ongunun Bir genç kızın gizli defteri kitabı
Neden yazarız?
Daha doğrusu neden anı defteri tutarız?
Yaşamımızın her döneminde, ama özellikle ilk gençlik çağında, sorunlarımızı, mutlu mutsuz anılarımızı bizi yargılamadan dinleyen, paylaşan birilerine gereksinim duyarız. Ve -bu biri- evet, bildiğiniz, anı defterimizdir. On beş yaşındaki Serra tüm duygularını, düşüncelirini anı defteriyle paylaşıyor. Annesiyle babası neden garip davranıyorlar? Yoksa yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Çeşme’de tatil günlerinde tanıştığı yeni arkadaşları Serra’nın yaşamında ne gibi değişikliklere neden olacaklar?
– Kitap okumaya zamanım yok diyorsanız…
– Trafikte çok zaman geçiriyorsanız…
– Ev işi yaparken bile kitaplardan uzak kalmak istemiyorsanız…
– Çocuğum kitap okumayı sevmiyor diyorsanız…
– Görme engelli olup; okuma aşkıyla doluysanız…

İpek Ongun – Bir Genç Kızın Gizli Defteri Kitap Özeti?

lütfen bir genç kızın gizli defteri adlı kitabın özetini yayılayın

ilginiz için şimdiden tşk :)

Bir Genç Kızın Gizli Defteri

Onlar Erdi Muradına”

“Bir Genç Kızın Gizli Defteri,
“Arkadaşlar Arasında,
“Kendi Ayakları Üzerinde,
“İşte Hayat,
ve
“Şimdi Düğün Zamanı”…

Yazıları gençlik üzerine yoğunlaşan çok değerli yazarlarımızdan İpek Ongun’un biz gençlere hediye ettiği bir seri. Bu seri, Serra Noyan isimli bir kızın ilkoldan evlililik zamanına kadar yaşadığı herşeyi anlatan günlüktü. Ama öyle sıradan bir günlük değildi. Daha 8-9 yaşlarında olan bir çocuğun kaldıramayacağı zorluklara nasıl göğüs gerdiğini, ilk aşkını ve daha sonra üniversite aşkını hayal kırıklıklarıyla bulan ve sonunda hiç ummadığı biriyle evlenen bir kızın çok çarpıcı hikayesiydi…
Evet Efendim… Şimdi kalkıp sizlere serinin ilk başından bu yana yaşanılanları anlatmayacağım. Serinin son serisi ‘Şimdi Düğün Zamanı’nda yine gençlere verilen ince fakat önemli mesajları ileteceğim. “Çok hassas, ince düşünen ve narin bir yapıya sahip olan Serra kızımız, bir önceki kitabında üniversite yıllarından bu yana çıktığı Oktay isimli bir genç ile nihayet nişanlanmışır. Özgür isimli genç bir avukat bir barışık bir kırgın süren bu ilişkide Serra’ya her zaman destek olur. Bunu geçmeden de edemeyeceğim. Çünkü Özgür, Serra’nın Ankara’da oturan babaannesinin en yakın arkadaşı Safiye Hanım’ın torunu. Ve bir zamanlar Serra’nın babaannesi, Özgür ile torununun mürrüvetini görmeyi çok istemişti. Fakat kader Serra’yı Özgür ile değil Oktay ile biraraya getirmişti.
Bu arada Serra’nın lise yıllarından bu yana dost olduğu arkadaşlarını ise unutmamak gerek. Hepsi teker teker evlenmiş ve hayata adım atmışlardı. Herkes Serra’nın da mutlu bir beraberlik yapmasını istiyorlardı.
Üniversitenin ardından nişanlanan Serra ile Oktay’ın nişanlılık dönemi iki yıla yaklaştığında ise tam evlilik kararı alır. Bu karar ise Serra’nın dedesinin ‘Artık şuna ilişkiyi resmileştirin’ demesiyle alınır. Ve tabiki Serra için asıl işkence bundan sonra başlar. Aslında Serra o kadar ince düşünen ve o kadar de mükemmel bir kız ki, her zaman sağlam adımlar atmak ister. Oktay ise bunun tam tersine henüz olgunlaşamamış biri. Yedi yıldan bu yana süren ilişkileri tam evlilik ile sona erecekken Oktay’ın aldırmaz tavırları Serra’ya iki seçenek sunar. Sevdiği için Oktay ile zoraki de olsa evlenecek ve mutsuz bir evlilik yapacaktı ya da en kısa sürede deliler gibi sevdiği Oktay’ından ayrılacaktı. İçinde fırtınalar kopararak ikinci kararı alan Serra’nın hayatı ise bir şekilde düzene girmeye başlar. O zaman ise imdadına yeni Özgür yetişir… Yedi senelik bir beraberliğin acısını her zaman olduğu gibi Özgür’e anlatarak yenmeye çalışır. Hatta Özgür, O’nun için o kadar önemli olur ki Serra’nın dedesi bir gece yarısı fenalaştığında ilk haber verilen ve yardımı istenilen kişi ise yine kendisidir… Hastane ile başlayan bu süreçte artık herkes Özgür’ü tanır ve birbirleriyle yakıştırmaya başlarlar. Alınan onca büyük kararlardan sonra Özgür’ün Serra’ya etmiş olduğu evlilik teklifi, Serra’ya yeni bir hayata adım atmasını sağlar ve bu seride bu şekilde noktalanır” Ne diyelim… Onlar ermiş muradına … Darısı sevenlerinde başına…

Etiketler:ipek ongun bir genç kızın gizli defteri özeti ipek ongun şimdi düğün zamanı kitap özeti bir genç kızın gizli defteri oktay bir genç kızın gizli defteri serra ipek ongun bir genç kızın gizli defteri özet şimdi düğün zamanı kitap özeti bir genç kızın gizli defteri hikayesi ipek ongun bir genç kızın gizli defteri kitap özeti bir genç kızın gizli defteri hikaye serileri ipek ongun bir genç kızın gizli defteri kısaca özeti bir genç kızın gizli defteri şimdi düğün zamanı özet bir genç kızın gizli defteri oktaya ne olacak bir kızın gizli aşkı bir genç kızın günlüğü oku özgürün serraya evlilik teklif etmesi ipek ongun oku ipek ongun düğün zamanı kitap özeti bir genç kızın gizli defteri sesli kitap torrent bir genç kızın gizli defteri serisi günler akıp giderken özet ipek ongun serra noyan serisi ipek ongun kendi ayakları üstünde özeti
İpek Yolu: İpek Yolu, (Arapça: طريق الحرير: Çince: 丝绸之路; Farsça: جاده ابریشم; Rusça: Великий Шёлковый Путь; Kırgızca: Zhibek Zholu) Çin'den başlayarak Anadolu ve Akdeniz aracılığıyla Avrupa'ya kadar uzanan ve dünyaca ünlü ticaret yoludur.
İpek, Kosova: İpek (Arnavutça: Peja veya Pejë; Sırpça: Peć / Пећ; Osmanlı Türkçesi: ايپك ), Kosova'nın kuzeybatısında bir şehir ve belediye merkezi.
İpek (lif): İpek, İpekböceğinin ürettiği yumuşak, parlak bir liftir. İpekböceği bir tırtıldır ve bu lifi kendine koza örmek için üretir.
İpek Tuzcuoğlu: İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971, İzmir doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusu.
İpek böceği: Kelebek yumurtalarını dut yaprakları üzerine bırakır, yumurtladıktan üç dört gün sonra ölür. Baharda taze dut yaprakları üzerindeki yumurtalardan larva halinde çıkan tırtıllar sık tüylü ve siyahtır.
Ongun, Gürpınar: Ongun, Van ilinin Gürpınar ilçesine bağlı bir köydür.
Ongun Han: Ongun Han - Türk ve Altay mitolojisinde Bereket Tanrısı. Bolluk ve bereketin kaynağıdır. Kıtlıkları giderir.
Şimdiki Zaman: Şimdiki Zaman, Belmin Söylemez'in yönetmenliğini yaptığı ilk sinema filmidir. Başrollerini Ozan Bilen, Şenay Aydın ve Sanem Öge paylaşmaktadır.
Şimdiki zaman: Şimdiki zaman, Türkçe dilbilgisinde şu an yaşanan veya süreklilik arzeden bir olayı veya durumu anlatan zaman yapısı.
Şimdi ya da Asla: The Bucket List (Şimdi ya da Asla), 2007 yılı ABD yapımı filmdir. Rob Reiner tarafından yönetilen filmin başrolünde Jack Nicholson ve Morgan Freeman vardır.
Şimdi (albüm): Şimdi, Gülşen'in üçüncü stüdyo albümü.
Şimdi Konuş (roman): Şimdi Konuş, çağdaş ABD'li yazar Kaylie Jones'un bir romanıdır. Özgün adı Speak Now olan roman, Banu Irmak tarafından Türkçeye kazandırılmış olup İstiklal Kitabevi tarafından yayımlanmıştır.
Düğün çiçeğigiller: Düğün çiçeğigiller (Ranunculaceae), düğün çiçekleri (Ranunculales) takımından bir bitki familyasıdır.
Düğün Şarkıcısı: Düğün Şarkıcısı Kanal D adlı televizyon kanalında yayınlanmış bir dizi. 22 bölümle ekranlara veda etmiştir.
Düğün (film): Düğün, Ömer Lütfi Akad'ın üçlemesinin 1974 yapımı ikinci filmi. Diğerleri 1973 yapımı Gelin ve 1975 yapımı Diyet'tir
Düğün ve Cenaze: Düğün ve Cenaze, Sezen Aksu'nun 1997 çıkışlı on dördüncü stüdyo albümüdür. 280.000 tirajla o güne kadar en az satan Sezen Aksu albümü olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir