İstanbul Ankara Otobüs Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar
ankara arada bileti boss hatta hizmet istanbul kadan kamil metro turizm ocak pamukkale pek tek ulusoy uzun yeni ytl İstanbul Ankara Otobüs Fiyatları Ankara Bilet Fiyatları ankara istanbul otobüs fiyatları istanbul ankara o..İstanbul-ankara Arası 25 Ytl’ye İndi

İstanbul-Ankara hattında faaliyet gösteren otobüs firmaları arasındaki rekabet, lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu.

Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL’ye kadar düşürdü.

Şehirlerarası otobüs firmalarının İstanbul-Ankara hattında sürdürdükleri rekabet, bilet fiyatlarının 25 YTL’ye kadar düşmesine neden oldu. Özellikle Bolu Tüneli’nin çift yönlü olarak trafiğe açılmasının ardından, İstanbul-Ankara hattında yeni kampanyalarla müşteri çekmeye çalışan otobüs firmalarının bilet fiyatları 25 YTL ile 39 TL arasında değişiyor.

BİR ZAMANLAR NEREDEYSE UÇAK FİYATINAYDI

Bu arada, otobüs firmaları arasındaki rekabet lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu. Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL’ye kadar düşürdü. Ulusoy, yakın döneme kadan 48 YTL olan İstanbul-Ankara hattındaki tek kişilik yolcu bileti fiyatını 33 YTL’ye indirirken, aynı hatta Varan 35 YTL, Boss ise 39 YTL’den yolcu taşıyor.

BİLET FİYATI 25 YTL’YE KADAR İNİYOR

Öte yandan aralarında Kamil Koç, Hidayet, Metro, Pamukkale ve Nilüfer firmalarının da bulunduğu pek çok şehirlerarası otobüs firması, İstanbul-Ankara hattında çeşitli indirimler ve promosyonlarla yolcu çekmeye çalışıyor. Kamil Koç ve Metro Turizm, söz konusu hatta 33 YTL’den bilet keserken, Nilüfer Turizm 32 YTL, Pamukkale ve Hidayet Turizm ise 25 YTL’lik fiyatlarla hizmet veriyor.

BOLU DAĞI GÖZDEN DÜŞTÜ

Yapım aşaması uzun yıllar süren ve nihayet 23 Ocak’ta İstanbul-Ankara yönü, 7 Mayıs’ta da Ankara-İstanbul yönü trafiğe açılan Bolu Tüneli ile iki kent arasındaki ulaşım ortalama 4.4-5 saate inerken, otobüs firmaları bu mesafeyi yaklaşık 5-5.30 saatte alıyor. Tünelin faaliyete geçmesi ile Bolu Dağı’ndaki turistik dinlenme tesislerine olan ilgi oldukça azalırken, otobüs firmalarının çoğu İstanbul-Ankara arasını “express” seferlerle hiç durmadan katediyor.

Etiketler:ankara istanbul otobüs fiyatları istanbul ankara otobüs fiyatları ankara bilet fiyatları istanbul ankara bilet fiyatları ulusoy istanbul ankara bilet fiyatları ankara istanbul bilet fiyatları ankara otobüs fiyatları ankaradan istanbula otobüs fiyatları ankara istanbul arası uçak fiyatları istanbul ankara otobüs bileti istanbul ankara expres otobüs istanbul ankara otobüs kaç saat metro turizm ankara istanbul bilet fiyatları ankara istanbul arası otobüs firmaları ankaraya bilet fiyatları metro turizm istanbul ankara bilet fiyatları ankara istanbul kaç saat otobüsle ankara istanbulbileti ankara istanbul arası otobüs fiyatları pamukkale ankara istanbul bilet fiyatları
İstanbul (il): İstanbul ili, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi sınırları içinde yer alan, ülkenin en kalabalık ilidir.
İstanbul Üniversitesi: İstanbul Üniversitesi (kısaca İÜ), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesidir.
İstanbul Teknik Üniversitesi: İstanbul Teknik Üniversitesi (Teknik Üniversite) ya da kısaca İTÜ, İstanbul, Türkiye'de yer alan 1773 yılında Mühendishane-i Bahrî-i Hümâyûn adıyla kurulmuş devlet üniversitesidir.
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, tüm idari ve akademik birimleriyle İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt merkez kampusünde faaliyet gösteren hukuk fakültesidir.
MKE Ankaragücü: Makine Kimya Endüstrisi Ankaragücü ya da kısaltmasıyla MKE Ankaragücü, futbol ve voleybol dallarında etkinlik gösteren Ankara merkezli spor kulübü.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF), bilinen adıyla Mülkiye, Türkiye’de maliye, iktisat, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, uluslararası ilişkiler alanlarında yüksek öğrenim sağlayan köklü bir eğitim kurumudur.
Ankara Üniversitesi: Ankara Üniversitesi 1946 yılında Başkent Ankara'da kurulmuş bir üniversitedir.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi; Türkiye Cumhuriyetinin ilk hukuk okulu olarak 1925 yılında Ankara’da “Ankara Adliye Hukuk Mektebi” adıyla kurulan, 1946 yılından itibaren Ankara Üniversitesi'ne bağlı bir fakülte olarak hizmet veren hukuk okuludur.
Otobüs Yolcuları: Otobüs Yolcuları, 1961 yapımı bir politik - dram Türk filmidir.
Otobüs (film): Otobüs, 1974 yılında, Tunç Okan tarafından çevirilen ve uzun yıllar Türkiye'de gösterimi yasak olan Türk filmi.
Otobüs (anlam ayrımı): Otobüs, bir ulaşım aracıdır. Şu anlamlara da gelebilir:
Otobüs şeridi: Otobüs şeridi, otoyol ve caddelerde yalnızca otobüslerin kullanımı için özeleştirilmiş şerittir. Otobüs şeridinin genellikle kullanım amacı toplu taşımayı trafik sıkışıklığına karşı hızlandırmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir