İstanbul Milli Eğitim Kantin İhaleleri

Sponsorlu Bağlantılar
ama ata bardak basit bir daki eden etti istanbul isyan mafya milli okul polis yok İstanbul Milli Eğitim Kantin İhaleleri İstanbul Kantin İhaleleri cayırova mıllı egıtım mudurlugu kantın ıhalelerı i..Kantinlerde Mafya İsyanı !

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Özer, kantinlerin denetlenemediğini söylüyor.

Okul kantinleri kurtarılmış bölge gibi… Bunu biz değil, Milli Eğitim Müdürü söylüyor: Kantinler 100 kişinin elinde. Ne vali, ne polis, ne ben girebiliyoruz.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer patladı: Bir bardak suyun sermayesi 6 kuruş. Kantinde ise 30 kuruşa satılıyor… Neden? Çocuklara merdiven altında üretilen ne idüğü belirsiz boyalı şeyler sunuluyor.

Beni ne zaman yok edecekler diye bekliyorum… Öyle bir sistem kurulmuş ki; ne vali, ne kaymakam, ne eğitim müdürü fiyat denetimi yapabiliyor. Okul kantini ihalelerine de değinmek lazım. İstanbul’daki kantinler 100 kişinin elinde…

İstanbul’da üniversite ve hastanelerle birlikte 5 bin 145 kantin var. Ancak, İstanbul Kantinciler Odası’nın üye sayısı 2 bin 500. Basit bir hesapla, her üyenin en az 2 kantini var. Yine odanın verilerine göre bir kantinin günlük net kârı 300-400 YTL… Hepsinin günlük geliri ise 1.5-2 milyon YTL.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü, ‘Kantinler 100 kişinin elinde, kimse denetleme yapamıyor’ diye isyan etti.

İstanbul’daki 3 bin 274 kantinin fiyat, ihale süreci ve ürün kalitesi açısından denetlenmemesine isyan eden Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, en sonunda patladı.

Özer,”Kantinler sağlık açısından ilgili kurumlarca denetlenebilir ama biz fiyatlarına karışamıyoruz. Öyle bir sistem kurulmuş ki, ne kaymakam, ne vali, ne İlçe Milli Eğitim Müdürü, ne Milli Eğitim Müdürü bunun fiyat denetlemesini yapamıyor. Yapamıyorsun. İhalelerin de nasıl olduğuna bir değinmek lazım. İstanbul’daki kantinler 100 kişinin elinde. Kantinciler Odası, birkaç gün önce bir şiir gününe sponsor oldu. Orasının davetiyelerini üyelerine zorla mı sattılar yoksa isteyerek mi alındı bunlar. Onu açıklasınlar” dedi.

Milli Eğitim Müdürü’nün sözlerini talihsiz bir açıklama olarak yorumlayan İstanbul Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Vahap Osmanoğlu, “Biz tam 5 ayrı şekilde denetleniyoruz. İhaleler internette yayınlanıyor. Alan kişiler belli, veren kişiler belli” dedi.

Takvim

Etiketler:cayırova mıllı egıtım mudurlugu kantın ıhalelerı istanbul milli eğitim kantin ihaleleri istanbul kantin ihaleleri istanbul meb kantin ihaleleri meb istanbul kantin ihaleleri çayırova okul kantin ihaleleri meb kantın ıhalelerı istanbul okul kantini sayısı üniversite kantin ihaleleri mıllıeytım bakanlıgı kantın ıhalalerı milli egitim istanbul kantin ihaleleri ne zaman üniversite kantin ihalesi istanbul.milli.egitim.mudurlugu.okul.kantin.eyhalesi ıstanbul kantın ıhalelerı meb canakkale okul kantını ıhalelerı üniversite kantin ihaleleri nasıl istanbul kantinciler odası kantin mafyası ıstanbul ilmilli egıtım kantın ıhalelerı m.e.b kantin ihaleleri
İstanbul (il): İstanbul ili, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi sınırları içinde yer alan, ülkenin en kalabalık ilidir.
İstanbul Üniversitesi: İstanbul Üniversitesi (kısaca İÜ), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesidir.
İstanbul Teknik Üniversitesi: İstanbul Teknik Üniversitesi (Teknik Üniversite) ya da kısaca İTÜ, İstanbul, Türkiye'de yer alan 1773 yılında Mühendishane-i Bahrî-i Hümâyûn adıyla kurulmuş devlet üniversitesidir.
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, tüm idari ve akademik birimleriyle İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt merkez kampusünde faaliyet gösteren hukuk fakültesidir.
Milliyet (gazete): Milliyet, Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşler ile Demirören Grubu'nun sahibi Erdoğan Demirören'in sahibi olduğu günlük gazetedir.
Milliyetçi Hareket Partisi: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1969 yılında kurulan, Türk milliyetçiliği ve Türk-İslam ülküsünü savunan milliyetçi-ülkücü siyasî partidir.
Millî Eğitim Bakanlığı (Türkiye): Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır.
Ulusal: Ulusal şu anlamlara gelebilir;
Kurtuluş Savaşı (anlam ayrımı): * İstiklal Savaşı - 1919-1922 yılları arasında gerçekleştirilen savaş, Türk İstiklâl Harbi, Türk İstiklal Savaşı.
Öğretmenlik: Öğretmen ya da hoca bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bilgileri öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir, bu mesleğe de öğretmenlik denir.
Eğitim bilimleri: Eğitim bilimleri ya da pedagoji, eğitimi inceleyen bilim dallarının tamamına verilen addır. Eğitim bilimleri ailesi özellikle son yüzyıl içerisinde büyük bir gelişim kaydetmiş, 1960 sonrasında, post-sputnik döneminde hızlanarak bu günkü geniş aileyi oluşturmuştur.
EĞİTİM SEN: Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995'te kurulmuş, şu an Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı sendikadır.
Eğitim teknolojisi: Eğitim teknolojisi "eğitim bilimleri" ailesinde yer almakla birlikte bilgisayar bilimleri, dizge kuramı, bilişsel bilimler, psikoloji, toplumbilim ve diğer bazı bilim dallarından beslenen, kendine has özellikleri olan, çokludisiplin bir bilim dalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir