İzmir Polisi, Arif’i Vuran Magandanın Peşinde

Sponsorlu Bağlantılarİzmir Polisi, Arif’i Vuran Magandanın Peşinde başlıklı bu haberi siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum. İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ile ilgilenenler için bilgilendirici olacağını düşünüyorum. Polisiye Vakalar haberlerini takip edenler için güzel bir not…

İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, izmir emniyet müdürlüğü, Tıp Fakültesi Hastahanesi, Polisiye vakalar haberleri, cinayet büro amirliği, olay yeri inceleme, ege üniversitesi, mevlana mahallesi, Polisiye vakalar, İzmir merkez,bornova ilçesi, Arif Dallı, Umut Ceylan, polisler, ev arama, tabanca, olay

İzmir Emniyet Müdürlüğü, geçen yılın ağustos ayında ailesiyle birlikte gittiği parkta maganda kurşunu kurbanı olan ve yaşamını yitiren Umut Ceylan’ın faillerini bulan ekibi,i bu kez Arif Dallı için görevlendirdi.


İzmir Polisi, Arif’i Vuran Magandanın Peşinde

Bornova İlçesi Mevlana Mahallesi’ndeki üç katlı evlerinin terasına gece yarısı atılan havai fişekleri izlemek için çıkan ve maganda kurşununun hedefi olan 11 yaşındaki Arif Dallı’nın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi’ndeki ölüm kalım savaşı sürüyor.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, geçen yılın ağustos ayında ailesiyle birlikte gittiği parkta maganda kurşunu kurbanı olan ve yaşamını yitiren Umut Ceylan’ın faillerini bulan Cinayet Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerini bu kez Arif Dallı için görevlendirdi.

İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, olayı aydınlatmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Umut Ceylan olayında olduğu gibi bunu da aydınlatmak için aralıksız çalışacağız. Kendi çocuğumuzun ya da yakınımızın başına gelmiş gibi de sıkı şekilde bu çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Öte yandan Küçük Arif’e isabet eden kurşunun tıpkı Umut Ceylan da olduğu gibi yere düşerken isabet eden ‘yorgun mermi’ olduğu ortaya çıktı. Arif’i tedavi eden doktorlar, hayati riski nedeniyle henüz başından çıkarılmayan mermi çekirdeğini ameliyatla almayı planladıklarını belirtirken, ultrason görüntülerinde Arif’e isabet eden merminin 9 milimetre çapında olduğunu gördüklerini bildirdi.

Emniyet güçleri, merminin 9 milimetre olduğunun öğrenilmesi üzerine çalışmalarını bu çaptaki mermiye uygun silahlara göre yapmaya başladı. Emniyet güçleri, merminin 45 derecelik bir açıyla küçük Arif’in başına isabet ettiğini belirledi. 300’e yakın polis, Arif’i vuran magandanın tabancasından çıkan mermi kovanını bulmak için dedektör kullandı. Kurşunun olası atış noktalarını tespit eden polisler, buralardan hareketle mermi kovanı ve Arif’in faillerine dair iz bulabilmek için çalışmalarını sürdürdü.

Polisler ayrıca, olay yeri çevresindeki 350 metrelik alandaki tüm evlerin çatısında araştırma yaparken; vatandaşlarla tek tek görüşüp silah sesi duyup duymadıklarını ya da silah tabanca kullanan kişi ya da kişiler görüp görmediklerini sordu. Ev aramalarında ruhsatlı tabancalara da imza karşılığı tutanak tutularak el kondu. Ayrıca, İzmir merkez ve ilçelerdeki olaylarda kullanılan tabancaların da balistik incelemesinin yapılacağı bilgisi verildi.

İzmir (il): İzmir, Türkiye'nin Anadolu Yarımadası'nın batısında, tamamı Ege Bölgesi'nin ortasında yer alan ve İzmir Körfezi çevresinde bulunan ildir.
İzmirspor: İzmirspor 1923 yılında Eşrefpaşa semtinin ileri gelenleri tarafından, turuncu-siyah renklerle “Altınay” adıyla kuruldu.
İzmir Atatürk Stadyumu: İzmir Atatürk Stadyumu, İzmir'de olimpik bir stadyum.
İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir ilinin metropol ilçelerini yöneten büyükşehir belediyesidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Binası Konak Meydanı'nda bulunmaktadır. Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'dur.
Polisiye: Polisiye suç ve suçlularla ilgili edebiyata verilen genel addır. Başlangıç olarak kimilerince Gaston Leroux tarafından yazılan Sarı Odanın Esrarı adlı kitap, kimilerince de Edgar Allan Poe tarafından yazılan Morg Sokağı Cinayeti kabul edilir.
Polisiye roman: Cinayet, gizem, suç, katil, ceset vb. konuları işleyen roman türüdür.Romanlarda, genelde Kapalı Kapı Esrarı, Kim Öldürdü?
Polisiklik aromatik hidrokarbon: Polisiklik aromatik hidrokarbonlar (PAHlar), heteroatom veya ornatik taşımayan ve kaynaşık aromatik halkalar içermeyen kimyasal bileşiklerdir.
Polisitemi: Polisitemi, hemoglobin oranı normal kalmakla birlikte, dolaşan kandaki kırmızı kan hücre sayısının artması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir