James Watson Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar
abd bilim bir biyoloji bu cambridge cold spring harbor deki dna elde harvard ingiltere james dewey watson kanser long island nde watson james ya James Watson Hayatı James Dewey Watson İngilizce Hayatı james dewey watson hayatı james watson hayatı jame..Watson, James Dewey (1928- )

WATSON, James Dewey (1928- )

ABD’li biyoloji bilgini James Dewey Watson 6 Nisan 1928’de Chicago’da doğdu.1947’de Chicago Üniversitesi’nde diplomasını, 1950’de Indiana Üniversitesi’nde doktora derecesini alarak Kopenhag Üniversitesi’nde nükleik asit biyokimyasına ilişkin doktora sonrası çalışmalar yapmak üzere , bir araştırma bursu ile Danimarka’ya gitti.1951’de , Wilkins’in X ışınları kırınımı yöntemi ile elde ettiği DNA desenini görünce , bu tekniği öğrenerek DNA’nın yapısını çözümlemek amacıyla , çalışmalarını İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’ne aktardı ve Cavendish Labaratuvarı’nda iki yıl Crick ile birlikte çalıştı.1953-1955 arası ABD ‘de , California Instute of Technology ‘de biyoloji araştırma görevlisi olarak bulunduktan ve 1955-1956 ‘da yeniden Cambridge Üniversitesi’nde Crick ile birlikte çalışmalar yaptıktan sonra ülkesine döndü ve 1956’da çalışmalarını Harvard Üniversitesi’nde devam ettirdi.1958’de Doçentliğe, 1961’de Profesörlüğe yükseltildi ; ayrıca 1968’de Long Island’daki Cold Spring Harbor Biyoloji Labaratuvarı’nın yöneticiliğini üslendi.1976’da Harvard Üniversitesi’ndeki öğretim görevinden ayrılmasından dolayı Cold Spring ‘teki yöneticilik görevini ve kanser araştırmalarını 1985’e kadar sürdürdü.Birçok bilim ve tıp kuruluşunun üyeliğine seçilmiş olan Watson ‘un çeşitli ödül ve madalyaları bulunmaktadır.

Etiketler:james dewey watson hayatı james watson hayatı james dewey watson ingilizce hayatı james watson kimdir biyoloji watson james dewey watson eserleri watson hayatı bilimsel çalışmaları james dewey watson hayatı ingilizce watson yaptığı çalışmalar james dewey watson özeti james dewey watson hayatı özet james watson neyi buldu james watsonun hayati James dewey watsonun hayatı ingilizce james d. watson ailesi james watt ın kısa ingilizce hayatı watson neyi buldu james dewey watsonun ingilizce hayatı James dewey watson nun ingilizce hayatini arastir james watson hikayesi ve ne yaptığı işler
James Bond: James Bond 007, Ian Fleming tarafından 1952'de yaratılan hayalî bir İngiliz ajan karakteridir. Fleming, 1964 yılında ölünceye dek bu karakter etrafında birçok roman ve küçük hikâyeler yazmıştır.
James Joyce: James Augustine Aloysius Joyce (1882 - 1941) İrlandalı yazar. Getirdiği anlatım yenilikleri ile 20. yüzyıl edebiyatını derinden etkilemiştir.
James Cameron: James Cameron (16 Ağustos 1954), yönetmenlik yanında senarist ve prodüktördür. Titanik, Terminator, Aliens ve Avatar gibi ödüllü Hollywood filmleri bulunur.
James Marsters: James Wesley Marsters (d. 20 Ağustos 1962, Kaliforniya ABD) ABD'li aktör ve müzisyen. Buffy the Vampire Slayer ve spin-off serisi olan Angel dizilerinde canlandırdığı Spike karakteriyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan oyuncu bunun yanı sıra Smallville, Torchwood ve Caprica gibi birçok dizide rol almıştır.
James Hetfield: James Alan Hetfield (d. 3 Ağustos 1963), Amerikan heavy metal grubu Metallica'nın ana vokalisti, ritim gitaristi, bestecisi ve ortak kurucularından biridir.
Watson (bilgisayar): Watson, IBM tarafından geliştirilen ve doğal dilde sorulan sorulara cevap vermek için tasarlanan bir yapay zekâ programıdır.
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir