Kabenin İlk Resmi

Sponsorlu Bağlantılar
abdulhamid ama ayak bey bir hali ilk mekke nin tabi Kabenin İlk Resmi Rüyada Kabeye Gitmek kabenin ilk resimleri kabenin ilk resmi rüyada kab..



Kabe Nin Çekilen İlk Resmi …

Yıldız Sarayı'nda II. Abdulhamid'in özel koleksiyonunundan hazırlanan Osmanlı Coğrafyası fotoğraf sergisi var. Ancak bu çok özel resim bu görkemli sergide yer alamıyor.

Bu fotoğraf 1880 yılında Osmanlı subayı Albay Sadık Bey tarafından çekilmiştir. Ve Mekke'nin tarihte çekilen ilk resmidir.

Bu fotoğraf İkinci Abdulhamid'in özel koleksiyondunda yer alıyor.

O tarihte fotoğraf teknolojisi gayrı müslimlerin sergilediği bir zanaattı. Fotoğrafçılık Osmanlı sınırlarına 1839 yılında girmişti ama Türklerden bu işi yapabilecek kadrolar yetiştirilmesi, 1879'lara kadar ancak mümkün olmuştu. Kutsal topraklara gayrı müslimlerin ayak basması yasak olduğu için Kutsal mekanların resimlenmesi de 1980'lere kalmıştı. Albay Sadık bey, Osmanlı Sarayında fotoğrafçılık eğitimine tabi tutulmuş bir subaydı.

İşte Albay Sadık Bey'in 1880 yılında çektiği, Mekke'nin tarihte çekilmiş ilk fotoğrafı ve yine Sadık Bey'in resmettiği Kabe'nin o günkü hali..


Etiketler:kabenin ilk resimleri kabenin ilk resmi rüyada kabeye gitmek kabe ilk görünüşü rüyada kabeyi su basması kabenin su basmış hali kabe su basması kabeden ilk resimler ruyada kabeye hazirlanmak kabeyi su basması ilk kabe fotoğrafları kabei ilk resmi kaabe resimleri 1980 ilk kabe resimleri rüyada kabeye gitmek için hazırlanmak eski kabe resim abdulhamid kabe resim sergisi
Hukuk: Hukuk, birey, toplum ve devletin hareketlerini, birbirleriyle olan ilişkilerini; yetkili organlar tarafından usulüne uygun olarak çıkarılan, kamu gücüyle desteklenen, muhatabına genel olarak nasıl davranması yahut nasıl davranmaması gerektiğini gösteren ve bunun için ilgili bütün olasılıkları yürürlükte olan normlarla düzenleyen normatif bir bilimdir.
Resmî dil: Resmî dil bir ülkede anayasa veya kanun ile kabûl edilen dili tanımlamak için kullanılan terimdir. Örneğin Türkiye Cumhuriyetinin devlet dili olan Türkçe aynı zamanda Türkiye'nin tek resmî dilidir.
Resmî Gazete: Resmî Gazete şu anlamlara gelebilir;
Resmî tatil: Resmî tatil, herhangi bir ülkede devlet otoriteleri tarafından kamu kuruluşlarının ve okulların tatil edildiği kısa dönem.
T.C. Resmî Gazete: T.C. Resmî Gazete, Türkiye Cumhuriyeti'nin 7 Ekim 1920 günü kurulan ve 7 Şubat 1921 tarihinden itibaren çıkmaya başlayan resmî gazetesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir