Kağıtta Orman Kebabı Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar
adet daha kat kebab kekik kg kol nda tuz ya Kağıtta Orman Kebabı Tarifi Kağıtta Kuşbaşı kağıtta orman kebabı kağıtta orman kebabı tarifi k..Fırında Kağıt Kebabı – Fırında Kağıt Kebabı Tarifi

Fırında Kağıt Kebabı – Fırında Kağıt Kebabı Hazırlanışı

Malzemeler : (4 kişi için)

½ Kg Kuşbaşı Koyun Eti
200 gr İç Bezelye
1 adet Domates
2 adet Biber
1 adet Kuru Soğan
4 adet Fırın Poşeti (ya da yağlı kağıt)
Maydanoz ve/veya Dereotu
2 kaşık Zeytinyağ
Tuz, Kara Biber, Kekik

Hazırlanışı :

Kuşbaşı etinizi, but veya kol üstünden alırsanız daha lezzetli olacaktır.

Eti, halka halka doğranmış soğan, Ufak ufak doğranmış domates ve biber, ince kıyılmış dereotu, maydanoz, tuz, karabiber, kekik ile harmanlayıp, üzerinden 2 kaşık zeytinyağı dolaştırın ve bir kenarda yarım saat kadar bekletin.

Poşetleri (ya da 2 kat yağlı kağıdı) hazırlayıp, malzemeleri eşit şekilde paylaştırın. Üzerine 1 kaşık su dökü, poşetleri kapatın ve orta hararetteki fırında pişirin.

Sıcak Sıcak Servis yapınız..

Etiketler:kağıtta orman kebabı kağıtta orman kebabı tarifi kağıtta kuşbaşı kagıt kabab kağıt kebabı tarifi kağıt kebabı fırında fırında kebab kagit kebab fırın kağıdında orman kebabı poşette kağıt kebabı kagitta orman kebabi firinda kagit kebabi yağlı kağıtta kebap fırında kuşbaşı kebabı fırında kağıt kebabı tarifi fırında kağıt kebap kağıt kebab orman kağit kebabi kağıt kebap kağıtta orman kebanı tarif
Ormancılık: Ormancılık, ormanların ve ormanla ilişkili doğal kaynakların idaresi, ağaçlandırma faaliyetleri ve bu faaliyetlerin yapılabilmesi için gerekli olan altyapı hizmetlerinin gerçekleştirildiği bir bilim dalı ve yönetim sanatıdır.
Orman ötleğenigiller: Orman ötleğenigiller (Parulidae), küçük, çoğunlukla parlak, rengarenk ötücü kuşlara ait bir kuş familyasıdır.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Türkiye): Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan orman ve su işlerinden sorumlu bakanlıktır.
Ormangülü: Ormangülü, fundagiller (Ericaceae) familyasından Rhododendron cinsinin 800 kadar türünü içeren çiçekli bitkilerin ortak adı. Gösterişli çiçekleri nedeniyle bahçelerde ve saksıda yetiştirilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir