Kalbin Anatomisi Resimli

Sponsorlu Bağlantılar
arter atrium benzer bir gelen hayati kalp kapak kas rahat sol solda temel toplar Kalbin Anatomisi Resimli Kalp Görseli Büyük İnsan insan anatomisi kalbin vücuttaki yeri resimli kalb..> Kalbin Anatomisi

KALBİN ANATOMİSİ

Kalp, göğüs ön duvarı arkasında, orta kısımda iki akciğer arasında yer alır. Kas dokusundan oluşmuştur. Temel işi kanı pompalamak olan hayati bir organdır.

Kalbin ön taraftan görünümü

Kalbin ön taraftan görünümü; sol ventrikül (karıncık), sağ ventrikül (sağ karıncık) ve sağ atriumun (sağ kulakçık) ön kısımları çıkarıldıktan sonra

Sağda ve solda birer kulakçık (atrium) ve karıncık (ventrikül) olmak üzere dört boşluktan oluşur. Sağdaki kulakçık ve karıncığı triküspit kapak; soldaki kulakçık ve karıncığı ise mitral kapak ayırır. Kalbin sol karıncığının bitimi ile kalpten çıkan ve insanın en büyük atardamarı olan aort damarının başlangıcı arasında aort kapağı vardır. Benzer olarak pulmoner kapak sağ karıncık ile pulmoner damar arasındadır. Kalbin sağ sistemine tüm vücuttan gelen kanı toplayan damarlar (vena cava inferior ve vena cava superior) açılır. Bu kan akciğer atardamarı (Pulmoner arter) ile sağ sistemden ayrılır. Akciğerlerden akciğer toplar damarları (pulmoner venler) ile dönen kan, sol kulakçık ve sol karıncığı dolaşarak aort damarları ile tüm vücuda pompalanır.

Kalbin dış yüzünü perikard denilen çepeçevre bir zar kaplar. Bu zar ile kalp arasında, kalbin çalışırken rahat hareket edebilmesi için çok az miktarda kayganlaştırıcı sıvı bulunur.

Etiketler:insan anatomisi kalbin vücuttaki yeri resimli kalbin anatomisi resimli kalp görseli büyük insan bioloji kalp resimli kalp anatomisi resimleri kalb resmi görseller kalp yeri anatomi kalp şekilleri gerçek insan kalbi resmi biyolojik kalp resmi insan anatomi venler biyolojik kalp görüntüsü jpg anatomi venler resimli anlatım anatomide kalp resmi vücutta kalp resimleri büyük insan kalbi resimleri biyoloji kalp görsel anlatım kalp anatomisi resimle insan anatomisi kalp yeri insan kalbinin resmi
Kalbin Zamanı: Kalbin Zamanı, Türkçe bir film.
Kalbin Sesi: Peter Shaffer'in orijinal adı the private ear olan oyunu. Türkiye'de ilk defa 1999/200 sezonunda Yeditepe Oyuncuları tarafından sahnelenmiştir.
Kalbin Sessizliği (film): Kalbin Sessizliği (özgün adı: Silence of the Heart) 1984 yapımlı 17 yaşında bir gencin ölümünü, ve arkadaşını etkileyen olayları anlatan duygusal bir TV filmidir.
Kalbine Bulutluyum: "Kalbine Bulutluyum", Hande Yener'in 19 Eylül 2011'de çıkardığı 9. stüdyo albümü Teşekkürlerden bir şarkı.
Resimli taslak: Resimli taslak; aslında bir teknik dekupajdır. Bu kurgulama işleminde sahnelerin hem sözcüklerle bir betimlemesi yapılır hem de her sahne çizgi filmlerde olduğu gibi şematik bir biçimde görselleştirilir.
Çizgi roman: Çizgi roman veya resimli roman, çizgi ile hikâye anlatmak için birbirini takip eden panellerin (çerçevelenmiş resim) kullanıldığı bir sanat türü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir