Kaleş

Sponsorlu Bağlantılar
bile bu daki dragunov fabrika infantry weapons kg nin onay rusya silah tipi vladimir yeni bir yok Kaleş Keleş Silah Resimleri keleş silah kaleş keleş silah resimleri gerçek sil..Bu Silahın Benzeri Yok

Bu silahın benzeri yok
10 Ağustos 2007 Cuma 07:36
En hafif kaleşnikof üretildi. Sessiz çalışıyor. Çelik yeleği bile delebiliyor.
Ruslar, terörle mücadelede kullanmak üzere sessiz, hafif ve çelik yeleği bile delen yeni bir Kalaşnikof geliştirdikler. AK-9 tipi tüfeklerin, terörle mücadelede devlet güçlerine büyük üstünlük kazandırabileceği belirtiliyor.

Rus özel timlerinin talebi üzerine yeni silah Rusya’daki Izmaş fabrikasında geliştirildi. Silahın tasarımcılarından Alexei Dragunov’a göre sessiz çalışan tüfek, çelik yeleği bile delebiliyor. Fabrika müdürü Vladimir Grodetsky de terörle mücadele timleri için geliştirilen susturuculu, 9.0-mm kalibreli tüfeğin 3.8 kg ağırlığıyla şimdiye kadar üretilen en hafif Kalaşnikof olma özelliğini taşıdığını söyledi.

İngiliz “Janes Infantry Weapons” Dergisi’nin editörlerinden Richard Jones da bu silahın bir benzerinin bulunmadığını belirtti. Diğer üreticilerin bu kalibredeki silahı sessizleştirmek için merminin atış hızını azalttığını, yine de zırhı delme kabiliyetini koruduğunu söyleyen Richard Jones, bu tip silahlara talebin giderek arttığını söyledi.

Tüfeğin özellikle sessiz sızma operasyonları düzenlemek isteyen komando güçleri için etkin bir silah olacağı yorumları yapılıyor. Testleri süren silahın satışa çıkarılmadan önce Rusya Savunma Bakanlığı’ndan onay alması gerekiyor. Fabrika yetkilileri şimdilik silahı tanıtmakla yetindi, atış gösterisi ise yapılmadı.

Etiketler:keleş silah kaleş keleş silah resimleri gerçek silah keleş fıyatı kaleşnikof çeşitleri rus silahları çelik yelek delen mermi rus keleşi keleş silah fiyatları en gelişmiş rus silahları kaleş silah rus keleşi susturucusu keles silah kaleşnikof tüfek çeşitleri silahlarkeleşe benzer silah keleş keleş silah nedir keleş silahın resımleri kaleş silah resimleri susturuculu tüfekler
Kalesija: Kalesija (Kalesiya diye okunur.) Bosna-Hersek'in kuzeydoğusunda bir kenttir. İsmi Türkçe'de ki "kale" kelimesinden gelmektedir.
Kalesalyan, Göksun: Kalesalyan, Kahramanmaraş ilinin Göksun ilçesine bağlı bir köydür.
Kaleseramik: Kaleseramik 2000 yılında, Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. (Çanakkale Seramik Fabrikaları Limited Şirketi tarafındanilk ilk yer karosu üreticisi olan Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. yılında kurulmuştu) ve Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş (yine aynı yıl kurulan duvar karosunda öncü firmanın) tek isim altında biraraya gelmesi ile kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir