Kalpli Yaş Pasta Tarifleri

Sponsorlu Bağlantılar
afiyet olsun bir enine gr ilave kaba kalp orta pasta sol yumurta Kalpli Yaş Pasta Tarifleri Kalp Şekili 3yumurtal Kremalı Pasta Tarifleri çilekli kalpli yaş pasta kalpli yaş pasta tarifler..> Çilekli Kalpli Yaş Pasta

Çilekli Aşk Pastası (10 Kişilik)

Malzemeler
-4 Yumurta Sarısı
-100 gr Tozşeker
-50 gr Su
-300 gr Çırpılmış Kremşanti
-200 gr Süzme Yoğurt
-4 Yaprak Jelatin (Buzlu suda 15 dakika bekletilmiş)
-200 gr Çilek
-2 Çorba Kaşığı Pudra Şekeri
-2 Hazır Kalp Şekilli Pandispanya
Süsleme İçin:-25-30 Çilek Şekerlemesi, File Fıstık

Pastanın Tarifi
Kremayı hazırlamak için; yumurta sarılarını mikserle çırpın. Tozşeker ve suyu bir tencerede kaynatıp koyulaşınca ateşten alın. Çırpılmış yumurta sarılarını yavaş yavaş şerbete ilave edin. Mikserle orta hızda 3-4 dakika daha çırpın. Karışımı derin, çelik veya cam bir kaba alıp süzme yoğurdu ilave edin. Buzlu suda beklettiğiniz jelatini hafif ateşte eritin ve sürekli karıştırarak kremaya ekleyin.
Çilekleri yıkayıp ayıklayın. Pudra şekerini ekleyip robotta püre haline getirin. Hazırladığınız jelatinli kremaya çilek püresi ve çırpılmış krem şantiyi ilave edip iyice karıştırın.
Pandispanyanın birini düz zemıne yerleştirip sağ tarafindan bir parça kesin. Diğer pandispanyanın ise sol tarafinı kesin. (İki pandispanyanın kesilmiş taraflarını birleştirince ikili bir kalp oluşacak.) Her iki parçayı da enine keserek iki dilime ayırın.
Sağ tarafi kesilmiş pandispanya dilimini düz bir tepsiye alın. Sol tarafi kesilmiş olanı birleştirerek ikili kalp şeklini oluşturun. Üzerine çilekli kremayı 1 cm kalınlığında sürün. Diğer pandispanya dilimlerini de aynı şekilde yerleştirerek kapatın. Kalan krema ile pastanın üzerini ve yanlarını kaplayın. Çilek şekerlemeleri ve file fıstıkla süsleyip buzdolabında iyice soğutun.afiyet olsun.

Etiketler:çilekli kalpli yaş pasta kalpli yaş pasta tarifleri kalp şekili 3yumurtal kremalı pasta tarifleri şekilli yaş pasta tarifleri yaş pasta süslemeleri nasıl yapılır çilekli aşk pastası YAŞPASTASÜSLEME kalpli cilekli pasta çilekli pasta süsleme ikili kalpliyaş pasta tarifleri yas pastaya kalp sekli nasilveriliri kalpli yas pasta tarifi şekilli yaş pasta kalpli pasta suslemesi iki kalpli pastalar Çilek süslemeli pasta kalp seklinde yas pasta tarifleri kalpli pasta süslemeleri nasıl yapılır cilek suslemeli yas pasta tarifi 10kişilik kalp pasta
Pastafaryanizm: Pastafaryanizm veya Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi (İngilizce: The Church of the Flying Spaghetti Monster), Akıllı Tasarım iddialarını eleştirmek için oluşturulmuş, parodi bir din.
Dairesel grafik: Dairesel grafik (veya dilimli diyagram, sektor grafiği) (İngilizce:"pie chart", "pasta grafiği"), istatistik biliminde betimsel istatistik alanında kategorik (ya sırasal ölçekli ya da isimsel ölçekli) verileri görsel bir şekilde betimleyip özetlemek için hazırlanan; içindeki kategori dilimlerini orantısal olarak gösteren bir daire şeklinde sunulan bir gösterim aracıdır.
Pasta (anlam ayrımı): Pasta, aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir