Kanal Tedavisinden Sonra Ağrı

Sponsorlu Bağlantılar
almak ama saat ya Kanal Tedavisinden Sonra Ağrı Kanal Tedavisinden Sonra Diş Ağrısı kanal tedavisi sonrası ağrı kanal tedavisinden son..Kanal Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

Kanal Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler
Kanal tedavisi genellikle iki ya da daha fazla seansta tamamlanır. Bu seanslar arasında dişi korumak için geçici bir dolgu ya da kuron uygulanır. Anestezinin kullanıldığı seansların ardından dudaklarınız, dişleriniz ve dilinizde birkaç saat sürecek bir hissizlik olabilir. Bu hissizliğin tamamen ortadan kalkmasına kadar herhangi bir şey çiğnemekten kaçının.

Seanslar arasında uygulanan geçici dolgunun yıpranması ya da kırılması sık görülen (ama problem olmayan) bir durumdur. Eğer dolgunun tamamı ya da geçici kuron çıkarsa, diş hekiminize yeniden takması için gitmelisiniz.

Bir kanal tedavisi sonrasında, özellikle de çiğneme sırasında bir süre için rahatsızlık duymanız normal bir durumdur. Bu rahatsızlığı kontrol altına almak için ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. Eğer antibiyotik kullanımı önerilmişse bunları, enfeksiyonun tüm semptomları kaybolsa dahi, belirtilen süre bitene kadar kullanın.

Ağrı ve şişkinlikleri daha da azaltmak için günde üç kere ılık tuzlu su ile ağzınızı çalkalayın; bir fincan ılık suda bir çay kaşığı tuzu eritip ağzınızı çalkalayın.

Dişinizi korumak ve geçici kullanılan dolgu ya da kuronu yerinde tutmak için:
* Yapışkan yiyecekleri (özellikle sakız) çiğnemekten kaçının.
* Buz, tırnak ya da kalem gibi sert yiyecek ve objelerden kaçının.
* Eğer yapabiliyorsanız yiyecekleri, ağzınızın diğer tarafındaki dişleri kullanarak çiğneyin.

Dişlerinizi normal olarak fırçalamaya ve diş ipiyle temizlemeye devam etmeniz önemlidir. Genellikle kanal tedavisinden sonraki son aşama diş üzerine bir kuron yerleştirmektir. Kuron dişin üzerine kaplanarak dişi ileride olabilecek kırılmalara karşı korur.

Eğer ısırmanızda sıkıntı varsa, ağrınız sürekliyse veya başka herhangi bir soru ya da rahatsızlığınız varsa, diş hekiminizi arayın.

Etiketler:kanal tedavisi sonrası ağrı kanal tedavisinden sonra ağrı kanal tedavisinden sonra diş ağrısı kanal tedavisi sonrası diş ağrısı kanal tedavi sonrası ağrı kanal tedavisi sonrası kanal tedavisi sonrası ağrı olurmu kanal tedavisi antibiyotik kanal tedavisi sonrasi agri kanal tedavisinde kullanılan antibiyotikler kanal tedavisinde antibiyotik kanal tedavisi sonrası antibiyotik kanal tedavisinden sonra ne yapılmalı kanal tedaviden sonra ağrı dişte kanal tedavisi nden sonra ağrı olurmu kanal tedavisi sonraa agrı nasıl gıdermeli kanal tedavisinden sonra yapılması gerekenler kanal tedavisi yapıldıktan sonra yapılmayacaklar kanal tedavisınde antibiyotık dişe dolgu yaptırdıktan sonra sızlarmı
Kanalizasyon: Kanalizasyon ya da lağım döşemi, pis ve atık suların özel kanallar aracılığıyla toplanıp atılmasını sağlayan altyapı sistemidir.
Ark: Ark ya da Kanal insan eli ile yapılmış, sulama ya da ulaşım amacı ile kullanılan su yollardır. Akma hızı fazla olmayan ırmaklar geçmişten günümüze hep ulaşım için kullanılagelmiştir.
Kanal D: Kanal D, Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Doğan Holding'in Türkiye'de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir.
Kanal 6: Kanal 6, 4 Ekim 1992'deAhmet Özal tarafından kurulmuş ve 10 Mayıs 2007 tarihine dek yayın yapmış Türk televizyon kanalı.
Kanal 7: Kanal 7, Türkiye'de yayın yapan bir televizyon kanalı.
Sonraki Chao (16 Krallık): Sonraki Chao, İkinci Chao, Hou Zhao (Çince: 後趙; pinyin: Hòuzhào: MS 319 - 351) İkinci Zhao ya da Sonraki Zhao, Çin tarihinde 'Beş Hu Onaltı Krallık (Çince: 五胡十六國) döneminde Hiung-nuların bir kolu olan Jieler (Çince: 羯) tarafından kurulmuş bir devlettir.
Sonraki 11: Gelecek 11(İngilizce:Next Eleven) 11 ülke:
Ağrı (il): Ağrı, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Adını içinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır.
Ağrı Dağı: Ağrı Dağı (Ermenice: Արարատ, Ararat ya da Մասիս, Masis, Selçuklular döneminde: Eğri Dağ), Türkiye'nin en yüksek dağıdır.
Ağrıdağı Efsanesi: Ağrıdağı Efsanesi Yaşar Kemal'in destansı romanlarındandır. İlk basımı 1970'de Cem Yayınevi tarafından yapılmıştır.
Ağrı ayaklanmaları: Ağrı ayaklanmaları, 1926-1930 yılları arasında Ağrı Dağı ve civarı ile İran topraklarının da dahil olduğu bir coğrafyada meydana gelen Kürt ayaklanmaları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir