Karabaşı Veli Dergahı

Sponsorlu Bağlantılar
eski genel osmangazi belediyesi tahsis unesco yeni yerli Karabaşı Veli Dergahı Karabaş Veli Kültür Merkezi karabaş tekkesi görseller karabaşı veli dergahı ka..Bursa-karabaşi Veli Kültür Merkezi

Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinin sergilendiği Karabaş i Veli Kültür Tekkesi, restore edildikten sonra kültür merkezi olarak yeniden kentin ziynetleri arasına katıldı. Yapının temsil ettiği Mevlana kültürünün görsel şölene dönüştüğü Karabaş i Veli Kültür Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı.
Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve 20 yıllığına Osmangazi Belediyesi’ne tahsis edilmiş olan tarihi yapının restorasyonuna 2002 yılında başlanmış, 2005 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştı.
UNESCO’nun korunması gereken kültürel miras listesine aldığı Mevlana kültürü ve sema gösterileri, Karabaş i Veli Kültür Merkezi’nde her akşam ve ücretsiz olarak Bursalıların izlenimine sunuluyor.

Eski halinden görünümler…

Yeni halinden görünümler..

Etiketler:karabaş tekkesi görseller karabaşı veli dergahı karabaş veli kültür merkezi bursa karabas veli dergahi BURSA karabaşı veli tekkesi karabaş-i veli kültür merkezibursa adresi karabaşı veli tekkesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir