Kınalı Mehmet Mektubu

Sponsorlu Bağlantılar
alay ama bana bari benden bile bu cevap daha fatma gelecek mektup okuma olur tum yakar yazar Kınalı Mehmet Mektubu Kınalı Mehmet kınalı mehmet hikayesi kınalı mehmet mektubu kınal..Kınalı Mehmet

KINALI MEHMET ÇANAKKALE SAVAŞINDA BİR FİİL SAVAŞMAKTADIR…annesi fatma ana oğlunu askere göndermeden önce saçının bir kısmına kına yakar….
**arkadaşları, komutanları tarafından saçlarındakı kına sebebiyle alay konusu olur.kınalı mehmet,ana kuzusu mehmet…

******bu duruma üzülen mehmet anasına bir mektup yazar:

__ana benı askere göndermeden önce saçımın bir kısmına kına yakmıştın ama ben arkadaşlarım tarafından alay konusu oldum bana ana kuzusu mehmet kınalı mehmet diyorlar…benden sonra cepheye gelecek üç kardeşim daha var bari onların saçına kına yakma da onlar alay konusu olması die mektubu yazar….

**** mektup fatma ananın eline ulaşır.. mektubu okutan ana yüreği dayanamaz ağlayarak kınalı mehmetın mektubuna yakınları yardımıyla bir mektup yazarak feryat edercesine cevap verir…

__ oğul biz kınayı üç şeye yakarız,
_ kurbanlıklarımıza yakarız kı allaha kurban olsun die

– gelinlere yakarız kocasına çocuklarına feda olsun die
– bir de mehmetçiklerimize yakarız kı vatana millete helal olsun die.

** mektup aylar sonra cepheye ulaşır…o zamanlar okuma yazma oranı çok az olduğu için komutanlardan biri mektubu açar okur..bu feryat edercesine yazılmış mektubu okuyunca komutanda dayanamaz boğulur gözyaşlarına

komutan__derhal kınalı mehmeti bulun bana

– mehmet köşe bucak tum cephalerde aranır,ulaşılamaz

– o vatanı için,milleti için çoktan helal olmuştur bile…

Etiketler:kınalı mehmet hikayesi kınalı mehmet mektubu kınalı mehmet kınalı mehmetin hikayesi kınalı mehmet destanı kurtuluş savaşı mektupları kınalı mehmetin mektubu çanakkale savaşı hakkında yazılan kınalı mehmed hikayesi askere kına yakmak çanakkale savaşı mektupları kınalı kuzu mektubu kınalı kuzunun annesinin mektubu kınalı memet anasından mehmete mektup kınalı mehmet hikayesi izle youtube kınalı ali mektubu kınalı kuzu muratın annesine yazdığı mektup askerlik ve kına hikaye çanakkale destanı annenin kınalı mehmede mektubu fatma ana kınalı kuzu
Kınalıada: Kınalıada, Prens Adaları diye bilinen ada topluluğunun meskûn olanlarının içinde İstanbul’a en yakın adadır.
Kınalı Kar: Üst simge metni
Kınalıklılar: Kınalıklılar veya Ketş halkı (), Nuh’tan geriye bir halk, Azerbaycan’ın kuzeyindeki Kuba Rayonu'nda Tufandağ ile Kızılkaya arasındaki Kınalık’ta bulunanlar.
Kınalık: Kınalık (Azeri: Xınalıq), Azerbaycan'ın Kuba Rayonu'nunda köy. Kınalık Belediyesinin merkezidir. Tufan Dağı ile Kızılkaya, Şahdağ ve Kınalık Dağı arasındaki yükseklikte yerleşiyor.
Kınalı keklik: Kınalı keklik (Alectoris chukar), sülüngiller (Phasianidae) familyasından bir kuş türü.
Mehmet Âkif Ersoy: Mehmet Âkif Ersoy, (doğum adı: Mehmet Ragif, 20 Aralık 1873 - 27 Aralık 1936), baba tarafından Arnavut, anne tarafından Özbek asıllı Türk olan Cumhuriyet Dönemi şairi, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi, yüzücü, milletvekili.
Mehmet Fuad Köprülü: Ord. Prof. Dr. Mehmet Fuat Köprülü, (d. 4 Aralık 1890 - ö. 28 Haziran 1966), Türk tarihçi, siyasetçi, edebiyat araştırmacısıdır.
Mehmet Özdilek: Mehmet Özdilek (1 Nisan 1966; Ladik, Samsun), Şifo Mehmet lakaplı Türk teknik direktör ve eski futbolcu.
Mehmet Ali Erbil: Mehmet Ali Erbil (d. 8 Şubat 1957, İstanbul), Türk oyuncu, sunucu, yapımcı, komedyen ve seslendirme sanatçısıdır.
Mektubumu Buldun mu?: Mektubumu Buldun mu?, Türk pop müzik şarkıcısı Göksel'in 15 Nisan 2009 tarihinde yayınlanan altıncı stüdyo albümü.
Mektup: Mektup veya posta, bir bilgi ve maddi bir nesnenin transferi için bir metoddur. Üzerine yazı yazılıp bir zarf içine konan dökümanlar ve ayrıca küçük paketler dünya üzerindeki varış yerlerine teslim edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir