Kiralık Araç Arayan Şirketler

Sponsorlu Bağlantılar
araba bir burada davet eden eski gazete hemen kabul rakam sahte trendi verip yeni yol Kiralık Araç Arayan Şirketler Araba Dolandırıcıları kiralık araç arayanlar kiralık araç arayan şirketl..Son Model Dolandırıcılık

Vatandaş tedbir aldıkça hırsızlar ve dolandırıcılar yeni yöntemler buluyor. Dolandırıcıların yeni trendi tebdil-i mekân. Devren kiralık mekânları kısa süreliğine alan dolandırıcılar, itibarlı işadamı gibi görünüp karşılıksız çeklerle, araba satmak isteyenleri dolandırıyor.
Araba hırsızları vatandaşı dolandırmak için şimdi de ‘tebdil-i mekân’ yöntemini kullanıyor. Dolandırıcılar vatandaştan kiraladıkları araçları başkalarına satıyor veya devren kiralık büyük mekânları kısa süreliğine alıp vurgun yapıyor. Gösterişli işyerlerini alan hırsızlar, bir ay gibi kısa sürede çok sayıda lüks arabayı çekle alıp sahte belgelerle başkalarına satıyor. Sonra da karşılıksız çekle devraldıkları işyerlerini eski sahiplerine verip ortadan kayboluyor.

Gazete ilanlarından takip ettikleri kurbanlarını, işyerlerine davet eden kalpazanlar, burada satıcıların gözünü boyuyor. Çok kişinin çalıştığı işyerini gören satıcı, aracına verilen yüksek fiyatı hemen kabul ediyor. Satıcıya önce 3-5 bin YTL nakit kapora veriliyor. Ertesi gün, paranın tamamı ödendikten sonra aracın satışının yapılması şartıyla, alıcıların önerdiği şahsa satış yapılıyor. Satıcıya 15-20 günlük çek veriliyor. Çeke kapora kadar fazla rakam yazan düzenbazlar, ödedikleri nakit parayı da böylece geri alıyorlar. Aracını iyi bir fiyata sattığını düşünen kişi, çeki tahsil edeceği gün hüsranla karşılaşıyor. Çekin karşılığının olmadığını öğrenip alıcıların işyerine gittiğinde ise “İşyerimi satmıştım. Çekleri karşılıksız çıkınca ben de devretmekten vazgeçtim.” şokuyla karşılaşıyor.

Kiralanan araçlar sahte kimlikle satılıyor

Araba dolandırıcılarının kullandığı diğer bir yol da araç kiralama. Dolandırıcılar, vatandaşın kendilerine kiraladığı aracı, sahte kimlikle satıyorlar. Adil Ü. İstanbul’da; Nihat. G. ve Veli G. de İzmir’de araçlarını hırsızlara kaptırmış. Ü. ve G., kalpazanların işyerlerine giderek, G. ise otomobilini kiraya vererek kaybetmiş. İstanbul’da ticaretle uğraşan Adil Ü., Mercedes Vito marka ticari aracını satmak ister. Gazeteye ilan verir. İlanı gören Murat S. ve Yasin D., Ü. ile telefonda anlaşır. Çekle ödeme yapmak istediklerini söyleyen alıcılara güvenmeyen Ü., vazgeçmek ister. Dolandırıcılar Ü.’yü Üsküdar’daki üç katlı ve çok çalışanı olan bir mobilya mağazasına davet ederek, buranın kendilerine ait olduğunu söyler. Ü., mağazanın patron bölümünde oturan şahıslarla çay içer ve sohbet eder. İşçilerin patron gibi davrandığı şahıslara karşı güven duyar. Kendisine üzerinde cep telefonları da yazan mobilya mağazasının kartviziti verilir. İşyerini gören Ü., aracı çekle satmaya ikna olur. Ü., düzenlenen protokol ile aracın noterden satışını Yasin D.’ye yapar. Ü.’ye bin 100 YTL’si peşin 22 bin 900 YTL’lik de çek verileceği taahhüt edilir. Araç sahibi Ü., karşı tarafa, paranın tamamı ödendikten sonra satışının yapılması kaydıyla vekalet verir. Bin 100 YTL’lik nakit parayı almak için mobilya mağazasının sahibi olduğunu söyleyen Murat isimli şahsa cep telefonuyla ulaşamayan Ü., dolandırıldığını anlar. Mağazayı arar, burada Murat diye birinin olmadığını patronlarının Şükrü G. olduğunu öğrenir. Mağazanın sahibi G., 10-15 gün önce işyerini; protokol ile Murat, Yasin D. ve Suat isimli üç kişiye devrettiğini, 20 günlük çek aldığını ancak vadesi gelmeden bankada araştırdığını, çeklerin karşılıksız çıktığını söyler. Bu şahısların kendisini de dolandırdığını iddia eden G., savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtir. Organize bir çete tarafından dolandırıldığını anlayan Adil Ü. de hakkını yargı yoluyla aramaya başlar.

Kaporayı geri alıyorlar

Aynı şahıslar, İstanbul’dan sonraki İzmir’de de bir marketi alarak lüks araba sahiplerini dolandırmaya devam ederler. İlan üzerine G.’yi arayan ve bir hipermarketin sahibi olduğunu söyleyen Ayhan D., otomobile alıcı olur. G., işyerine davet edilir. Ayhan D.’nin oğlu Emrah D. aracı beğendiğini ve babasına almasını söyler. G.’ye 4 bin 500 YTL kapora verilir. Kalan 24 bin 500 YTL için de ertesi güne üç günlük çek vereceklerini söylerler. Ertesi gün G.’ye 32 bin 500 YTL’lik çek verirler. “Paramın tamamını almadan vekalet vermem.” diyen G., “Aracı, paranın tamamını ödedikten sonra üzerimize alacağız.” diye güvence verilince, Ayhan D.’nin yeğeni Hasan D.’ye noterden vekalet vermeyi kabul eder. Vekâlet verdikten sonra, “Daha önce sana verdiğimiz 4 bin 500 YTL parayı bize ver, sana verdiğimiz çek zaten fazla.” denilince satıcı bu teklifi de kabullenir. G., aynı gün bankaya çekin karşılığının olup olmadığını sorar. Çekin karşılığının olmadığını, çek sahibi Aziz K.’nin dolandırıcı olduğunu, hatta arandığını öğrenir. Bunun üzerine Ayhan D.’yi telefonla arayan araç sahibi G., “Sen merak etme, bizim gelecek paramız var, paranı ödeyeceğiz.” telkiniyle rahatlatılır. Bu sefer çekin arkasını Hasan D. ve Emrah D. cirolar. Çekin vadesi gelmeden hipermarkete giden G., marketin kapalı ve içerisinin boş olduğunu görür. O zaman dolandırıldığını anlar.

Otomobil dolandırıcılarının bir kurbanı da İzmirli Veli G. Bey. Muhammet B. isimli şahısa Renault marka, 1998 model Brodway aracını bir yıllığına kiralayan G. de hâlâ arabasının izini sürüyor. Balçova’daki araç kiralama şirketine her gittiğinde kapalı olduğunu gören ve telefonlarına da ulaşamayan G., dolandırıldığı düşüncesiyle suç duyurusunda bulunmuş.

Araba hırsızlarının artık metot değiştirdiğini söyleyen Avukat Serdar Yağcı, oto hırsızlarının hem araç sahiplerini, hem de aracı sahte evraklarla sattıkları şahısları dolandırdığını söylüyor. İzmir’in Balçova ilçesinde 17 otomobilin, bir araç kiralama firması tarafından sahte kimliklerle satıldığını söyleyen Avukat Yağcı, bu konuda çok kişinin canının yandığını belirtiyor. Yağcı, “Kısa süreliğine tuttukları mekanlara çağırarak insanları dolandıran kişiler şehirlerarası çalışıyor. İstanbul’da üç katlı bir mobilya mağazasında çok sayıda insanı dolandıranlarla, İzmir’de bir marketi devralıp aynı yöntemi kullanan kişilerin isimleri aynı. ” diye konuşuyor.

Etiketler:kiralık araç arayanlar kiralık araç arayan şirketler araba dolandırıcıları kiralık arac arayan firmalar kiralık araba arayanlar çek dolandırıcılığı kiralık oto arayanlar kiralık araç arayanlar izmir araç arayan firmalar sahte kimlikle araç satışı kiralık araba arayan şirketler kiralık araba arayan firmalar çek dolandırıcıları kiralik arac arayan sirketler kiralık araç aranıyor araba dolandırıcılığı kiralık oto arayan firmalar son model dolandırıcılık kiralık araç arayanlar şirketler
Kiralık Konak: Kiralık Konak, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Osmanlı Devleti'nin çöküş döneminde, İstanbul'da batılılaşma ile geleneksel değerlerin, kuşaklar arasında farklılaşan değer yargılarının, yaşam biçimlerinin çatışmasını irdeleyen bir romanıdır.
Kiralık Katil (film, 1967): Kiralık Katil 1967 Fransa - İtalya ortak yapımı neo-noir tarzında polisiye filmdir. Özgün adı Le Samouraï olan film 1970'li yıllarda TRT televizyonunda Samurai adıyla gösterime sunulmuştu.
Kiralık Dünya: Kiralık Dünya, Orhan Gencebay'ın 1996'da Kervan Plakçılık'tan çıkan albümüdür. Albümde 10 şarkı bulunmaktadır.
Kiralık Katil (anlam ayrımı): * Kiralık Katil (film, 1967), Jean-Pierre Melville'in yönettiği 1967 tarihli Fransız filmi, özgün adı Le Samouraï
Paralı asker: Paralı asker; herhangi bir çatışmaya, çatışmadan doğrudan kazanım elde edeceklere hizmet etmek üzere katılan ve hizmeti sonucunda belirli bir menfaat veya para kazanan silahlı savaşçı veya askere denir.
Araç, Kastamonu: Araç, Kastamonu iline bağlı bir ilçedir.
Örümceğimsiler: Örümceğimsiler (ya da Lat. Arachnida), Chelicerata alt şubesine ait omurgasız eklembacaklıları kapsayan bir sınıftır.
Arachne (Web tarayıcısı): Arachne (Yunanca Αράχνη sözcüğünden gelir, anlamı örümcektir ve arakne olarak okunur) DOS ya da açık kaynaklı FreeDOS işletim sistemleri ile kullanılmak için tasarlanmış, grafik arabirimli, GNU Genel Kamu Lisansı kapsamında açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır.
Yılanyastığıgiller: Yılanyastığıgiller (Araceae), yaklaşık 107 cins ve 3700 tür içeren bir çiçekli bitkiler familyası.
Şirket: Şirket veya firma, Türkiye yasalarına göre, iki veya daha fazla gerçek veya tüzel kişinin bir araya gelerek, emek veya mallarını, müşterek bir amaçla, bir sözleşme ile birleştirmeleri sonucu ortaya çıkan tüzel kişiliktir.
Şirketler birliği: Konsorsiyum (İtalik dillerdeki "Consortium"), iki ya da daha fazla işletmenin belirli bir projenin uygulanması konusunda yaptığı işbirliğidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir