Kirchhoff Akım Kanunu

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Kirchhoff Akım Kanunu ve Kirchhoff Akım Kanunu (kcl) hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Kirchhoff Akım Kanunu (kcl) ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Kirchhoff Akım Kanunu (kcl)

Kirchhoff Akım Kanunu (KCL)

Kirchhoff Akım Kanunu (KCL); bir düğüme giren akımların toplamı, çıkan akımların toplamına eşittir. Ya da bir düğüme giren ve çıkan akımların toplamı sıfırdır şeklinde ifade edilir.

İsim:  KCL.png<br />
Görüntüleme: 225<br />
Büyüklük:  5,2 KB (Kilobyte)

Zamanda yük yoğunluk değişimi, net pozitif veya negatif bir yükün birikimi anlamındadır ve elektrostatik kuvvetin mukavemetinden dolayı sıcaklığın hiçbir kıymeti yoktur. İtici güçler yükün dağılmasına sebep olur.

Daha teknik anlamda Kirşof akım kanunu, Maxwell’in Ampère kanununun diverjansı ve Gauss yasasının birleştirilmesiyle şu eşitlikler elde edilir:

İsim:  b9481ad615583262ab92d3bf2c2c949c.png<br />
Görüntüleme: 230<br />
Büyüklük:  1.007 Byte

Bu basit bir yük korunumu denklemidir.

Etiketler:Kirchhoff Akım Kanunu Kirchhoff Akım Kanunu (KCL) Kirchhoff Akım Kanunu Hakkında Bilgi Kirchhoff Akım Kanunu Nedir
Elektrik akımı: Elektrik akımı veya elektriksel akım, en kısa tanımıyla elektriksel yük taşıyan parçacıkların hareketidir.
Akım yoğunluğu: Akım yoğunluğu elektrik devresinde yoğunluğu bir ölçüsüdür. vektör olarak tanımlanır ve elektrik akımının kesit alana oranıdır.
Akım transformatörü: Akım transformatörü, yüksek akımların ölçü aletleriyle ölçülmesinin pahalı olması sebebiyle üretilmiştir.
Akım ayrılması: Bir akışkan içerisinde hareket eden (ya da etrafından akışkan geçen sabit) her katı cismin yüzeyinin etrafında viskoz kuvvetlerin oluştuğu bir sınır tabaka gelişir.
Kanunun Kuvveti: The French Connection William Friedkin'in yönettiği 1971 yapımı Hollywood filmi. Robin Moore'un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.
Ocak: Sözcüğün, odcak >>> "ocak" olduğu savlanırken, öte yandan Eski Türkçedeki "oc-mak, uc-mak" "ateş tutuşturmak" kökünden de olabilir.
Kanun-ı Esasî: Kânûn-i Esâsî (Osmanlı Türkçesi: قانون اساسى) Fransızca Loi constitutionelle çevirisi olarak kullanılan Osmanlıca terkiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir