Kirli Kanı Temizleyen Organ

Sponsorlu Bağlantılar
kana yoga Kirli Kanı Temizleyen Organ Akciğer Kanı Temizler Mi kanı ne temizler kirli kanı temizleyen organ akciğ..Hareket Kirli Kani Temizler

HAREKET KİRLİ KANI TEMİZLER

* Kalp hastalıklarından korunmak için nasıl beslenmeli, hangi sporlar yapılmalı?

Hareketsizlik en büyük düşman. Şişmanlık tahmin ettiğiniz kadar kötü değil. Şişman ve sporcu olanlar, zayıf ve spor yapmayan insanlardan daha sağlıklıdır. Bir günde en az yarım saat spor yapmalı. Bu, merdiven çıkma, yürüme, seks olabilir. Kalbinizin atışlarını artıracak kadar hareket yapılmalı. Kolları hareket ettirerek çalışmanın kalp krizine karşı koruyucu etkisi var. Özellikle orkestra şefleri bu konuda şanslı. Kolları hareket ettirmekle kalp krizi riskini azaltabilirsiniz. Hareket ettiğiniz zaman kalp adalelerine enerji verirsiniz. Adaleler vücutta temizlenmesi gereken kirli maddeleri kanla birlikte kalbe doğru itiyor. Bu kirli maddeler kirli kana karışarak kalbe geliyor. Kalp kirli maddelerin bulunduğu kanı akciğerlere ve diğer organlara gönderiyor. Her organ kendi görevini yaparak bu kanı temizliyor. Temizlenen kan tekrar vücuda yayılıyor.

* Yoga kalbi nasıl koruyor?
Hastalarımda kullandığım, çok beğendiğim bir tedavi, yoga. Çocukluğumuzda öğrendiklerimizi yoga ile tekrar öğreniyoruz. Yoga, kalp için çok faydalı. Hem kalbi çalıştırıyor hem de vücudu gevşek tutuyor. Vücut gevşeyince, kendini incitmiyor.

* Hem doğru nefes almanın hem de meditasyon yapmanın sırrı nedir?
Yedi saniyede burnundan nefes al. Nefes alırken mideyi yukarı doğru kaldır. Göğüs kalkmamalı. Yedi saniye nefesi tut. Yedi saniyede yavaş yavaş dışarı ver. Derin nefes alırken vücuttaki oksijen miktarı artıyor. Hücreler yemeği hazmettikten sonra kirli hava çıkarıyor. Derin nefes verirken bu kirli hava dışarı çıkıyor. Meditasyon gibi…
KALP VÜCUDUN CİMRİ ORGANI

* Doğru nefes almak kalbi nasıl koruyor? Göğüste kaburgaların arasında minik adaleler var. Doğru şekilde nefes alırsanız, mide dışarı çıkıyor. Midenin altında büyük bir adale var: Diyafram. Mide yukarı çıkınca, akciğerleri aşağıya doğru çekiyor. Bu şekilde akciğerin alt kısmında pis hava toplanıyor. Derin nefes alarak kirli hava boşaltılınca, akciğerler rahatlıyor. Bu şekilde sabah ve akşam 10 kere nefes almalı. Akciğer kalbin kardeşi gibidir. Kirli havanın emniyetli bir şekilde dışarı atılmasını sağlıyor. Akciğer ne kadar sağlam olursa, kalp o kadar sağlam olur. Kalp vücudun en cimri organı. En çok fazla oksijen ister. Oksijen miktarı ne kadar yüksek ise, kalbe o kadar iyi gelir.

Vücut yaşınızı siz seçin

Siz yaşarken, zamanın aktığını unutmayın. Herkes takvim yaşına göre birbiriyle eşit şekilde yaşlanır ama bu sizin takvim yaşınızdır. Önemli olan, sizin vücut saatinizi tersine çalıştırmanız ya da en azından yavaşlatmanızdır. Nasıl ve ne kadar uzun yaşayacağınızın yüzde 70 kontrolü sizin elinizdedir. 50 yaşınıza geldiğinizde, o güne kadar sürdürdüğünüz yaşam tarzınız yüzde 80 sizin biyolojik yaşınızda rol oynar. Geri kalan faktörler ise, genetik olarak size miras kalır. Yaşlanmayı durduramayız ama yaşam tarzımıza dikkat ederek daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat sürdürebiliriz. Yaşlanmaya bağlı hastalıkların ortaya çıkmasında üç önemli neden vardır, bunlar:

* Kalp ve kan damarlarının yaşlanması (Bu durum kalp krizlerine, hafıza kaybına, iktidarsızlığa neden olur)

* Bağışıklık sisteminin yaşlanması (Bağışıklık sisteminin yaşlanması vücudu enfeksiyonlara ve kansere karşı dirençsiz bırakır)

* Çevresel ve dış etkenlerden meydana gelen yaşlanma (Stres ya da kazalar sonucu meydana gelen durumlar)

Beyninizin genç kalması için dikkat etmeniz gerekenler

1. Beyin damarlarınızı açık tutun
Günde bir Aspirin içmek beyin damarlarınızı açık tutmanızı sağlar ve böylelikle beyine daha çok oksijen gider. Beyin damarlarınızda tıkanıklık olmaması, beyin kanaması geçirmenize neden olabilir. Bu da felce yol açabilir.

2. Beyninize egzersiz yaptırın
Eğer kaslarınızı kullanmazsanız, zamanla patates püresine benzerler. Beyniniz de kaslarınıza benzer. Beyninize de egzersiz yaptırmanız gerekir. Bulmaca ya da yap – boz türü oyunlar, beyin egzersizi için idealdir. Beyin hücrelerini çalıştırmazsanız, onları kaybedeceğiniz gerçeğini aklınızdan hiç çıkarmayın.

3. Beyninizi gıdalarla besleyin
Besinlerde kalbiniz için ne zararlıysa, beyniniz içinde yine aynı şeylerin zararlı olduğunu unutmayın. Doymuş yağdan mutlaka uzak durun, bu beyindeki damarlarda tıkanıklığa yol açabilir. Yine her gün bir avuç fındık, fıstık ya da ceviz tüketin. Mutlaka haftada en az bir kez balık yiyin. Günde bir tabak soya fasulyesi yiyin. Bu, ihtiyacınız olan yağ, lif ve proteini sağlar. Her gün 250 gr domates suyu ya da domates sosu tüketin. Ayrıca, avokado ve çileğin de faydalı olduğunu unutmayın.

4. Günlük stresinizi azaltın
Vücudun her organını olumsuz etkileyen stres, beyni de aynı ölçüde etkiler. Doğum sonrasında kadınlarda görülen depresyona karşı en iyi ilaç Omega 3 yağ asitleridir. Gebelik döneminde anne ihtiyacı olan yağ asitlerini karşılayamazsa, bebek anneden bu yağ asitlerini alır ve anne de gebelik sonrası depresyon ile karşı karşıya kalır. Depresyon ve stresin kronikleştiği durumlarda beyin hücrelerinin hızla öldüğünü unutmamak gerekir.

5. Doğal beslenin
Beslenmenizde doğal olursanız, hafızanız güçlenir ve daha genç kalırsınız. Folik asit, B6 ve B12 vitaminlerinin önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Brüksel lahanası, börülce ve ayçiçeği folik asit açısından zengin değerlere sahiptir. B6 en çok tavuk, muz ve domates püresinde bulunur. B12 vitaminini yeterli almak için bol bol balık tüketin.

6. Hawaii’yi düşleyin
Kendinizi Hawaii’de sahilde elinizde soğuk bir içecekle yatarken düşleyin. Hayal kurmanız zihninizi esnekleştirir ve çalıştırır.

Etiketler:kanı ne temizler kirli kanı temizleyen organ akciğer kanı temizler mi akciğerler nasıl güçlendirilir kanı temizleyen organ kanı temizleyen organ hangisidir akciğerleri temizlemek ciğerleri ne temizler kalp kanı temizlermi vücudumuzdaki kanı ne temizler akciğer nasıl güçlenir kanı temizlemek kirli kanı temizleyen organ hangisidir kalp nasıl güçlenir akciğeri ne temizler kirli kanı ne temizler kalp kirli kanı hangi organa gönderir akçigerleri nasıl güçlendirebiliriz akciğerler kanı temizler mi karaciğer kanı temizlermi
Kirli Adam: Kirli Adam 1971 ABD yapımı polisiye gerilim filmidir. Özgün adı Dirty Harry olan bu kült film Türkiye'de sinemalarda "Kirli Adam" adıyla gösterilmiş, TRT Televizyonundaki bir gösteriminde ise "Korku Şehri" adı kullanılmıştır.
Kirlian fotoğrafçılığı: Kirlian fotoğrafçılığı, yüksek voltajlı, yüksek frekanslı, düşük amperli elektrik alanına dayalı aygıtlarla nesnelerden yayılan birtakım ışınımları fotoğrafik olarak saptamayı amaçlayan elektrografik fotoğrafçılık tekniğine verilen addır.
Kirli Suyunda Parıltılar: Kirli Suyunda Parıltılar, Redd grubunun ikinci stüdyo albümüdür. İlk albüm 50/50in üzerinden bir sene geçmeden yeni albüm hazırlıklarına başlayan Redd bu albümü 24 Nisan 2006 tarihinde yayınladı.
Kirli, Çürük ve Adi: Kirli, Çürük ve Adi veya orijinal adıyla Dirty Rotten Scoundrels, profesyonel ve kibar bir dolandırıcı olan Lawrence Jamieson (Michael Caine) ile ufak çapta işler yapan bir sahtekar olan Freddy Benson'ın (Steve Martin) bir trende karşılaşmalarıyla başlayan hikâyelerini anlatan bir komedi filmidir.
Kirli Utanç: Kirli Utanç 2004 yapımı hicivsel olan, ayrıca cinsellik içeren komedi filmi. Filmin yazarı ve yönetmeni John Waters.
Kanıt Peşinde: CSI: Crime Scene Investigation suç mahali araştırmasını konu alan ABD kaynaklı bir dizi filmdir. Dizinin adı, Las Vegas'da çekilmesi nedeniyle CSI: Las Vegas olarak da bilinir.
Kanıt: *Kanıt, hukuki ya da matematiksel bir kavram.
Kanıt (dizi): Kanıt, Türk polisiye televizyon dizisi. Yönetmenliğini Cem Sürücü ve Biray Dalkıran'ın üstlendiği ve senaryosunu Ahmet Saatçioğlu'nun yazdığı dizi, Kanal D'de yayınlanmaktadır.
Kanımdaki Barut: Kanımdaki Barut, Haluk Piyes'in yazıp, yönettiği ve baş rolünde oynadığı 2009 yapımı bir Türk filmidir.
Kanımın Son Damlasına Kadar: Kanımın Son Damlasına Kadar, başrolünde Yılmaz Güney'in oynadığı yönetmenliğini ise Yavuz Figenli'nin yaptığı 1970 yapımı Türk filmidir.
Canlı: Canlı ya da Organizma; biyoloji ve ekolojide, fonksiyonlarını yaşama mümkün olduğunca uyum sağlayarak sürdüren basit yapılı moleküllerin veya karmaşık organlar sistemlerinin bir araya gelmesiyle oluşan varlıklar için kullanılan bir kavramdır.
Organizasyon: Organizasyon, örgüt, teşkilat, kuruluş; ortak bir amaç çerçevesinde kurulmuş, ortak bir çalışma düzenine sahip, kendi verimini yönetebilen toplumsal bir düzen.
Organik: Organik kelimesinin çeşitli anlamları ve ilgili makaleler vardır. Asıl anlamı, canlı bir şeyin parçası veya ondan meydana gelmiş bir şeyi anlatmak için kullanılır.
Organel: Organel hücre içerisinde bulunan kendi içinde özelleşmiş yapılardır. Vücut için organ ne ise hücre için de organel olduğu düşüncesiyle organ sözcüğüne Fransızca küçültme eki olan -el eklenerek oluşturulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir