Kktc Ve Türk Bayrağı
Kıbrısta Uzaydan Görünen Türk Bayrağı

Etiketler:kıbrıs ve türk bayrağı kktc ve türk bayrağı kktc türk bayrağı kıbrısta bayrak resmi kibris ve türk bayraklari kıbrıs bayragı profil resimleri türk bayrağı kıbrıs türk bayrağı kıbrıstaki bayrak kıbrıstaki türk bayrağı kıbrıs bayragının uzaydan görüntüsü uzaydan görünen türk bayrakları türk kktc bayrak uydudan görünen en büyük türk bayragı TÜRK KIBRIS BAYRAĞI güzel gece resimleri kıbrıstaki türk bayragı KIBRISIN UZAYDAN fotolar uzayda görülen gül resmi bayrak Kıbrıs
Türkiye: Türkiye veya resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti (), başkenti Ankara olan ve Eski Dünya karaları denilen Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı noktada bulunan ülke.
Türkiye'nin köyleri: Türkiye'nin köyleri, Türkiye'de kırsal nüfusun yaşadığı yerleşme birimlerinden köy kanununun uygulandığı ve köy olarak tarif edilen sayısı 2010 verilerine göre 34.247'dir.
Karasal iklim: Karasal iklim: Kıtaların orta kesimlerinde deniz etkisinden uzak yerlerde, ve Kuzey Yarımküre'de etkili olan iklim çeşitidir.
Türkiye'de Karadeniz iklimi: Karadeniz iklimi (Okyanusal İklim veya Ilıman Deniz İklimi) asıl olarak Karadeniz Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde Karadeniz kıyılarında ve Kuzey Anadolu Dağları'nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında görülür.
Türkler: Türkler veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan, Türk halkıdır.
Bayrak: Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar.
Ayyıldız: Ayyıldız, Hilâl halindeki ay ile güneş veya yıldız işareti, Türk bayrağı da dahil olmak üzere birçok Müslüman ülkenin bayrağında yer alan yaygın bir semboldür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir