Kolda Beyaz Lekeler

Sponsorlu Bağlantılar
bacak bazen beyaz bu cilt dermatoloji eden lupus mantar melanoma Kolda Beyaz Lekeler Kollarda Beyaz Lekeler vücutta beyaz lekeler kolda beyaz lekeler kollarda..Ciltteki Beyaz Lekeler Hastalık Habercisi

VÜCUDUN özellikle kol, bacak ve yüz bölgelerinde oluşan beyaz lekeler önemsenmeli.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hasibe Özkılıç, ciltteki beyaz lekelerin önemli hastalıkların habercisi olduğunu belirtti. Özkılıç, vücuttaki beyaz lekelerin ‘Lupus’ hastalığının habercisi olabileceğini söyledi.

Kadınlarda daha yaygın

Bu hastalıkta, cildin üzerinde pullu, kelebeğe benzeyen lekelenmeler oluştuğunu söyleyen Özkılıç, bunun da bağışıklık sistemindeki sorundan kaynaklandığını ifade etti. Özkılıç, “Beyaz lekeler ‘maling melanoma’ denilen, karışık renkli, kenarları düzensiz görünümlü benlerle ortaya çıkan deri tümörüne de yol açabiliyor. Vitiligoda ise, vücudun değişik bölgelerinde normal cilt renginden çok daha açık tonda önceleri küçük sonları giderek büyüyen lekeler oluşuyorve bu lekeler bazen yarım santimetreye kadar ulaşabiliyorî dedi. Özellikle kol ve bacaklarda ileri yaşlarda ortaya çıkan beyaz lekelerin lupus hastalığından kaynaklanabileceğini ifade eden Özkılıç, beyaz lekelerin kadınlarda erkeklere oranla daha yaygın görüldüğünü ancak beyaz lekeli mantar hastalığının erkeklerde daha sık göründüğünü belirtti.

Ciltteki Beyaz Lekeler Hastalık Habercisi

International Hospital Etiler Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hasibe Özkılıç, ciltteki beyaz lekelerin önemli hastalıkların habercisi olduğunu belirtti.

Özkılıç yaptığı açıklamada, vücuttaki beyat lekelerin ‘lupus’ hastalığının habercisi olabileceğini söyledi. Bu hastalıkta, cildin üzerinde pullu, kelebeğe benzeyen lekelenmeler oluştuğunu kaydeden Özkılıç, bunun da bağışıklık sistemindeki sorundan kaynaklandığını ifade etti. Özkılıç, “Beyaz lekeler ‘maling melanoma’ denilen, karışık renkli, kenarları düzensiz görünümlü benlerle ortaya çıkan deri tümörüne de yol açabiliyor. Vitiligoda ise, vücudun değişik bölgelerinde normal cilt renginden çok daha açık tonda önceleri küçük sonları giderek büyüyen lekeler oluşuyorve bu lekeler bazen yarım santimetreye kadar ulaşabiliyor” dedi. Özellikle kol ve bacaklarda ileri yaşlarda ortaya çıkan beyaz lekelerin lupus hastalığından kaynaklanabileceğini ifade eden Özkılıç, beyaz lekelerin kadınlarda erkeklere oranla daha yaygın görüldüğünü ancak beyaz lekeli mantar hastalığının erkeklerde daha sık göründüğünü belirtti.
-İNDİRİMDEN ALDIĞINIZ ÜRÜNLERİ YIKAMADAN GİYİNMEYİN-
Özellikle indirimli satışlardan alınan, çok sık giyilip çıkarılan kıyafetlerin mutlaka yıkanması gerektiğini belirten Özkılıç, ürünlerin özellikle iç yüzlerinden ütülendikten sonra giyilmesi gerektiğini söyledi. Mantar enfeksiyonunun mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini kaydeden Özkılıç, “Derinin ph dengesi bir defa bozulduysa, bundan sonra da bozulabiliyor. Mantara karşı her yıl yaz mevsiminden önce koruyucu tedaviler vermek gerekiyor. Ayrıca çamaşırların iç yüzünden ütülenmesi mantarın bulaşmaması açısından da büyük önem taşıyor” dedi.

ANKA

Etiketler:vücutta beyaz lekeler kolda beyaz lekeler kollarda beyaz lekeler vücuttaki beyaz lekeler koldaki beyaz lekeler bacaklarda beyaz lekeler kollardaki beyaz lekeler kolda mantar bacakta beyaz lekeler ayakta beyaz lekeler vücutta oluşan beyaz lekeler kolda çıkan beyaz lekeler bacaktaki beyaz lekeler vucuttaki beyaz lekeler vücutta beyaz benekler bacaklardaki beyaz lekeler kolda beyaz leke kolda mantar hastalığı bacaklarda beyaz noktalar kollarda beyaz leke
Beyaz Rusya: Beyaz Rusya (Beyaz Rusça ve Rusça: Беларусь) ya da resmî adıyla Belarus (Beyaz Rusça: '; Rusça: Республика Беларусь), eski bir SSCB ülkesidir.
Beyaz Saray: Beyaz Saray (İngilizce: The White House), Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington'da bulunan resmî ikametgâhıdır.
Beyaz Rusça: Beyaz Rusça veya Belarusça (Беларуская мова), Beyaz Rusya'nın resmî dilidir.
Beyaz cüce: Güneş benzeri bir yıldız, nükleer yakıtını tükettikten sonra kırmızı dev olur. Kırmızı dev aşamasında çok genişleyen yıldız, beyaz cüce olurken içe doğru çökümü, yıldızın çekirdeğinin etrafında bulunan helyumun daha çok sıkışmasına ve belli bir aşamadan sonrada patlamasına yol açar daha sonra dış katmanlarını uzaya püskürtür ve geriye kalan parçası beyaz cücedir. Yıldızın savurduğu maddeler, gezegenimsi bulutsu halini alır. Kütlesi bunun üzerindeki bir değere sahip olan yıldızlar da Nötron yıldızına dönüşürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir