Köpek Balığı Ne İle Beslenir

Sponsorlu Bağlantılar
atar besin bir gibi Köpek Balığı Ne İle Beslenir Köpek Balığı Ne Yer köpek balığı nasıl beslenir köpek balığı ne ile be..Köpek Balığı

İri köpekbalıkları da denizlerdeki pekçok canlı gibi planktonlarla beslenirler. Köpek balıkları, yüzgeçlerini bir filtre gibi kullanırlar ve deniz suyunu buradan geçirerek planktonları toplarlar. Kuzey Denizi’nde her Kasım ayında plankton yoğunluğu azaldığı için köpekbalıkları besin ararken her zaman harcadıklarından çok daha fazla enerji harcamak zorunda kalırlar. Bu nedenle bir süre sonra güçsüz kaldıkları için yemek aramayı bırakıp, dibe çökerler ve kış uykusuna yatarlar. Okyanusun derinliklerinde aylarca hareket etmeden ve hiç beslenmeden yaşayabilirler. Bu sırada kalpleri sanki çalışmıyormuş gibi çok yavaş atar.

Etiketler:köpek balığı nasıl beslenir köpek balığı ne ile beslenir köpek balığı ne yer köpek balıkları ne ile beslenir kopek balıklarıw nasl coalır köpek balıkları nasıl çoğalır köpek balığı nasıl çoğalır köpek balığı nasıl çoğalır vikipedi köpek balıkları nasıl çoğalır viki köpek balığı neyle beslenir köpek balıkları nasıl ürer yavru köpek balığı nasıl beslenir köpek balıkları nasıl çoğalırlar köpekbaliği nasil çoğalir köpekbalığı ne ile beslenir kopek baligi nasil urer celincır köpek balıgı nasıl beslenir köpek balığı neyle çoğalır köpek balıkları nasıl ürerler köpek balığı nasıl ürer
Köpekgiller: Köpekgiller (Canidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Köpekbalığı: Köpekbalığı (Selachimorpha), kıkırdaklı balıklar (Chondrichthyes) sınıfının Elasmobranchii alt sınıfını oluşturan iki üst takımdan biri olan Selachimorpha (diğeri, Batoidea) içinde sınıflanan canlı türlerinin ortak adıdır.
Köpeksi maymunlar: Köpeksi maymunlar veya Uzun kuyruklu maymungiller (Cercopithecidae) Eski Dünya maymunları grubundan bir maymun familyasıdır.
Köpek ırkları: Köpek ırkı, köpek (Canis lupus familiaris) türünün ırkları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir