Köpek Balığının Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar
beyaz bilgi carcharodon carcharias cihan haber gazete goss guadalupe hagop hakan izmir karaburun kabasakal karayolu kenan kendi meksika ocak sapan sinan yerel yok Köpek Balığının Hayatı Köpek Balıgının Hayatı köpek balıklarının hayatı köpek balığının hayatı k..Köpek Balığı

Balıkçı ağlarına takılmaları bir tesadüf değil: Türkiye kıyıları, dünyanın en büyük köpekbalıklarının yaşam alanı.

8/01/08 – 19:29


Fotoğraf: Cihan Haber Ajansı
Balıkçı Kenan, 16 Aralık 2007’de teknesinin ağlarına takılan 4,5 metrelik büyük camgözü alışıldığı üzere Büyükçekmece’deki dükkânında sergiledi. Kenan, yılda ortalama sekiz-on büyük köpekbalığı yakaladıklarını söylüyor. Fotoğraf: Cihan Haber Ajansı


Fotoğraf: Terry Goss, Guadalupe Adası, Meksika.
Büyük beyaz köpekbalığının (Carcharodon carcharias) Türkiye’deki dağılımı hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak yerel adı harharyas olan bu dev, kıyılarımızda defalarca görüldü ve yakalandı. Fotoğraf: Terry Goss, Guadalupe Adası, Meksika.


Fotoğraf: AA
İzmir Karaburun açıklarında 8 Ocak 2007’de balıkçıların ağına 4 metre 33 santimetre boyunda bir sapan köpekbalığı takıldı. Fotoğraf: Sinan Özmüş/AA


Fotoğraf: Hakan Kabasakal
Bozcamgöz Fotoğraf: Hakan Kabasakal, İstanbul


Fotoğraf: Hakan Kabasakal
Bozcamgöz köpekbalığı Fotoğraf: Hakan Kabasakal


Fotoğraf: Hakan Kabasakal
Sapan köpekbalığı Fotoğraf: Hakan Kabasakal, Şile


Fotoğraf: Hagop Savul arşivi
İstanbul’da yakalanan bir büyük beyaz köpekbalığının (harharyas) Karaköy’e indirilişine dair gazete kupürü. (Hagop Savul arşivi.)


Fotoğraf: Hakan Kabasakal
İhtiyoloji (balık bilimi) Araştırmaları Topluluğu kurucu üyesi Hakan Kabasakal.


1 2 3 4 5 6 7 8

Sait Özgür Gedikoğlu
ogedikoglu@medyakronik.com
Her yıl en az bir kere aynı nedenle bültenlerde yer alan Balıkçı Kenan, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Gürpınar açıklarında kendi teknesinin ağlarına takılan 4,5 metrelik büyük camgözü yine dükkânında sergiledi. Dev köpekbalığı ilgiyle karşılandı. Öyle ki hayvanı balıkçı barınağından yükleyen vincin D 100 Karayolu’ndaki yolculuğu bile birkaç haber ajansı tarafından takip edildi ve görüntüleri bültenlerde yer aldı. Bundan bir hafta öncesinde de, 3 Aralık 2007’de Sakarya’nın Karasu ilçesi açıklarında barbun avına çıkan üç trol teknesi, limana 107 köpekbalığıyla döndü.
BUNLARIN EN SAĞLAM OLANI NAH BU
büyük değilmi beyler ben daha önce 2 metrelik gördüm akdenide baya açılmıştık balık tutuyorduk bi tanesini kestik denize attık 2 dk ya yanımızda belirdi kan kokusuna geliyormlarmış ve kan onları hırçınlaştırıyomuş:(

Etiketler:köpek balıklarının hayatı köpek balığının hayatı köpek balıgının hayatı en korkunc kopek baligi sapan köpekbalığı sapan köpek balığı köpek balıkları hayatı hagop savul webhatti.com korkunç köpek balıgı korkunç köpek balığı resmi köpek balığı hayatı
Köpekgiller: Köpekgiller (Canidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Köpekbalığı: Köpekbalığı (Selachimorpha), kıkırdaklı balıklar (Chondrichthyes) sınıfının Elasmobranchii alt sınıfını oluşturan iki üst takımdan biri olan Selachimorpha (diğeri, Batoidea) içinde sınıflanan canlı türlerinin ortak adıdır.
Köpeksi maymunlar: Köpeksi maymunlar veya Uzun kuyruklu maymungiller (Cercopithecidae) Eski Dünya maymunları grubundan bir maymun familyasıdır.
Köpek ırkları: Köpek ırkı, köpek (Canis lupus familiaris) türünün ırkları.
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir