Korkunç Bebekler

beden beri bir cesur dedi doktor doktorlar evine gazeteport geldi guido hafta hayata haydee ilk kalan melinda minik pek yok Korkunç Bebekler Dünyanın En Korkunç İnsanı dünyanın en korkunç bebeği korkunç bebekler dünyan..Dünyanın En Korkunç Bebeği

Afganistan’da doğdu doktorlar şaşkına döndü. Bebeğin başı yok sadece bedeni var. O beden de inanılmaz ama yaşıyordu…

Dünyanın pek çok yerinde fiziksel olarak ‘kusurlu’ doğan bebekler yürekleri hem allak bullak ediyor hem de insanın kendisini ‘şanslı’ hissetmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü Afganistan’ın Kunduz kentinde doğan yapışık ikizler bunun en acı kanıtı aslında. İkizlerden biri normal bir bebek olarak dünyaya geldi ancak kardeşi onun kadar şanslı değildi. Onun sadece vücudu vardı göğsüyle diğer kardeşine bağlıydı.

Doktor Homayoun Khamoosh “İlk birkaç gün kardeşi gibi yaşıyordu. Ama şimdi öldü” açıklamasında bulundu.

Gazeteport’ta yer alan habere göre Kunduz’da böyle bir vakanın ilk defa yaşandığını söyleyen doktor ikizlerden şanslı olanın ameliyat olacağını da sözlerine ekledi.

Dünyanın En Küçük Bebeği!


24 haftalıkken dünyaya gelen dünyanın en küçük üçüncü bebeği Melinda, yaşam mücadelesini kazandı. ..
Normal doğum süresinden 16 hafta erken doğan Melinda Star Guido, Ağustos’un 30’undan beri yaşam mücadelesi veriyordu.
Los Angeles’ta yaşam ünitesine bağlı bir şekilde hayata tutunmaya çalışan minik Melinda, yılbaşından sonra evine gidebilecek.
22 yaşındaki anne Haydee Ibarra, “Kızım savaşmaktan hiç vazgeçmedi. Hemşireler onun çok cesur olduğunu söylediler, O da yaşamı için bugüne kadar savaştı.” dedi
Kan basıncı bozukluğu nedeniyle 24 haftalık hamileyken sezaryenle doğum yapmak zorunda kalan genç anne Ibarra, tehlikeli bir ameliyat sonucunda kızı Melinda’yı 270 gram olarak dünyaya getirdi. Bu kilo bir kutu kolanın ağırlığından daha fazla değildi. Doktorlar Melinda’yı gördüklerinde, dünyanın en küçük bebeklerinden biri olduğunu ve yaşama şansının az olduğunu söylediler.
Doktor Rangasamy Ramanathan, anne Ibarra’yı ve baba Yovani Guido’yu erken doğumlarda çocuklarda körlük sağırlık gibi gelişimsel bozuklukların olabileceği konusunda uyardı. Ancak Guido ve Ibarra “Her şeye rağmen denemek istiyoruz diyerek, minik Melinda’dan vazgeçmediler.
Böylece küçük Melinda, nefes almaktan vazgeçmedi ve sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamladı.

Dünyanın En Korkunç HastalığıEndonezya’da 40 yaşındaki anaokulu öğretmeninin çektiği hastalık görenleri şaşkına çeviriyor

Noorsyaidah adlı kadının karın bölgesinde saça benzeyen metal teller çıkıyor ve bu teller 10-20 santimetre büyüyor

Hastalığını ülkesindeki SCTV adlı televizyon kanalında anlatan Noorsyaidah, 17 yıldır bu şekilde yaşadığını ve Sağlık Bakanlığı’nın hastalıkla ilgili daha yeni çalışma başlattığını söyledi

Noorsyaidah’ın hastalığı ilk defa 1991 yılında göğüs ve karın bölgesinde metal tellerin çıkmasıyla başladı Tellerin bir hafta sonra kendiliğinden düştüğünü belirten talihsiz kadın, bir ay sonra vücudundan yeniden tel çıktığını söyledi O günden bu yana Noorsyaidah’ın karnından sürekli metal teller çıkmaya başladı

Noorsyaidah’ın kız kardeşinin önerisiyle telleri kesmesi işe yaramıyor Teller bu kez karnının başka bir yerinde çıkıyor

Habere göre bu garip durumu inceleyen 4 uzman Noorsyaidah’ı testler yaptı X-ray cihazları kullanılarak yapılan testler sonucunda kadının karnında 40’tan fazla metal tel tespit edildi Bu tellerin bir kısmının cildinden çıkmak üzere olduğu da görüldü

Endonezyalı bilim insanları şimdi bu garip hastalığı araştırmaya başladı

Etiketler:dünyanın en korkunç bebeği korkunç bebekler dünyanın en korkunç insanı Dünyanın en korkunç bebekleri dünyanın en korkunç resmi korkunç doğan bebekler en korkunç bebekler dünyanın en korkunç resimleri korkunç bebek resimleri dünyanın en korkunç insanları korkunç bebek DÜNYANIN EN KORKUNÇ İNSANI dünyanı enkorkunc insni en korkunç balıklar dunyanın en korkunç bebeği tuhaf doğan bebekler dünyanın en korkunç insanının resmi korkunçdoğan çocuk resimleri dünyadaki korkunç bebekler dünyanın enkorkunç resmi
IV. İvan (Rusya): İvan Vasiliyeviç yani bilinen adıyla Korkunç İvan (Rusça: Ива́н четвёртый, Васи́льевич, d. 25 Ağustos 1530, Moskova - ö.
Korkunç Koleksiyoncu (film): Korkunç Koleksiyoncu 1965 İngiltere ABD ortak yapımı yapımı dramatik gerilim filmidir. Özgün adı The Collector olan film İngiltere'de The Butterfly Collector (Türkçe: Kelebek Koleksiyoncusu) adıyla da gösterime sunulmuştur.
Korkunç Bir Film: Korkunç Bir Film (Scary Movie), gişe rekortmeni korku filmlerini ti'ye alan bir yapımdır, şu ana kadar 4 filmden oluşmaktadır.
Korkunç İvan (film): Korkunç İvan Sergey Eisenstein’ın yönetmenliğini yaptığı Rus Çarı IV.İvan’ın anlatıldığı iki bölümden oluşan filmdir.
Korkunç Koleksiyoncu (anlam ayrımı): * Korkunç Kolleksiyoncu (roman), İngiliz yazar John Fowles'ın 1963 tarihli ilk romanı. (İnkılap ve Aka Yayınevinden çıkan romanın adındaki 'Koleksiyon' kelimesi çift "L" ile yazılmıştır).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir