Közlenmiş Kırmızı Biber Konservesi

Sponsorlu Bağlantılar
ama etli hafta maydanoz sos toz yere zeytin Közlenmiş Kırmızı Biber Konservesi Turşu Nasıl Yapılır közlenmiş kırmızı biber turşusu nasıl yapılır közl..Közlenmiş Kırmızı Biber Turşusu

Közlenmiş Kırmızı Biber Turşusu
közlenmiş kırmızı biber turşusu nasıl yapılır

Malzemeler:

3 kg. Etli kırmızı biber.

1 su bardağı sirke.

1 su bardağı zeytin yağı.

2/3 çay bardağı toz şeker.

2/3 çay bardağı tuz.

3 baş sarımsak.

½ bağ maydanoz.

Yapılışı;

Biberler yıkanıp temizlendikten sonra tercihen kor ateşte, yoksa fırında kabukları soyulacak kadar közlenir. Kabukları soyulup içi temizlenen kırmızı biberler önce ikiye, istenirse dörde bölünür. (Kolay soymak için düzgün ve etli olması tavsiye edilir.)

Bir başka kapta sirke, yağ, tuz ve toz şeker karıştırılır. Maydanoz yaprakları ayıklanır, sarımsaklar soyularak 3 – 4 parçaya bölünür.

Ağzı geniş bir cam kavanoza kaşıkla biraz sirke sosundan konarak bir- iki kat biber dizilir. Üzerlerine biraz sosunuzdan, biraz sarımsak, bir iki yaprak maydanoz serpilir. Biberler bitene kadar aynı şekilde devam edilir. Son olarak kalan sos dökülerek kapakla arasına biraz zeytinyağı ile kapatıp kapak kapatılır. Serin bir yere kaldırılır. Bir hafta sonra yemeğe hazırdır. Pide fırınına da verebilirsiniz tepsiyle.En lezzetlisi kor ateşte közlemenin tadını vermiyor.

Not: Ölçüleri yapacağınız miktara göre azaltıp çoğaltabilirsiniz. Ama biberler közlenince azalıyor bilginize..

Etiketler:közlenmiş kırmızı biber turşusu nasıl yapılır közlenmiş kırmızı biber konservesi turşu nasıl yapılır kırmızı biber turşusu nasıl yapılır kırmızı biber konservesi közlenmiş kırmızı biber turşusu közlenmiş biber nasıl saklanır közlenmiş kırmızı biber kavanozda nasıl saklanır turşu yapımı közlenmiş kırmızı biber konservesi nasıl yapılır biber turşusu nasıl yapılır konserve közlenmiş biber nasıl yapılır közlenmiş kırmızı biber közlenmiş kırmızı biber salatası közlenmiş biber turşusu kışlık turşu yapımı közlenmiş biber konservesi biber közleme nasıl yapılır közlenmiş kırmızı biber nasıl saklanır kırmızı biber közlemesi nasıl saklanır
Kırmızıya kayma: Fizik ve gökbilimde kırmızıya kayma diye tanımlanan olay, bir nesneden yayılan görülebilen ışığın elektromanyetik tayfın kırmızı yönüne yaklaşmasıdır.
Kırmızı mayo: Aynı zamanda “Dağların Kralı” mayosu olarak da bilinir. Kategorilendirilmiş zirveleri ve dağ geçişlerini ilk geride bırakan bisikletçilere dağıtılır.
Kırmızı dev: Kırmızı dev, belirli bir kategorideki yıldızların evrimlerinin bir dönemindeki hallerine verilen isimdir.
Kırmızı cüce: Hertzsprung-Russell diyagramına göre kırmızı veya al cüce, küçük ve nispeten soğuk, ya geç K ya da M spektral tipi bir yıldıza verilen isimdir.
Biberiye: Biberiye (Rosmarinus officinalis), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür.
Biberoğlu, İzmit: Biberoğlu, Kocaeli ilinin İzmit ilçesine bağlı bir köydür.
Landkreis Biberach: Landkreis Biberach ['bi:bərax], Almanya´nın Baden-Württemberg eyâletinde bir ilçe.
Biber dolması: Biber dolması için önce biberler ayıklanır. İç malzemesi karıştırılıp biberlerin içi doldurulur. Daha sonra üstünü domates vb.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir