Küçük Maymun Türleri

Sponsorlu Bağlantılar
benim bir bitek degil diger illet kas kisa maymun mest olur saatler tilki tok yok Küçük Maymun Türleri Küçük Maymun ipek maymunu küçük maymun türleri küçük maymun en ..Dünyanın En Küçük Maymunu

dünyanın en küçük maymunu:::…ipek Tenin Derime Batsın…:::

Bu gün ömür yarım gün serbest kalsın fikrim…
senin tozlarını silemez tenimden ellerim…

varLık ruhu terK eder gözün gözümDen ayrıLnca
bendeki ask altın misali agırlıgınca…

sensiz benlik yokluk dmek..
kalbim sana emekci
ask denen illet çorak arazide tilki misali
kurnaz bekci…

melek yanımda yüzünü saklar felek yüzüme kas çatar
bitek bu hüznü sen bogarsın
ipek tenin derime batsın…

rüzgar saçını süpürse mest olur bakıslarım
adınla uyanır kulanklarım yüzünle açar gözkapaklarım
en güzel siirlerimde kaleme adını sayıklatırım
odamın hayaletisin
sessizligine asıgım…

Kafami duvara yasladim omuzlarin yanimda yok
Ahbaplar maymun istah sahibi benim içim senle tok
Yok ki gücüm belki devler ülkesinde bücürüm
Sessizliginle gelir hüznüm yoklugunda gömülü ölüyüm

Hayat günlük defter yapragi hazan gelir dökülür
Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür
Dertle anlas deva bul üzüntü kalbi sömürürür
Yüzüne baktigim her an cennetten bahçe görülür
Gülüsle sen degil gönül bucaklarinda harabeler
Bu hilekar tavirla geçer fena saatler
Seni içeren masallarim anlatilacak kadar kisa degiller
Ask ilinde bir tarafta cüceler diger yanda devler

Alıntıdır…….

Etiketler:ipek maymunu küçük maymun türleri küçük maymun en küçük maymun dünyanın en küçük maymunu küçük maymun resimleri ev maymunu kucuk maymun maymun cinsleri ipek maymun minik maymun en küçük maymun cinsleri küçük maymun resmi dünyanın en tatlı maymunu dünyadaki en küçük maymunu tarsier maymunu küçük maymun cinsleri cuce maymun en küçük maymun türü cüce maymun
Anadolu: Anadolu (Küçük Asya veya Diyar-ı Rum olarak da bilinir), Asya kıtası'nın en batısında yer alan bir yarımadadır.
Küçükçekmece: Küçükçekmece, İstanbul'un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. 1987 yılında, ikisi köy (Kayabaşı ve Şamlar), 25'si mahalle olmak üzere toplam 27 yerleşim yeri Bakırköy ilçesinden ayrılarak kurulmuştur.
Küçük Macellan Bulutu: Küçük Macellan Bulutu (KMB), yüz milyonlarca yıldız içeren bir cüce gökada.
Küçük Kaynarca Antlaşması: Küçük Kaynarca Antlaşması, Osmanlı İmparatorluğu ile Rusya arasındaki 1768-1774 Osmanlı-Rus Savaşını sona erdiren ve Osmanlı Devletinde önemli toprak kayıplarına yol açan antlaşmadır.
Küçük kediler: Küçük kediler (Felinae), kedigiller (Felidae) familyasının bir alt familyası.
Primat: Primatlar veya iri beyinli yüksek memeliler (), eteneli bir memeli takımı. Goril, orangutan, şempanze, gibon ve insan gibi insansıların yanında makimsiler, marmosetgiller, galagogiller, cadı makigiller ve lorisgilleri de içerir.
Maymunlar Gezegeni (film): Maymunlar Gezegeni (Özgün adı: Planet of the Apes),
Maymunlar Cehennemi (film, 1968): Maymunlar Cehennemi (Özgün adı: Planet of the Apes; Türkçe anlamıyla "Maymunlar Gezegeni"), 1968 yapımı bir bilim kurgu gerilim filmidir.
Maymunlar Cehenneminin Fethi: Bir önceki filmde öldürülen Cornelius ve Dr. Zira'nın oğlu Caesar, 20 yıl Sirk sahibi Armando tarafından saklandıktan sonra ev hayvanı olarak köleleştirilmek istenen maymunları o ve MacDonald'ın yardımlarıyla örgütleyerek gezegendeki totaliter rejime karşı isyan başlatır.
Maymunlar Cehennemi: Başlangıç: Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (Özgün adı: Rise of the Planet of the Apes), 2011 Amerikan bilim kurgu filmi.
Türlerin Kökeni: Türlerin Kökeni, İngiliz doğa tarihçisi Charles Darwin'in 24 Kasım 1859'da yayınlanan kitabı. Orijinal adı, “Doğal Seçilim Yoluyla Türlerin Kökeni ya da Hayat Kavgasında Avantajlı Irkların Korunumu Üzerine" idi ve 1872'de "Türlerin Kökeni" olarak değiştirildi.
Türlerin Yaşam Planı: Türlerin Yaşam Planı (Species Survival Plan veya SSP), 1981'de Amerikan Hayvanatbahçeleri ve Akvaryumlar Derneği tarafından hayvanat bahçelerinde ve akvaryumlarda çoğunlukla doğal yaşam ortamlarında yaşamları tehlike altında veya soyu tükenmek üzere olan türlerden alınmış canlıların hayatlarını devam ettirmelerini kolaylaştırmaya yönelik olarak geliştirilen bir programdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir