Küfürden Kurtulmak
Küfürden Kurtulmak İçin Dua…

Erkek olsun kadın olsun her Müslümanın her sözünde her işinde Allahü teâlânın emrlerine yanî farzlara ve yasak ettiklerine yanî harâmlara uyması lâzımdır. Bir farzın yapılmasına bir harâmdan sakınmağa ehemmiyyet vermiyenin îmânı gider kâfir olur. Kâfir olarak ölen kimse kabirde azâb çeker. Âhıretde Cehenneme gider. Cehennemde sonsuz yanar. Af edilmesine Cehennemden çıkmasına imkân ve ihtimâl yoktur.
Kâfir olmak çok kolaydır. Her sözde her işde kâfir olmak ihtimâli çokdur. Küfrden kurtulmak da çok kolaydır. Küfrün sebebi bilinmese dahî hergün bir kerre “Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise nâdim oldum pişmân oldum. Beni af et” diyerek tevbe etse Allahü teâlâya yalvarsa muhakkak afv olur. Cehenneme gitmekden kurtulur.
Cehennemde sonsuz yanmamak için hergün muhakkak tevbe etmelidir. Bu tevbeden dahâ mühim bir vazîfe yokdur. Tekrâr bildirelim ki kul hakkı bulunan günahlara tevbe ederken bu hakları ödemek ve terk edilmiş namazlar için tevbe ederken bunları kazâ etmek lâzımdır.

Etiketler:küfürden kurtulmak için dua KÜFÜRDEN KURTULMAK küfür etmekten kurtulmak küfürden kurtulma duası küfür etmemek için okunacakdua küfür etmemesi için dua küfür etmemek için okunacak dua küfürden kurtulma yolları küfür etmekten nasıl kurtulunur küfür etmemek için dua kufurden kurtulma küfür etmekten kurtulma duası küfüretmekten kurtulmanın yolları küfürlerden kurtulma duası Allaha küfür etmekten kurtulmak için dua küfür eden insan küfürden nasıl kurtulur al laha küfür etmekten kurtulmak çocukların küfür etmemesi için dua çocuğun küfür etmemesi için dua

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir