Kutup Yıldızının Diğer Adı Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
bile biri ekvator isim tbu uzak Kutup Yıldızının Diğer Adı Nedir Kutup Yıldızının Diğer Adları kutup yıldızının diğer adı kutup yıldızının diğer ..Kutup Yıldızının Diğer Adı Nedir ?

kutup yıldızının diğer adı nedir ?

Kutup – Kutup Nedir – Kutup Hakkında

kutup, kutup nedir, kutup hakkında, kutup anlamı, kutup tanımı, kutup ne demektir


Kutup -tbu

isim Arapça ®uµb
1 . Yer yuvarlağının, Ekvator’dan en uzak olan yer ekseninin geçtiği varsayılan iki noktasından her biri:

“Kutuplara gitmeği bile çok düşündüm.”- P. Safa.
2 . mecaz
Birbiriyle karşıt olan şeylerden her biri:

“Çalışanlarla çalıştıranları ayrı kutuplarda toplayarak birbirine düşman ediyor.”- N. Cumalı.
3 . gök bilimi
Gök küresinin, dolayında döndüğü varsayılan eksenin iki ucundan her biri.
4 . fizik
Elektrik akımını oluşturan gerilim ayrılığının en yüksek dereceyi bulduğu iki noktadan her biri.
5 . fizik
Bir mıknatıs demirinin iki ucundan her biri.
6 . eskimiş, mecaz
Bir konuda yüksek bilgisi ve yetkisi olan kimse:

“Kendini kaza halkına âdeta bir kutup diye tanıtmıştı.”- E. E. Talu.
Birleşik Sözler

  • kutup bozkırı
  • kutup engel
  • Kutup Yıldızı
  • pozitif kutup
  • zıt kutup
  • gök kutbu
  • Güney Kutbu
  • Kuzey Kutbu
Etiketler:kutup yıldızının diğer adı kutup yıldızının diğer adı nedir kutup yıldızının diğer adları kutup yıldızına neden demirkazık denir kutup yıldızı diğer adı kuzey yıldızının diğer adı kutup yıldızının başka adı varmı demirkazık hangi yıldızın diğer adıdır kütüp yıldızının diğer adı nedir kutup yıldızı neden demirkazık adını aldı kutup yıldızın diğer adı nedir kutup yıldızının diger adı nedir kutup yıldızın diğer adı kutup yidizinin ismi nedir kutup yıldızının bilimsel adı kutup yıldızının adları kutup yıldızının öbür adı demirkazık yıldızının gerçek adı nedir kutup yıldızı isimleri kutup yıldızı diğer adı nedir
Kütüphane: Kütüphane, belli bir sisteme göre düzenlenen kitap ve benzeri materyallerin toplandığı, saklandığı, okuyucu ve araştırmacıların istifadesine sunulduğu yer.Kütüphane ismi , Farsçada ev manasına gelen hane ile Arapçada kitaplar manasına gelen kütüb kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir .
Kutup Yıldızı: Kutup Yıldızı (α UMi / α Ursae Minoris / Alpha Ursae Minoris; Demirkazık, Kutupyıldızı, Şimal Yıldızı ya da Kuzey Yıldızı olarak da bilinir), Küçükayı takımyıldızının en parlak yıldızı.
Kutup ışıkları: Kutup ışıkları veya Aurora Borealis, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonuncu ortaya çıkan doğal ışımalardır.
Kutupsal koordinat sistemi: Matematikte kutupsal koordinat sistemi veya polar koordinat sistemi, noktaların birer açı ve Kartezyen koordinat sistemindeki orijinin eşdeğeri olup "kutup" olarak bilinen bir merkez noktaya olan uzaklıklar ile tanımlandığı, iki boyutlu bir koordinat sistemidir.
Diğerleri (Lost): Diğerleri ya da Onlar, Lost adlı Amerikan televizyon dizisinde, adada yaşayan kurgusal karakterlerdir.
Diğerkâmlık: Diğerkâmlık, “başkalarının yararını da kendi yararı kadar gözetme” ya da “diğer insanlara maddi veya manevi kişisel çıkar gözetmeksizin yararlı olmaya çalışma ve ‘bencillik karşıtı hareketler’de bulunma” olarak tanımlanır.
Diğerleri: * Diğerleri - Lost adlı Amerikan televizyon dizisinde, adada yaşayan kurgusal karakterlerdir.
Diğerleri (film, 2001): Diğerleri, yönetmenliğini Alejandro Amenábar'ın yaptığı, başrode Nicole Kidman'ın oynadığı gerilim filmi.
Diğer Masallar: Diğer Masallar, Model grubunun 28 Şubat 2011'de yayınladığı ikinci albümü. Albüm GNL Entertainment-DMC etiketiyle yayınlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir