Kuyruklu Yıldız İle İlgili Masallar

Sponsorlu Bağlantılar
astronomik bey beyin daha ek emri etti gelecek gibi halley okul olay olaya Kuyruklu Yıldız İle İlgili Masallar Yıldız İle İlgili Hikayeler dünya ve kuyruklu yıldız hikayesi kuyruklu yıldız ..Bir Yıldızın Hikayesi

“76 yılda bir dünyanın yakınından geçen Halley Kuyruklu Yıldızı dünyaya en yakın noktadan yarın geçecek.”
Müdür başyardımcısını çağırarak talimat verdi:
“Hocam, 76 yılda bir dünyamızın yanı başından geçen Halley Kuyruklu Yıldızı yarın akşam saat 20.30’da okulumuzun önünden seyredilebilecektir. Yatılı öğrenciler, eşofmanlarıyla bahçeye çıkarılsın. Az görülen bu astronomik olayı onlara anlatacağım. Şayet yağmur yağarsa meydana gelecek olaya ait hiçbir şey görülmeyeceğinden, öğrenciler yemekhanede toplansın ve olay hakkında göstereceğimiz filmi seyretsin.”
Baş müdür yardımcısı emri alır almaz müdür yardımcısına bildirdi:
“Halley isimli kuyruklu yıldız yarın akşam 20.30’da okulumuzun bulunduğu bölgenin üstünden geçecektir. Şayet yağmur yağarsa yatılı öğrencilere eşofman giydirilecek ve sadece 76 yılda bir görülen eşsiz olayı seyretmek üzere yemekhaneye götürülecektir.”
Müdür yardımcısı ise emri nöbetçi öğretmene iletiverdi:
“Müdür beyin emriyle yarın akşam saat 20.30’da gece kıyafeti giyilecek ve yemekhaneye gelecek olan eşsiz Halley Kuyruklu Yıldızı seyredilecektir.
Okul bölgesinde yağmur yağdığı takdirde, her 76 yılda bir olduğu gibi, müdür bey ek bir emir daha yayınlayacaktır.”
Nöbetçi öğretmen ise emri okul başkanı öğrenciye aynen(!) aktarır:
“Her 76 yılda bir görüldüğü üzere, yarın akşam 20.30’da müdürümüz, Halley kuyruklu Yıldızıyla beraber yemekhaneye gelecektir. Yağmur yağarsa müdür bey eşofmanıyla, yıldıza okulun bahçesine girme emri ve izni verecektir.”
Ve nihayet okul başkanı da yatılı öğrencilere emri tebliğ etti:
“Yarın akşam saat 20.30’da civarında yağmur yağdığı sırada, eşofman giymiş olarak 76 yaşındaki eşsiz müdür Halley, müdür beyin eşliğinde, kuyruklu yıldızıyla okulumuzun yemekhanesinden geçecektir.”

Etiketler:dünya ve kuyruklu yıldız hikayesi kuyruklu yıldız ile ilgili masallar yıldız ile ilgili hikayeler kuyruklu yıldız ile ilgili hikaye halley kuyruklu yıldızı hikayesi bir yıldızın hikayesi şarkı sözü yıldızların hikayesi hallet kuyruklu yıldızlar ile ilgili hikaye kuyruklu yıldız ile ilgili masal kuyruklu yıldızla ilgili çocuk hikayeleri yıldızla ilgili hikaye captan ft dilara bir yıldızın hikayesi sözleri yıldızla ilgili hikayeleri yıldızla ile ilgili hikayeler kuyruklu yıldız dünya ve ay ile ilgili hikayeler yıldızların hikayesi kısa yıldızlarla ilgili hikaye gükyüzündeki 2 yıldız hikayesi yıldızların hakkında hikayeler
Kuyruklu yıldız: Kuyruklu yıldızlar, "kirli kartopu" ya da "buzlu çamur topu" olarak anılırlar. Buz (su ve donmuş gazlar) ve (bir nedenle güneş sisteminin oluşumu sırasında gezegenlerde yoğunlaşamamış) kozmik toz karışımından oluşurlar.
Kuyruklu kurbağalar: Kuyruklu kurbağalar ya da Semenderler (Caudata ya da Urodela), iki yaşamlıların yaklaşık 500 türünün ortak adıdır.Vücutları uzunlamasına ve uzun kuyrukludurlar.
Piyano: Piyano, tuşlu bir çalgıdır. Tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgı.
Köpeksi maymunlar: Köpeksi maymunlar veya Uzun kuyruklu maymungiller (Cercopithecidae) Eski Dünya maymunları grubundan bir maymun familyasıdır.
Kuyruklu a: @ ya da okunuşu ile kuyruklu a, bir İnternet simgesi, Türkçede "yaklaşık olarak eşit" ve "kuyruklu a" olarak adlandırılır ve "et" olarak telaffuz edilir.
Yıldızeli: Sayfanın diğer anlamları için lütfen Eli (anlam ayrımı) sayfasına bakın.
Yıldız Savaşları: Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgiroman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb.
Yıldız Teknik Üniversitesi: Yıldız Teknik Üniversitesi (kısaca YTÜ veya Yıldız), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesi. 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla, Ecol de Conducteur'ün müfredat programı esas alınarak, Nafıa Nazırlığı'na bağlı olarak kurulmuştur.
Yıldız kümesi: Yıldız kümeleri, kütleçekim ile birbirine bağlı yıldız topluluklarıdırlar. İki ayrı alt türe ayrılırlar: açık yıldız kümeleri ve küresel yıldız kümeleri.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Masalların Masalı (çizgi film): Masalların Masalı (Rusça: Сказка сказок), Yuri Norşteyn'in 1979 yılında çektiği, adını Nazım Hikmet'in aynı adlı şiirinden alan canlandırma.
Masalların Masalı: * Masalların Masalı (şiir), Nazım Hikmet'in bir şiiri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir