Logaritma Fonksiyonunun Tersi

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Logaritma Fonksiyonunun Tersi hakkında özet bilgiler içerir. Logaritma Fonksiyonunun Tersi ve Logaritma Fonksiyonunun Tersi Hakkında Bilgi hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Logaritma Fonksiyonunun Tersi

Logaritma Fonksiyonunun Tersi

a R+-{1} ve x R+ olmak üzere,
f(x) = loga x Û f -1 (x) = ax tir.

Örnek:

f(x) = log5x Û f –1 (x) = 5x tir.

Örnek:
f(x) = y = 2log5 x Þ x = 2.log5 f –1 (x)
= log5 .f –1(x) Þ = f –1(x)
Þf –1 (x) = tir.

Etiketler:logaritma fonksiyonunun tersi logaritma fonksiyonunun tersi hakkında bilgi logaritma fonksiyonunun tersi örneği
Tersine Dünya (film): Tersine Dünya Ersin Pertan'ın yönettiği 1993 yapımı komedi türünde yapılmış filmdir.
Tersine mühendislik: Tersine mühendislik (Reverse Engineering,RE) bir aygıtın, objenin veya sistemin; yapısının, işlevinin veya çalışmasının, çıkarımcı bir akıl yürütme analiziyle keşfedilmesi işlemidir.
Tersiyer: Tersiyer veya Üçüncü Zaman günümüzden 65 milyon ila 2.588 milyon öncesi bir jeolojik devrin adıdır. Tersiyer devir, (artık kullanılmayan) ikincil devir ve Kuvaterner devir arasındaki zamanı kapsar.
Tersine matematik: Tersine matematik, belirli bir teoremi ispatlamak için gerekli olan en az sayıdaki aksiyomların belirlenmesiyle ilgili matematik dalıdır.
Tersine ayrımcılık: Tersine Ayrımcılık, tarihi ve sosyopolitik bakımdan hakim gruplardan ziyade hakim olmayan grupların (azınlıklar tipiktir) yararına olan ayırımcı politika ve eylemleri tanımlamakta kullanılan bir terimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir