Maddenin Sıvı Hali Ve Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Maddenin Sıvı Hali Ve Özellikleri ve Maddenin Sıvı Halinin Özellikleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Maddenin Sıvı Hali Ve Özellikleri ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Maddenin Sıvı Hali Ve Özellikleri

Maddenin Sıvı Hali ve Özellikleri

  1. Sıvı haldeki maddelerin belirli kütle ve hacimleri olup konuldukları kabın şeklini alırlar.İsim:  Maddenin Sivi Hali.jpg<br />
Görüntüleme: 207<br />
Büyüklük:  6,5 KB (Kilobyte)
  2. Sıvı haldeki maddeyi oluşturan tanecikler (arasındaki boşluk katılara göre fazladır) katılara göre birbirlerine daha zayıf bağlarla bağlıdır ve tanecikler birbirlerine daha uzaktır.
  3. Sıvı tanecikleri arasındaki boşluk katılara göre daha fazla olmasına rağmen sıvılar sıkıştırılamaz kabul edilirler.
  4. Sıvı tanecikleri hem titreşme hem de birbirleri üzerinden kayarak dönme hareketi yaparlar.
  5. Sıvı tanecikleri birbirleri üzerinden kayarak dönme hareketi yaptıkları için sıvılar akışkan maddelerdir.
  6. Sıvı tanecikleri katılara göre daha düzensizdir.

linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Maddenin Sıvı Hali ve Özellikleri Maddenin Sıvı Halinin Özellikleri
Maddenin hâlleri: Maddenin hâli bir maddenin faz durmunu tanımlar. Şu anda 16 tane madde hâli tanımlanır; bunlardan üçü katı, sıvı ve gaz olarak adlandırılan klasik hallerdir.
Kütlenin korunumu yasası: Kütlenin korunumu yasası, zaman zaman Lomonosov-Lavoisier kanunu olarak da adlandırılan, kapalı bir sistemde var olan çevrimler ve işlemler ne olursa olsun, kütlenin sabit kalacağını belirten kanundur.
Maddenin doğal hali: DOĞAL MADDELER
Maddenin sınıflandırılmasında kolaylıklar: maddelerin sınıflandırılması insanlar için önemlidir çünkü insanlar maddelerle ilgili herhangi bir şey araştırmak istediği zaman periyodik tablodan yararlanarak istediği şeyi kolaylıkla elde edebilir.
Kullanıcının geliştirdiği içerik: Kullanıcının geliştirdiği içerikler kullanıcılar tarafından geliştirilen çeşitli medya içeriklerini tanımlamak amacında kullanılır.
Sıvı kristal ekran:
Sıvılaştırılmış petrol gazı: LPG, yani Sıvılaştırılmış Petrol Gazı, ham petrolün rafinerilerde damıtılması esnasında veya petrol yataklarının üzerinde bulunan doğal gazın ayrıştırılması ile elde edilen ve basınç altında sıvılaştırılan, renksiz, kokusuz, havadan ağır ve yanıcı bir gazdır.
Sıvı kristal: Sıvı kristaller, sıvıların ve katı kristallerin özellikleri arasında özelliklere sahip olan kimyasal maddelerdir.
Sıvılaştırılmış doğal gaz: (Liquefied Naturel Gas) sıvılaştırılmış doğal gaz veya LNG İşlenmiş doğal gazı içiresindeki kirliliği arındırarak atmosferik basınçta yaklaşık olarak -163 derecede yoğunlaştırılmış doğal gaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir