Mançurya Bölgesi

Sponsorlu BağlantılarMançurya – Mançurya Hakkında Bilgi ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Mançurya Bölgesi ve Mançurya Hakkında Bilgi hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Mançurya – Mançurya Hakkında Bilgi

Mançurya – Mançurya Hakkında Bilgi
Name:	Mancurya.jpg <br />
Views:	381 <br />
Size:	45,4 KB (Kilobyte) <br />
ID:	26758
Mançurya, Doğu Asya’da bugünkü Çin Halk Cumhuriyeti’in kuzeydoğu bölgesi ve Rusya Federasyonu’nun Primorski bölgesini kapsayan tarihî bir bölge.

Batısında İç Moğolistan, güneyinde Çin, kuzeyinde Doğu Sibirya, güneydoğusunda Kore bulunur. Amur Nehri kuzeyinde, Sarıdeniz güneyinde bulunmaktadır. En önemli bölümü Güney Mançurya’dır. Güney Mançurya büyük bozkırlar ile kaplıdır. Mançurya adını bölgenin yerli halkı olan Mançulardan almıştır.

Etiketler:Mançurya Mançurya Bölgesi Mançurya Hakkında Bilgi Mançurya Nerede
Japon turnası: Japon turnası (Grus japonensis), turnagiller (Gruidae) familyasından iri bir turna türü.
Mandarin ördeği: Mandarin ördeği (Aix galericulata), Ördekgiller familyasından orta büyüklükte çok renkli bir ördek türüdür.
Mançukuo: Mançukuo (Çince: 滿洲國; pinyin: Mǎnzhōu Guó, Japonca: Manshū-koku; İngilizce: Manchukuo), 1 Mart 1932 ile 18 Ağustos 1945 tarihler arasında, Mançurya 滿洲 (Güney Mançurya: Bugünkü Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuzeydoğu bölgesi ve İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nin kuzeydoğu kısmı)'da hüküm süren devlettir.
Na sopkah Mançjurii: Na sopkah Mançjurii (Rusça: На сопках Маньчжурии / Na sopkakh Manchzhurii; anlam: Mançurya'nın tepelerinde), Rusya'nın popüler vals ve şarkısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir