Mardin Yemekleri Vikipedi

Sponsorlu Bağlantılar
bu hakim mardin tercih zengin Mardin Yemekleri Vikipedi Mardin Yöresinin Yemekleri mardin yemekleri hakkında bilgi mardin yemekleri v..Mardin Yemekleri

MARDİN YÖRESİ YEMEKLERİ

Mardin, tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yedi kültürün, dillerin ve dinlerin birlikte kardeşçe yaşadığı örnek bir il olan Mardin’in zengin mutfağı da bu kültürlerden etkilenmiştir. Tadına doyum olmayan yemeklerinde genelde hayvani yağ ve etler tercih edilmektedir.
Baharatın da hakim olduğu Mardin yemekleri, tüm yörede çok güzel yapılmaktadır.
Kaburga dolması ve işkembe dolması (Kibe) Süryaniler ile ortak kültürün yemeklerinden olduğu ileri sürülmekte ise de, Süryanilerden gelen yemekler olduğu belirtilmektedir.
Mardin yöresinde bayramlarda ve mevlütlerde yapılıp dağıtılan ikliçe (çörek) süryanilerin paskalya çöreği ile aynı olduğu görülmektedir.

TARİFLER: Hangi ürünümüzün tarifini istiyorsanız lütfen üstüne tıklayınız.
1. Kaburga dolması
2. İşkembe ve bumbar dolması
3. Patlıcan ve biber dolması
4. Kızartma ve haşlama içli köfte
5.Sembusek (fırında veya saçta)
6. Çiğ köfte
7. Hindi dolması
8. Perde pilavı
…KABURGA DOLMASI
KIZARTMA İÇLİ.KÖFTE
…HAŞLAMA..İÇLİ.KÖFTE

…İŞKEMBE DOLMASI

Etiketler:mardin yemekleri hakkında bilgi mardin yemekleri vikipedi mardin yöresinin yemekleri mardinin mutfağı hakkında geniş bilgi yücesoy mardin mardin nin yemekleri hakkında bilgi mardin yöresine ait ıklice
Mardin (il): Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Dicle Bölümü'nde yer alan bir ildir. Suriye ile sınır komşusudur.
Mardinspor: Mardinspor, Mardin'de kurulan futbol kulübü. 2011-2012 sezonunda TFF 2. Lig'de (Beyaz Grup) mücadele etmekteyken ekonomik sıkıntılar nedeniyle kulübe getirilen transfer yasağı sonucu lisanslı sadece altı futbolcusunun kalışı ve bazı maçlarda sahaya 9 ya da 10 futbolcunun çıkması, maçlara çıkmasına engel teşkil etmiştir.
Mardin (anlam ayrımı): * Mardin (il), Türkiye'nin Güneydoğusunda bulunan il.
Mardin Havalimanı: Mardin Havalimanı (IATA: MQM, ICAO: LTCR), 1999 yılında hizmete başlamıştır. Mardin Havaalanının ana yerleşime uzaklığı 20 kilometredir.
Vikipedi:Vikipedist: Vikipedi'de yeni sayfa oluşturarak veya değişiklik yaparak katkıda bulunan herkes Vikipedist olarak adlandırılır.
Vikipedi. Sanal Ansiklopedi: Vikipedi. Sanal Ansiklopedi (), Vikipedi'nin varoluş tarihine, güncel durumuna ve mevcut sorunlarını ele alan Azerice kitap.
Vikipedi:Vikipedikolik: Vikipedikolik veya Vikikolik, Vikipedi bağımlılığı olan kişi. Devamlı açık olan internet tarayıcısında "Son değişiklikler"'i (hafif formunda İzleme listesini) sık sık kontrol etmeyle karakterizedir.
Vikipedi:Vikipedi Türkçe Bunalım Tarihçesi: Canı sıkılan, bunalan, sıcaklardan pestile dönen, sataşacak yer arayan, bahane arayan, takla atan, iş arayan, aş arayan, eşine kızan, patronuna kızan, etnik derdi olan, insanlığı ile problemi olan, polemik yapan, polemik yapmak isteyen, miyavlamak isteyen, koşmak isteyen, haykırmak isteyen bu sayfada yaz boyunca serbest olarak ve kişisel hakaret yapmadan ve bulunmadan istediği ciddi ya da geyik bulduğunu yazsın ve rahatlasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir