Matematik Bilmeceleri Ve Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar
ama bana bir gibi hadi ilk muahaha Matematik Bilmeceleri Ve Cevapları Matematik İle İlgili Bilmeceler Ve Cevapları matematik bilmeceleri matematik bilmeceleri ve cev..Zor Bir Matematik Bilmecesi

Çobanın birinin 500 lirası var ve 100 hayvan alacak Hem 100 hayvan alacak hemde 500 liradan para artmayacak

Yine Bir Matematik Bilmecesi

6-5-1-9-4-2-8-0-3-7
Bu sayı dizisinin kuralı nedir?
Doğru cevaba +rep.
:muahaha:

Yılın Bilmecesi Biraz Matemetik Sorusu Gibi Ama Cevabı Basit

3 4 5 6 sayılarından 28i elde edeceksiniz

sadece 2 yöntem var 1. yöntem ilk okul hesabı

2.yöntem ise lise düzeyinde ki bana sorduklarında 2.yöntemden yaptım hadi kolay gelsin…..

Zor Bir Matematik Sorusu

On tane kase var ve her kasede 10 tane misket var.
Bütün kaselerdeki misketler 10’ar gram ama sadece bir kasedeki misketler 9’ar gram, tek bir tartı yaparak hangi kasedeki misketlerin 9’ar gram olduklarını bulun bakalım.

Avrat Bulmanın Matematiksel Denklemi…

Avrat=Problem kesinlikle..:D

Etiketler:matematik bilmeceleri matematik bilmeceleri ve cevapları matematik ile ilgili bilmeceler ve cevapları zor bilmeceler zor bilmeceler ve cevapları matematik bilmecesi matematiksel bilmeceler matematik bilmeceleri cevaplarıyla matematik bilmeceler çok zor bilmeceler matematik bilmece matematiksel bilmeceler ve cevapları matematik bilmeceler ve cevapları zor matematik bilmeceleri matematik bulmacaları ve cevapları matematikle ilgili bilmeceler ve cevapları matematik ile ilgili komik bilmeceler ve cevapları matematik hakkında bilmeceler matematik bilinmeyen zor bilmeceleri en zor bilmeceler ve cevapları
Matematikçi: Matematikçi, matematikle uğraşan ve matematik konusunda uzman olan kişilere denir. Matematikçiler, başta bilimsel araştırmalarda olmak üzere, iktisat, pazarlama ve sigorta ile ilgili alanlarda, okullarda ve üniversitelerde, meteoroloji, lojistik ve görüntü işleme mesleklerinde ve özellikle bilişim teknolojisi alanında çalışmaktadırlar.
Matematiksel mantık: Çağdaş mantığın ve çağdaş felsefenin kurucusu Alman mantıkçısı Gottlob Frege, "Matematik mantığın uygulama alanıdır." görüşünden hareketle matematiğin, mantığın aksiyomatik sistemi üzerine kurulabileceğini düşünmüştür. Bu düşünceden hareket ederek aritmetiğin temelleri konusundaki felsefi çalışmaları için bir mantık sistemi geliştirmişti.
Matematik felsefesi: Matematik felsefesi, matematiği anlama çabalarını sınıflandırmaya çalışan bir felsefe dalıdır.
Matematiksel analiz: Matematiksel analiz, hesaplamanın esas olduğu matematiğin en önemli kolu. Limit kavramı üzerine kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir