Meb Debeme Sınavları İle İlgili Genege

Sponsorlu Bağlantılar
anka ankara bilgi bir deneme dernekler makam meb milli sbs seviye tuder uygun yasak Meb Debeme Sınavları İle İlgili Genege Okullarda Deneme Sınavı İle İlgili Genelge OKULLARDA YAPILAN DENEME SINAVLARI İLE İLGİLİ GENE..Meb’den Sbs Deneme Sınavına Yasak

MEB’den SBS deneme sınavına yasak
ANKARA (ANKA) – Milli Eğitim Bakanlığı, 2008 yılı içerisinde OKS ve ÖSS için deneme sınavı yapılabileceğini, ilköğretim öğrencileri için SBS deneme sınavının ise yapılmasına ise izin verilmeyeceğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir genelge yayınlayarak, özel dershanelerin bulunduğu dernekler tarafından öğrencilerin bilgi düzeyinin belirlenmesi amacıyla deneme sınavlarına izin verildiği kaydedildi. MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül’ün imzası ile gönderilen genelgede “Yılda bir kez ve Bakanlığımızı belirleyeceği tarihlerde sadece Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Deneme Sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Deneme Sınavı (ÖSS) yapılması, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yapılmaması ilgi (b) Makam Onayı ile uygun görülmüştür” denildi.

-OKS VE ÖSS DENEME SINAVINA İZİN VAR-

Genelgede makam onayı gereğince Bilgider, Tuder, Öz-De-Bir, Güvender ve Kültür-Bir isimli derneklerin 4 Mayıs 2008 tarihinde OKS, 10 Mayıs 2008 tarihinde ÖSS deneme sınavı yapacağı açıklandı. Genelgede, izin verilmeyen bazı dernekler ve özel dershanelerin ilköğretim öğrencilerine SBS adı altında deneme sınavı yapma “girişiminde” bulundukları duyumları alındığı bildirilirken, “Makam Onayı belirtilen sebeplerden dolayı; 2008 yılı içinde sadece OKS ve ÖSS için deneme sınavı yapılması uygun bulunduğundan, ilköğretim öğrencileri için SBS deneme sınavı yapılmasına izin verilmeyecektir” denildi. (ANKA)

Etiketler:OKULLARDA YAPILAN DENEME SINAVLARI İLE İLGİLİ GENELGE meb debeme sınavları ile ilgili genege okullarda deneme sınavı ile ilgili genelge deneme sınavı yapmak yasak meb okullarında deneme sınavları ilköğretimlerde yapılan deneme sınavları yasalmıdır okullarda deneme sınavı yapılmaması konulu meb yazısı ilköğretimde deneme sınavı yasak mı ilkokulda deneme yapılmaması ile ilgili genelge meb genelge okullarda deneme sınavı yapılabilir mi İLKÖĞRETİM OKULLARINDA SEVİYE DENEME SINAVLARINI YAPILMASI GENELGESİ OKULLARDA DENEME SINAVI YAPILMAMASI meb deneme sınavları ile ilgili genelge deneme sınavı yasak milli eğitim deneme sınavı yasak okullarda deneme sınavları genelge okullarda deneme sınavı yasak okullarda deneme sınavı yasaklanma genelge deneme sınavları yasalmı deneme sınavları ile ilgili genelge
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir