Mehmet Okur Çocukluğu

Sponsorlu Bağlantılar
basketbol bu bunun derin eden efes pilsen fark ilk iyi litre mehmet okur nda oyak renault oyunlar pars rashard griffith tuborg türkiye ligi utah jazz uzun Mehmet Okur Çocukluğu Mehmet Okurun Çocukluğu mehmet okurun hayatı mehmet okur çocukluğu mehmet..Mehmet Okur

Mehmet Okur, (d. 26 Mayıs 1979, Yalova), basketbolcu, Türk Milli Basketbol Takımı ve NBA takımı Utah Jazz oyuncusudur.

Küçük yaşlarda astım hastalığı ile boğuşan Okur, bir komşusunun yardımı ile bu hastalıktan kurtulur.Bunun sonucunda iştahı açılır ve günde 4 litre süt içmeye başlar.

Çocukluk yıllarında uzun süre kaleci olarak futbol oynadı.14 yaşında 1.90 m civarı boyuyla fark edildi. Basketbol yeteneği geç denebilecek yaşta keşfedildi ve 14 yaşında Bursa’da Oyak Renault altyapısında basketbola başladı ve boyu ve yeteneği ile kısa sürede kendini gösterdi. Basketbol federasyonunun 1979 doğumlu oyunculardan oluşan bir grupla ilgilenmesi doğrultusunda Nihat İziç özel olarak Mehmet Okur’u geliştirmek için çalıştı.

Oyak Renault 2. lige düştükten sonra da başarılı oyunlar çıkararak 1996-97 sezonunda 17 yaşında iken takımının tekrar 1. lige çıkmasında büyük fayda sağladı. Bu sezon aynı zamanda Mehmet Okur’un Oyak Renault Yıldız Takımı’nı, Türkiye Şampiyonası’nda Efes Pilsen ve Tuborg’un ardından 6.’lığa taşıdığı sezondu. 1997/1998 sezonu Mehmet Okur’un 1. Lig’de oynadığı ilk sezondu. Basketbol oynamaya sadece 4 yıl önce başlamış 18 yaşındaki bir çocuk için oldukça iyi bir başarım sergileyen Mehmet o sezon aldığı kısıtlı dakikalarda 4,4 sayı ve 3,3 ribaund ortalamaları ile oynadı.

Bir sonraki sezon Türkiye Ligi için son derece üstün bir takım kuran ve Avrupa Ligleri’nden birçok önemli oyuncuyu transfer eden diğer Bursa takımı Tofaş’a transfer oldu. Rashard Griffith ve Asım Pars gibi iki önemli uzun oyuncu arkasında çok da oynama şansı bulamasa da verilen her görevi eksiksiz yaptı. Bir sonraki sezon olan 1999/2000 sezonunda da Tofaş yüksek bütçelerle kurduğu derin kadro ile Türkiye Ligi’nde son derece başarılı oldu ve Türkiye Ligi’ni şampiyon olarak bitirdi. Ancak Avrupa Kupalarında alınan başarısız sonuçlar onun Tofaş’a transfer olmasına sebep olan Jasmin Repesa’nın istifa etmesine yol açtı ve yerini genç yardımcı antrenör Tolga Öngören aldı. Yeni antrenörü Mehmet Okur üzerinde özellikle yoğunlaştı, sezon ilerledikçe bu geniş kadroda kendine yer buldu ve sezonu özellikle de play-offlardaki üstün performansı ile 6.7 sayı ve 5.3 ribaund ortalamaları ile tamamladı.

Etiketler:mehmet okurun hayatı mehmet okur çocukluğu mehmet okurun çocukluğu mehmet okur hayatı mehmet okur hayatı özet mehmet okurun kısaca hayatı mehmet okur kısaca hayatı mehmet okur un çocukluğu mehmet okur un hayatı mehmet okurun hayatı kısa mehmet okurun hayatının özeti mehmet okurun kısa hayatı mehmet okur boyu kaç cm mehmet okur boyu kaç mehmet okur kimdir kısaca mehmet okur un boyu kaçtır mehmet okurun hayatı kısaca mehmet okurun çocukluk hayatı mehmet okur hayati mehmet okurun boyu kaç cm
Mehmet Âkif Ersoy: Mehmet Âkif Ersoy, (doğum adı: Mehmet Ragif, 20 Aralık 1873 - 27 Aralık 1936), baba tarafından Arnavut, anne tarafından Özbek asıllı Türk olan Cumhuriyet Dönemi şairi, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi, yüzücü, milletvekili.
Mehmet Fuad Köprülü: Mehmet Fuat Köprülü, Ord.Prof.Dr. (d. 4 Aralık 1890 - ö. 28 Haziran 1966), İstanbul (Erkek) Lisesi mezunu, Türk tarihçi, edebiyat araştırmacısı ve siyaset adamıdır.
Mehmet Özdilek: Mehmet Özdilek (1 Nisan 1966; Ladik, Samsun), Şifo Mehmet lakaplı Türk teknik direktör ve eski futbolcu.
Mehmet Ali Erbil: Mehmet Ali Erbil (d. 8 Şubat 1957, İstanbul), Türk oyuncu, sunucu, yapımcı, komedyen ve seslendirme sanatçısıdır.
Çocukluğun dezintegratif bozukluğu: Çocukluğun dezintegratif bozukluğu (ÇDB), ya da Heller sendromu, dezintegratif psikoz, üç yaşından sonra çocukların dil, sosyal işlev, ve motor becerilerinin gelişiminde gecikmeler olarak görülen ve ender rastlanan bir durumdur.
Çocukluğum: Maksim Gorki'nin hayatını yazdığı üç kitaptan birisidir Çocukluğum. Daha 5 yaşındayken babasının ölümüyle başlar ve anneannesinin yanına yerleşmeleriyle devam eder.
Çocukluğun Son Gecesi: Çocukluğun Son Gecesi (Azerice: Uşaqlığın Son Gecəsi) gençleri konu alan 1968 Azerbaycan yapımı bir dram filmidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir