Mersin Anamur

Sponsorlu Bağlantılar
anamur anem antalya antik mersin meydan tam turistik uzun yani Mersin Anamur Anamur İskele anamur mersin anamur anamur iskele türkiyenin doğa..Anamur/mersin

HAKKINDA

Adını rüzgarlı burun demek olan ANEMURIUM antik kentinden alan Anamur ilçesi Akdeniz Bölgesinde Mersin iline bağlı şirin bir ilçedir. Anem=Burun, urium=Rüzgar demektir.Anemurium antik kenti tarihe meydan okurcasına dimdik ayakta durmaktadır.İlçe Antalya-Mersin E-24 karayolu üzerinde yer alır.antalya ve mersine yaklaşık 250 km uzaklıktadır(yani iki şehrin tam ortasındadır).ulaşımın sadece karayoluyla yapılmasından dolayı yabancı turistlerin fazla rağbet etmediği bir ilçedir.bu nedenle doğal güzelliğinden ve temizliğinden hiç bir şey kaybetmemiştir.

görülmeye değer harika antik ve doğal güzellikleri…


İlçe tarihi turistik yerlerinin haricinde Türkiye’ nin sayılı uzun sahili şeridine sahiptir. İlçenin her yanından denize girmek mümkündür.
sahilin kışın çekilmiş bir görüntüsü
ve Anamur’un simgesi


Mersin – Anamur..

Insaallah begenirsiniz…(:

Etiketler:anamur mersin anamur anamur iskele türkiyenin doğal güzellikleri mersin anamur iskele anamur sahil türkiyenin tarihi ve doğal güzellikleri anamur mersin anamur sahilleri mersın anamur mersin doğal güzellikleri anamur resimleri sahilin denizden görünümü mersinin doğal güzellikleri anamur un görüntüler mersin anamur sahilleri türkiyedeki doğal güzellikler anamur görselleri mersin anamur sahil mersin anamur resimleri
Mersin (şehir): Mersin, Mersin ilinin merkezi olan kenttir. Bir limanı ve serbest bölgesi bulunmaktadır. Büyükşehir belediyesi statüsüne sahiptir.
Mersin İdman Yurdu: Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Mersin'de kurulan Türk spor kulübüdür. Taraftar grubunun ismi Kırmızı Şeytanlardır.
Mersin (il): Mersin, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz kıyısındadır.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü: Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, basketbolda erkeklerde Beko Basketbol Ligi'nde, bayanlarda TBBL'de mücadele eden Mersin merkezli spor kulübü.
Mersingiller: Mersingiller (Myrtaceae), mersinler (Myrtales) takımından bitki familyasıdır.
Anamur Burnu: Anamur Burnu, Türkiye'nin en güney ikinci noktasıdır.
Anamur yöresi yemekleri: Mersin'in Anamur ilçesinde iklim koşulları neticesinde birçok tropikal meyve ve sebze yetişebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir