Mete Sayar Paşa Kimdir

Sponsorlu Bağlantılar
ama bir irak kalan kel ki mete ona onu sayar senin tarama yapan yere yeri zaman Mete Sayar Paşa Kimdir Mete Sayar Paşa mete sayar mete sayar paşa kimdir mete sayar paşa ..Terröristi Çıldırtan General

Yıl 1992 yer K.Irak;
Tuğgeneral Mete Sayar sınır ötesi operasyında görev yapan bir komutandır. Harekat başlamış ama Mete paşanın birlikleri ilerdeki bir terrörist kamptan açılan uçaksavar atışından dolayı ilerleymemiştir. Şırnak sınırına yakın bir yerde yeri tespit edilemeyen terröristi bulma çalışmalarına girişilir. Arazi arama-tarama çalışmalarında 14 yaşında bir terrörist yakalanır. Mete paşa çocuğu sorguya çeker. Terrörist çocuk kod adı cuma olan terröristi anlatır kendisinin kel olduğunu söler. O zaman ki teknolojimiz sadece terrörist telsizine sızabiliyordu onların haberleşmesini engelleyemiyorduk. Mete paşa hemen telsize sarılır ve terrörist telsizine girer karşısında Cuma adlı terröristi bulur amacı onu kızdırmak ve uçaksavarla ateş etmesini sağlamaktır.
-Cuma o mağaraya gelirim saçında kalan 3 tel saçıda senin ….. sokarım.

Bunun üzerine terrörist çok kızar ve peş peşe doçka marka uçaksavarı karşıdaki tepelere yani Mete paşanın olduğu yere doğru ateşler. Askerler hemen siper alır ve sağ sola dağılırlar Mete paşada sürünerek tepeden aşağı iner askerleri ona kalkan olmuştur. Doçka marka uçaksavar çok büyük mermileri uzaktan atış yapan ve çok büyük mermiler atan etkili bir uçaksavardır. Peş peşe atış yapan terröristlerin yeri tespit edilir ve hemen operasyon yapılır. Operasyonda Cuma adlı terrörist ölü ele geçirilirken uçaksavarda etkisiz hale getirilir. Böylece Mete paşanın birlikleri sınırdan içeri doğru olan ilerlemelerine devam eder.

Etiketler:mete sayar mete sayar paşa kimdir mete sayar paşa tuğgeneral mete sayar mete sayar kimdir docka mermisi mete paşa şırnak doçka mermisi resmi mete sayar nerede Doçka resmi şırnak mete paşa mete paşa mete sayar vikipedi mete sayar şırnak mete sayar pasa mete sayar resimleri tuggeneral mete sayar tuğgeneral mete sayar kimdir doçka vikipedi doçka uçaksavar resimleri
Şayar İlçesi: Şayar İlçesi (Uygurca: شايار ناھىيىسى, Şayar Nahiyisi, Xayar Nah̡iyisi, Çince: 沙雅县/沙雅縣; Pinyin: Shāyǎ Xiàn), Çin Halk Cumhuriyeti'nde Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin kuzeyinde, Aksu İli'inde bir ilçedir.
Sayarak sıralama: Sayarak sıralama bilgisayar bilimlerinde kullanılan ve kova sıralaması gibi sıralanacak dizinin içindeki değerlerin aralığının bilinmesi durumunda kullanılabilen bir sıralama algoritmasıdır.
Pasadena: Pasadena ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir kent. Güney Kaliforniya'da ve Los Angeles'ın kuzeydoğusunda yer alır.
Pasaport: Pasaport yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belgedir.
Pasarofça Antlaşması: Pasarofça Antlaşması, 1715-1718 Osmanlı-Avusturya-Venedik Savaşına son veren, yukarı Sırbistan, Belgrad ve Banat yaylasının Avusturya'ya; Dalmaçya, Bosna ve Arnavutluk kıyılarının Venedik'e verilmesi, Mora Yarımadası Osmanlılarda kalması gibi maddeler içeren 21 Temmuz 1718'de imzalanan antlaşmadır. Antlaşma Osmanlı sultanlarından III. Ahmed Han (1703-1730) zamanında, Mora-Tuna kavşağında Sırbistan’nın (şimdi Sırpca adı Požarevec, Almanca adı Passarowitz olan) Pasarofça kasabasında yapıldı.
Paşabahçe, Beykoz: Paşabahçe, İstanbul'da Boğaziçi'nde Anadolu yakasında bir semttir. Kuzeyinde Beykoz, güneyinde ise Çubuklu bulunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir