Mili Eğitim Açık Lise Sınav Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar
bir bu genel milli ya Mili Eğitim Açık Lise Sınav Sonuçları mili egitim bakanlıgı açık ögretim lise iletişim m..Açık Öğretim Öğrencilerine Ek Sınav

Mili Eğitim Bakanlığı, mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla açık öğretim ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerine, 27 Ağustos’ta ek sınav hakkı tanıdı.Açık öğretim ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileriyle ilgili yürütülen işlemlerin bu yıldan itibaren internet üzerinden yapılması nedeniyle, teknik nedenler yüzünden sorunlar yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin mağdur olmaması için ek sınav yapılması yönünde karar aldı.Sınavdan 2005-2006 yılı ikinci dönem itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk olanlar; açık öğretim lisesi programında en az 5 dönem veya üzerinde eğitim görenler, mesleki açık öğretim lisesine kayıtlı olup en az 6 dönem ya da üzerinde eğitim görenler, lise ara sınıf öğrencisi olarak mesleki açık öğretim lisesine kayıt yaptıran ve en az bir kez sınava girmiş olanlar, lise ara sınıftan ayrılıp açık öğretim lisesi genel lisesi programına kayıt yaptıran ve en az bir kez sınava girenler yararlanabilecek. Sınav başvuruları 11 Ağustos’ta sona erecek

Etiketler:mili egitim bakanlıgı açık ögretim lise iletişim mili eğitim açık lise sınav sonuçları
Öğretmenlik: Öğretmen ya da hoca bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bilgileri öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir, bu mesleğe de öğretmenlik denir.
Eğitim bilimleri: Eğitim bilimleri ya da pedagoji, eğitimi inceleyen bilim dallarının tamamına verilen addır. Eğitim bilimleri ailesi özellikle son yüzyıl içerisinde büyük bir gelişim kaydetmiş, 1960 sonrasında, post-sputnik döneminde hızlanarak bu günkü geniş aileyi oluşturmuştur.
EĞİTİM SEN: Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995'te kurulmuş, şu an Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı sendikadır.
Eğitim teknolojisi: Eğitim teknolojisi "eğitim bilimleri" ailesinde yer almakla birlikte bilgisayar bilimleri, dizge kuramı, bilişsel bilimler, psikoloji, toplumbilim ve diğer bazı bilim dallarından beslenen, kendine has özellikleri olan, çokludisiplin bir bilim dalıdır.
Açık yıldız kümesi: Açık yıldız kümesi veya kısaca açık küme, aynı dev moleküler buluttan meydana gelmiş birkaç bin yıldızdan oluşan bir yıldız grubuna verilen isimdir.
Açık kaynak: Açık kaynak yazılım (İngilizce: open-source software) veya açık kaynaklı yazılım veya kaynağı açık yazılım, kaynak kodu isteyen herkese açık olan yazılımlardır.
Açık tohumlular: Açık tohumlular (pinophyta), çoğunlukla ağaç ya da ağaççık, seyrek de olsa çalı biçiminde olan bitkileri kapsayan taksonomik grup.
Açık Radyo: Açık Radyo, İstanbul ve çevresine yayın yapan bölgesel bir radyo istasyonudur. Genel olarak dünya müzikleri, caz, geleneksel Türk müziği çalınmaktadır.
Açık küme: Açık küme şu anlamlara gelebilir:
Sınav (film): Sınav, 2006 yapımı bir Türk dram filmidir.
Sınav Soundtrack: Sınav filminin müzikleri bu albümde toplanmıştır.
Sınavsız geçiş: Sınavsız geçiş, özellikle meslek liselerinde eğitim alınan bölümün üniversite düzeyindeki meslek yüksek okulu karşı denk gelen yere öğrencinin sınava tabi olmaksızın mesleki lisede almış olduğu eğitimin akademik olarak tamamlamasını ve bu sayede akademik kariyer yapmasına olanak sağlayan eğitim geçiş sistemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir