Monitör Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
ekran yeni Monitör Nedir Monitör Nedir Ne İşe Yarar monitör ne işe yarar monitör nedir monitör nedir ..Monitör-ekran Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgisayarın yaptığı işlemleri size yansıtan ve görmenizi sağlayan birim monitör’dür.Her ne kadar fazla detaylı gibi gözükmese de bilgisayarın en önemli parçalarından biridir.Ekran kartı ile uyumu göz önünde bulundurularaktan yüksek çözünürlüklü monitörler tercih edilmelidir.800×600,1024×768 şu an için yaygın olarak kullanılan çözünürlük çeşitleridir.Monitör alırken en azından bu çözünürlükleri destekleyen monitör almaya özen gösterilmelidir.Zaten günümüzde satılan yeni monitörlerin çoğu en az bu çözünürlükleri desteklemektedirler.

Monitörün diğer bir ayırım sebebi büyüklüğüdür.Monitörün büyüklüğü iki köşe mesafesinin inç cinsinden uzunluğudur.Günümüzde yaygın olarak kullanılan türleri 15” ve 17” dir.

Lcd Monitörler Nedir? Ne İşe Yarar?

LCD Monitörler

Yapıları nedeniyle mobil tesislerde kullanılır. Çalışma sistemleri basittir. LCD monitörde görüntü ışığa duyarlı bir plastik tabaka içinde sıvı kristalin ışığı yansıtmasıyla sağlanır. Bundan anlaşılacağı üzere LCD monitörler ışıksız ortamlarda kullanışsızdırlar.

Monitör seçimi: Ekranın büyüklüğünü yapacağımız işe ve amaca göre seçmeliyiz. Büyüklükle beraber çözünürlüğe de dikkat edilmelidir.

Etiketler:monitör ne işe yarar monitör nedir monitör nedir ne işe yarar ekran ne işe yarar bilgisayar ekranı ne işe yarar bilgisayar monitörü ne işe yarar monitor ne işe yarar ekran nedir ne işe yarar moni monitörler nedir monütör ne işe yarar MONİTÖR NEDİR monitörde inç nedir monitor nedir mönitör nedir monitör ekran nedir bilgisayar monitörü nedir bilgisayar EKRANI ne işe yarar monitör nelere yarar bilgisayar ekranı nedir
Bilgisayar monitörü: Monitör, görüntü sergilemek için kullanılan elektronik ya da elektro-mekanik aygıtların genel adı. Monitör, başta televizyon ve bilgisayar olmak üzere birçok elektronik cihazın en önemli çıktı aygıtıdır.
Monitorul Oficial: Monitorul Oficial Romanya'nın resmi gazetesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir