Mürekkep Hakkında Bilgi

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Mürekkep Hakkında Bilgi ve Mürekkep Nedir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Mürekkep Nedir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Mürekkep Nedir?

Mürekkep Nedir?

Name:	Mürekkep-Nedir.jpg <br />
Views:	177 <br />
Size:	7,5 KB (Kilobyte) <br />
ID:	28580Mürekkep çeşitli renklendirici ya da boyalar kullanılarak üretilmiş akışkan bir maddedir. Fırça ya da kalemler yardımıyla bir yüzeyi boyamak ya da yazı yazmak için kullanılır. Genellikle demir, sülfat ve az miktarda asit karışımından oluşan açık mavi veya siyah bir çözelti olan mürekkep, bu haliyle soluk göründüğünden içine toz halinde anilin esaslı boya katılmaktadır.

Mürekkeplerin ilk örnekleri günümüzden 4.500 yıl öncesinde Çin’de icat edildiği sanılan siyah renkli yazı mürekkepleridir. Bu mürekkepler isin çeşitli maddeler ile birlikte yakılmasıyla elde edilirdi. İlk mürekkep fabrikasını 1818 yılında Fransız matbaacısı Pierre Lorilleux kurdu
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Mürekkep Hakkında Bilgi Mürekkep Nedir
Mürekkep balığı: Mürekkepbalığı (), Kafadanbacaklılar (Cephalopoda) sınıfının, Onkollular (Decapodiformes) grubundan denizlerde yaşayan bir yumuşakça.
Mürekkep Yürek: Mürekkep Yürek 2009 yapımı fantastik filmdir. Yönetmeni Iain Softley'dir.
Mürekkep Kokusu (Radyo Programı): TRT sayfası : http://www.trt.net.tr/radyo/RadyoDetay.aspx?kimlikid=208&tur=Radyo&Kanal=TSR
Rorschach testi: Rorschach testi (Rorschach mürekkep lekesi testi, Rorschach tekniği, mürekkep lekesi testi olarak da bilinir), deneklerin algılarını mürekkep lekelerini kullanarak analiz eden psikolojik bir testtir.
Bilgisayar: Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza bilgisayar denir.
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir