Müslüm Gürses Hayatı Özeti

Sponsorlu Bağlantılar
adana anadolu bana benim bine bir efsane de plak dedi diye entel hala ilk isyankar kahraman kaza mutluluk piyango rakam tarsus uzun hava Müslüm Gürses Hayatı Özeti Müslüm Gürses Hikayesi müslüm gürses hayat hikayesi müslüm gürses hayatı ..Müslüm Gürses

Müslüm Gürses 1953’te, Urfa’da doğdu. Müslüm Akbaş olarak hayata başladı Müslüm Gürses diye devam etti ve ardından Müslüm Baba oldu.

Bir röportajında kendisini şöyle anlatmıştı: “ilkokulu bitirdim. Gerisi yok. Adana’da damda yatarken uzun hava okudum. Arkadaşım halkevine gidiyordu. Ben de gittim. Derken Çukurova Radyosu’nda sanatçı oldum.” Sahneye ilk kez Adana Aile Çay Bahçesi’nde çıktı Müslüm Gürses. 1968’de plak yapmak için istanbul’a geldi.1969 yılında yaptığı ilk plak bir anda 300 bine ulaştı. Bu satış müzikçiler çarşısı için beklenmedik bir rakam oldu.

şöhretinin ilk yıllarında ilk plağını yeni doldurduğu ama fanatiklerinin onu daha kahraman yapmadığı bir Anadolu turnesi dönüşü Tarsus Adana yolunda büyük bir kaza geçirdi. Kazanın karanlık anının bitişinden sonra “özür diliyorum senden” “isyankar” “Ben insan Değil miyim” gibi plaklarını çıkarttı ve büyük ilgi gördü. Arabesk müzik piyasası peşine düştü. şarkıları bütün Anadolu’yu sardı. Repertuarındaacı çoğaltan yaralı sevdalar saklayan isyan kahır barındıran şarkılar vardı. Ona göre hayran kitlesinin büyümesi ruhlara tercüman olmasından ileri geliyordu. Bunu, “Yaşanan bir gerçek var. Ben bu gerçekleri söylüyorum. Adamın hoşuna gidiyor. Entel takımı da dinliyor,” sözleriyle açıkladı. Sonunda aşık oldu üstelik çocukluğunda hiçbir filmini kaçırmadığı sinema yıldızı Muhterem Nur’a. Çift, 1985’te evlendi. Muhterem Nur hayatını “Müslüm’den önce, Müslüm’den sonra” diyerek ikiye ayırdı; “Allah bana ‘sonradan gül’ demiş. O benim için bir piyango gibi.” dedi. Muhterem Nur ile yaşamına mutluluk getirdi ama o günlerde konserlerinde dünyada bir örneğine daha rastlanmayacak jiletli fanatikler ortaya çıktı.

1980 sonrası dönemde Müslümcüler ayrı bir noktadaydı. Müslüm Gürses bir ikon muamelesi görüyordu. Hala milyonlara göre bir efsane Müslüm Gürses onun sihirini ne sosyologlar ne müzik araştırmacıları ne de psikologlar çözebiliyorlar.

Etiketler:müslüm gürses hayat hikayesi müslüm gürses hayatı özeti müslüm gürses hikayesi müslüm gürsesin hayat hikayesi müslüm gürses vikipedi müslüm gürses wik müslüm gürses in hayatının özeti müslüm gürsesin hayatının özeti müslüm gürsesin hayatı özet müslüm gürses wikipedia müslüm gürsesın hikayesi müslümün hayat hikayesi
Müslüman: Müslüman, İslam dinine mensup kişi demektir. İslam inancına göre, Allah'a ve Allah'ın birliğine, Muhammed'in son peygamber olduğuna inanan kimselere denir.
İslam: İslam, İslamiyet veya Müslümanlık (Arapça: / el- islām), tek tanrı inancına dayalı en yaygın İbrahimî dinlerden biri.
Müslüm Gürses: Müslüm Gürses, (d. 7 Mayıs 1953, Fıstıközü, Halfeti - Şanlıurfa, Türkiye) Gerçek adı Müslüm Akbaş'tır.
Müslüman Kardeşler: Müslüman Kardeşler (Arapça: الإخوان المسلمون, İhvanü'l-Müslimin), Hasan el-Benna'nın 1928'de Mısır'ın İsmailiye kentinde kurduğu dinsel siyasi örgüt. Modern bir İslam toplumu kurulabilmesi için Kur'an ve Sünnet'in kılavuzluğuna dönülmesini savunan hareket Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da geniş taban bulmuştur. Halk içinde güçlü bir yere sahiptir. Özellikle Arap Baharı döneminde İslam dünyasının en önemli hareketi haline gelmiş ve güçlenmiş ve Müslümanlar'ın yaşadığı hemen her ülkede örgütlenmiştir.
Gürses, Demre: Gürses, Antalya ilinin Demre ilçesine bağlı bir köydür.
Gürses, Çınar: Gürses, Diyarbakır ilinin Çınar ilçesine bağlı bir köydür.
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir