Mutlak Deger Soruları

Sponsorlu BağlantılarMutlak Değer Konu Anlatımlı Ve Çözümlü

Mutlak Değer Konu anlatımlı Ve Çözümlü

Linkler, telif hakları nedeniyle silinmiştir.

Konu Kapatılmıştır.

Edit: Wermidon76

Etiketler:mutlak deger ansiklopedi konu anlatımı mutlak deger soruları mutlak değer soruları ve çözümleri Mutlak değer ile ilgili örnek soru ve cevaplar MUTLAK DEGERLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR mutlak degerle ilgili sorular ödev mutlak değer soruları ve cevapları mutlak değerle ilgili sorular ve cevapları mutlak deger konu anlatımı ansiklobiden mutlak değer soruları mutlak değer ve özellikleri sorular
Mutlak değer: Matematikte, mutlak değer bir gerçel sayının işaretsiz değerini verir. Örneğin, 3; hem 3'ün hem de -3'ün mutlak değeridir.
Mutlak sıfır: Mutlak sıfır entropinin minimum değerine ulaştığı teorik sıcaklıktır. Bu sıcaklıkta maddenin içinde hiç ısı enerjisi kalmayacağından daha fazla soğutmak mümkün değildir.
Mutlak Monarşi: Devleti tek bir kişinin hiçbir sınırlamaya bağımlı olmayarak yönettiği rejim türüdür.
Saltık büyüklük: Saltık veya mutlak büyüklük, bir nesnenin olağan aydınlama gücü mesafesinde bulunduğunda sahip olduğu görünür parlaklıktır.
Değerli taş: Değerli taş; mücevher yapımında ve bazen de sanayide kullanılan, nispeten az bulunduğu için maddi değeri yüksek mineral.
Değer: Değmek -> Değer -> Değer Vermek -> Değerlendirmek -> +(artı) Değer == DEĞERLİ ve -(eksi) Değer = DEĞERSİZ
Değer kümesi: Matematikte verilmiş bir fonksiyonun değer kümesi,
Değerlik elektron: Değerlik elektron (ya da Valans elektron), bir atomun en dış kabuğunda (valans yörüngesi) bulunan elektronlara verilen isimdir.
Değerlik: Değerlik, değerlik sayısı olarak da bilinir, bir elementin atomlarının oluşturabildiği kimyasal bağların sayısına denir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir