Nasıl Kilo Alırım

Sponsorlu Bağlantılar
almak badem besin beslenme bir bu ceviz daha ekmek gece kalori kilo kuru meyveler muz pilav tercih veya yeme yol Nasıl Kilo Alırım Nasıl Kilo Alınır İbrahim Saraçoğlu Nasıl kilo alabilirim nasıl kilo alırım nasıl kilo..Çok Zayıfım, Nasıl Kilo Alabilirim?

Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Oya Yüksek, zayıflıktan şikayetçi olan ve kilo almak isteyenlere karbonhidratlı yiyecekleri öneriyor..

Çok zayıf olmak az besin tüketimine bağlıysa önemli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Düzensiz öğünler ve yetersiz kalori almak, vücudun normal işlevselliğini zamanla bozuyor. Günlük gerekli enerji miktarı tamamlanamadığı zaman yorgunluk, konsantrasyon kaybı ve huzursuzluk gibi durumlar oluşabiliyor. Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Oya Yüksek, kilo almak isteyenlere şunları öneriyor:

* Günlük olarak her besin grubundan mutlaka tüketin.

* Kalori miktarı yoğun olan besinleri tercih edin. Ara öğünlere sütlü bir tatlı veya kuru meyveler eklenebilir.

* Gün içinde fındık, badem ve ceviz tüketin.

* Gece öğününde meyveli müsli veya ballımuzlu süt tüketin.

* Ana öğünlere makarna ve pilav ekleyin. Yağlı yiyecekler yerine karbonhidratları tercih edin.

* Mide hacmini hemen dolduracak posalı gıdaları ve soda gibi içecekleri daha az tüketin.

* Enerji bakımından meyve suyunu tercih edin.

* Eğer sorununuz iştahsızlıksa, kilo alabilmek için sık aralıklarla beslenmeye özen gösterin. Özellikle ara öğünlerde yüksek glisemik indeksli besinler tüketmeyi tercih edin. Böylece daha çabuk açlık hisseder ve yemek yeme isteğinizi artırabilirsiniz. Bu tür besinler arasında kuru üzüm, muz, patates, beyaz ekmek, mısır gevrekleri, pirinç pilavı ve tatlılar yer almaktadır

Etiketler:Nasıl kilo alabilirim nasıl kilo alırım nasıl kilo alınır ibrahim saraçoğlu çok zayıfım nasıl kilo alabilirim nasıl kilo alınır ahmet maranki nasıl kilo alabilirim ibrahim saraçoğlu kilo nasıl alınır ahmet maranki nasıl kilo alabilirim yardım çok zayıfım nasıl kilo alırım nasıl kılo alırım ibrahim saraçoğlu nasıl kilo alınır nasıl kilo alabilirim ahmet maranki ahmet maranki kilo nasıl alınır ahmet maranki nasıl kilo alınır ahmet maranki nasıl kilo alabilirim Nasıl kilo alınır vikipedi acilen nasıl kilo alınır nasıl kılo alabılırım Nasıl kilo alınır bilgi istıyorum nası kilo alabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir