Nasrettin Hoca Neden Eşeğe Ters Binmiş

Sponsorlu Bağlantılar
ama appl armaya dua eve hoca karar ki nefis nefs olur onu senai demirci siz ters yani Nasrettin Hoca Neden Eşeğe Ters Binmiş Nasreddin Hoca Eşeğe Neden Ters Binmiş Nasrettin hoca eşeğe neden ters binmiş nasrettin h..Nasreddin Hoca Eşşeğe Neden Ters Binmiş?

Nasreddin Hoca eşşeğe neden ters binmiş olmalı ki?

Eşek, insanda ”nefs-i emmare”yi,yani kötülüğü isteyen nefsi temsil eder.
Beşer olarak her birimiz içimizde bu nefsi,yani hayvani yanı taşırız.
Eşek, nefsin hayvanlığına en çok uyan hayvandır.Çünkü eşek acıkınca anırır.Bencildir.
Kendinden başkasını düşün(e)mez.
Nasreddin Hoca eşeğe ters binmekle,kötülüğü isteyen nefse muhalefet ettiğini söylemek istemiştir.
Yani,eşeğe biniyorum ama onun tersi yöne bakıyorum.
Nefse binmemiz gerekir,çünkü ancak o nefis sayesinde nimetlerin tadını alabiliriz.
Nefisle birlikte yürürüz ama ters yönde otururuz.

Senai Demirci’nin ”Dua Defterim” adlı kitabından alıntıdır.

Nasrettin Hoca Neden Eşegine Ters Biner

nasrettin hoca neden eşegine ters biner:D

> Eşeğe Neden Ters Binmiş

Bir gün Hoca, eşeğine binerek , arkasına takılan bir kısım insanlarla birlikte, camiden eve dönerken birdenbire durur, hayvandan iner ve yüzü insanlara dönük olarak eşeğe ters biner, yani semere ters oturur. Bunu görenler yaptığı hareketin nedenini sorarlar. Hoca şöyle der:

-Düşündüm taşındım, eşeğime böyle binmeye karar verdim çünkü saygısızlığı hiç sevmem. Siz önüme düşseniz, arkanızı bana dönmüş olacaksınız; usulsüzlük saygısızlık olur. Ben önde gitsem, size arkamı çevirmiş olacağım ki bu da doğru değildir. Böyle ters bindiğim zaman ise hem ben önünüzden giderim, siz de ardımdan gelmiş olursunuz; hem de karşı karşıya bulunuruz!

Nasreddin Hoca Ters

bir gün nasrettin hocaya gelip demişler kaynana boğuluyor yetiş!!! hoca dereye gidip suyun akış yönünün tersine giderek armaya başlamış. n’apıyorsun hoca hiç ters yöne doğru sürürklenir mi kaynanan? hoca acımsı bi gülmeyle: siz onu bilmezsiniz o herşeyin tersini yapar:appl:

Etiketler:Nasrettin hoca eşeğe neden ters binmiş nasrettin hoca neden eşeğe ters binmiş nasreddin hoca eşeğe neden ters binmiş nasrettin hoca eşeğe neden ters binmiş fıkrası nasrettin hoca eşeğine neden ters binmiş nasrettin hoca eşeğe neden ters biner nasrettin hoca eşeğine neden ters biner nasrettin hoca eşeğe neden ters binmiştir nasrettin hoca neden eşeğine ters binmiştir nasrettin hoca niçin eşeğe ters binmiştir nasrettin hoca neden eşeğe ters binmiştir nasrettin hoca neden eşeğe ters biner nasretın hoca neden eseye tersbınmıs nasreddin hoca eşşeğe neden ters binmiştir nasrettin hoca eşeğe niye ters binmiş nasrettin hoca eşeğine ters binmiş nasrettin hoca eşşeğe neden ters binmiş nasrettin hoca neden eşeğine ters binmiş nasrettin hoca niçin eşeğine nasrettin hoca eşeğe neden ters binmiş hikayesi
Nasreddin Hoca: Nasreddin Hoca (d. 1208 - ö. 1284), (Osmanlı Türkçesi : نصر الدين خواجه , Arapça : نصرالدین veya جحا, Farsça : ملا نصرالدین ) Orta Çağ döneminde Akşehir ve Konya'da, Selçuklu veya Osmanlı Devleti döneminde var olduğuna inanılan mizah figürü.
Nasrettinhoca, Sivrihisar: Nasrettinhoca, Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesine bağlı bir beldedir. Eskişehir iline 116, Sivrihisar ilçesine 26 km uzaklıktadır.
Nasrettinhoca: * Nasreddin Hoca - Türk halk kahramanı
Nedensellik: Nedensellik, genel olarak nedensellik ilkesi olarak bilinen ve olay ve olguların birbirine belirli bir şekilde bağlı olması, her şeyin bir nedeni olması ya da her şeyin bir nedene bağlanarak açıklanabilir olması ya da belli nedenlerin belirli sonuçları yaratacağı, aynı nedenlerin aynı koşullarda aynı sonuçları vereceği iddiasını içeren felsefe terimi.
Neden?: Neden?, Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu, Türkiye'deki ve dünyadaki güncel siyasi, sosyal ve ekonomik olayların uzmanlar, yazarlar, köşe yazarları, televizyoncular, gazeteciler, siyasetçiler, sivil toplum üyeleri tarafından ele alınıp tartışıldığı tartışma programıdır.
Neden (İbrahim Tatlıses albümü): Neden, İbrahim Tatlıses'in 2008 yılında piyasaya çıkmış olan albümüdür.
Neden ilişkili pazarlama: Neden İlişkili Pazarlama, pazarlamacıların markalarına daha fazla değer katmalarına olanak sağlayan ve markaların aynı zamanda toplumsal mesajlar (sorumluluklar) içermesine yol açan bir anlayıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir