Neşe Karaböcek İşte Eyle Dinle

Sponsorlu Bağlantılar
amaan anam bibin bile bilim bir davar edir ele emin eyle gelir niye olir sabah sarir seni tamam yassi yeter Neşe Karaböcek İşte Eyle Dinle İşte Eyle Şiiri Dinle işte eyle neşe karaböcek işte eyle dinle işte eyle..İşte Eyle!!!!!!

Seni ele seviremki!..
Diyirsen ki, niye?
Ne bilim, işde ele!
Seni görende bir hoş oliiiir, olir ölirem
Ahşam olir, davar, nahır, mal gelir
Komlar, ahırlar dolir
Sayiram sayiram biri esgik
Bi daha sayiram
Bi de bahiram ki tamam
Ama üzülirem;
Çünki sen gelmirsen
Diyacahsan niye?
Bennam, işde ele!
Yassi olir;
Sekide eymek yiyecağam
Civil lavaşi dürüm edir, tam kıtliram
Sen ahlıma gelirsen, yiyemirem
Sen ahlıma gelirsen, boğazımda dügümlenir
Gene diyirsenki, niye?
İşde ele…
Anam örtüleri sarir…
Gendi gendime yiyirem.
O da gidir, külli biçare galiram.
Gözlerim süzilir, uyuyacağam, uyuyamiram.
Gafam garişir yüreğim sıhışir,yatamiram.
Gene diyisen niye?
İşte ele…
Guşluğa doğri daliram.
Hayal, hülya görirem, sanki yanımdasan
Sevinir ele bir hoş oliram
Bir de ayıliram ki, yasdığa sarılmışam
Diyecahsan, niye?
Amaan işde ele…
Sabah olir, horozlar ötir, gün doğir
Galhiram, tavuklara, culuhlara yem verirem
Culuhlari (hindileri) dutir dutir öpirem;
Onları bile sene benzedirem
Saggın deme niye
Ne bilim, işde ele…
Gün gibi gelir, ay gibi gidirsen.
Beni yiye yiye bitirirsen
Hep ömrümden götirirsen.
Seni sevdiğimi de çoh ey bilirsen.
Diyirsen ki niye?
Bilirsen işde ele
Babam beni gapıya (sokağa) goymir diyirsen
Ey halt yiyirsen
Gomşulara, emin, ezen (teyze), bibin (hala) gile gidirsen
Madem ele çıh cama, tırhıca gel
Yüzün görim, bu da bene yeter
Saggın deme niye?
Ne bilim…
İşde ele…

Etiketler:işte eyle neşe karaböcek işte eyle dinle işte eyle şiiri dinle işte eyle şiiri İşte eyle işte ele şiiri dinle iste eyle davar gelir nahır gelir dinle neşe kara böcek sen gelmirsen bir sen gelmirsen şiiri seni eyle sevirem ki şiiri ne bileyim işte eyle neşe karaböcek işte eyle sözleri neşe karaböcek seni görende neşe karaböcek bir sen gelmirsen seni eyle sevirem ki diyacahsan niye dinle bir sen gelmirsen dinle iste eyle siiri
Neşeli Günler (film, 1965): Neşeli Günler 1965 ABD yapımı müzikal filmdir. Özgün adı The Sound of Music dir. 1959 tarihli aynı adlı Broadway müzikalinden uyarlanmıştır.
Neşet Ertaş: Neşet Ertaş, (1938, Çiçekdağı, Kırşehir - 25 Eylül 2012, İzmir), Türk ozan. "Bozkırın Tezenesi" olarak da bilinir.
Neşeli Hayat: Neşeli Hayat, 27 Kasım 2009 tarihinde vizyona giren Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı film. Noel babanın ne olduğunu bilmeyen bir noel babanın hikâyesini anlatmaktadır.
Neşeli Ayaklar: Neşeli Ayaklar (İngilizce özgün adı: Happy Feet) 2006 yılında, Warren Coleman, John Collee, George Miller ve Judy Morris tarafından kaleme alınmış ve George Mille tarafından yönetilmiş bir Animasyon - Komedi - Macera filmidir.
Neşe Karaböcek: Neşe Karaböcek (gerçek adı: Neş'ecan Göktürk; d. 1 Nisan, 1947; İstanbul, Türkiye)
İste: Mustafa Sandal, uzunçalar (EP) tarzında hazırlanan İste albümünde fan klub üyelerinden gelen yoğun istek üzerine yurt dışında çıkan Seven adlı albümünde yer alan dört şarkıya da yer vermiştir.
İstemi Yabgu: İstemi Yabgu (Eski Türkçe: , İstemi Ķaġan, 室點密/室点密, Pinyin: shìdiǎnmì, Wade-Giles: shih- tien-mi, 室點蜜/室点蜜, 瑟帝米) 530 - 583 ya da 584 yılları arasında yaşamış, Göktürk Kağanlığı'nın kurucusu olan Bumin Kağan'ın kardeşi, hakan, yabgu ve elçidir.
İsteğe bağlı sigorta: İsteğe bağlı sigorta Türkiye'de AB uyum sürecinde 2007 yılı itibariyle herkesin sigorta kapsamı altına alınması amacıyla daha önceki isteğe bağlı sigorta ya geçebilme hakkı kazanabilmek için 1080 gün işyeri primi yatırılması şartını ortadan kaldırarak sosyal güvence kapsamına girmek isteyen serbest meslek sahibi geçici işçilere sağlanılan kolaylıktır.
İstemi Betil: İstemi Betil, (d. 21 Aralık 1943, İstanbul - ö. 11 Kasım 2011, Yalova), Türk sinema, tiyatro, TV dizileri oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır.
Mustafa İstemihan Talay: İstemihan Talay, (d. 1945, Tarsus, Mersin, Türkiye), Türk siyasetçi.
Din: Din, genellikle doğaüstü, kutsal ve ahlaki öğeler taşıyan, çeşitli ayin, uygulama, değer ve kurumlara sahip inançlar ve ibadetler bütünü.
Dinle Sevgili Ülkem: Dinle Sevgili Ülkem (Tribute) , Aralık 2002 yılında çeşitli sanatçıların katılımıyla Ahmet Kaya anısına, onun şarkılarından oluşan bir derleme albümdür.
Dinler tarihi: Dinler tarihi, dinlerin diğer dinlerle olan ilişkisini, benzer, farklı ve ortak yönlerini karşılaştırmalı olarak ele alan bilim dalıdır.
Dinle (şarkı): Dinle, Şebnem Paker'in Türkiye'yi Dublin, İrlanda'da yapılan 1997 Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil ettiği Türkçe parça.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir