Nevşehir Trafik Kazaları 2007

Sponsorlu Bağlantılar
aksaray arada bir bu demet kazada metin olay otomobil rabia salih yolcu Nevşehir Trafik Kazaları 2007 nevşehir aksaray yolu 2007 trafik kazaları nevşehi..Nevşehir’de Zincirleme Kaza: 3 Ölü

Nevşehir’de meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Bir otomobil, bir minibüs ve 2 Tırın karıştığı kazada 3 kişi van verdi.

Metin Yapar yönetimindeki 50 AC 957 plakalı TIR, Nevşehir-Aksaray karayolunun Acıgöl İlçesi Karacaören Köyü yakınlarında önünde seyreden Mehmet Özkaya’nın (43) kullandığı 50 AN 497 plakalı otomobile çarptı. Kazanın hemen ardından Yapar’ın kullandığı TIR’a, Salih Pelteklenmez (34) yönetimindeki 50 AH 923 plakalı TIR ve bu araca da Yusuf Yılmaz yönetimindeki 50 M 8545 plakalı yolcu minibüsü çarptı. Kazada, yolcu minibüsünde bulunan Yakup Yılmaz (48) ile kızı 8 yaşındaki Rabia Yılmaz olay yerinde hayatını kaybetti.
Kazada ağır yaralanan minibüs şoförü Yusuf Yılmaz (39), hastaneye kaldırılırken yolda öldü. Zincirleme trafik kazasında otomobilden ağır yaralı olarak çıkartılan ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne kaldırılan 11 yaşındaki Rabia Özkaya’nın tedavisinin sürdüğü bildirildi.
Kazada yaralanan TIR şoförleri Metin Yapar ve Salih Pelteklenmez ile otomobil sürücüsü Mehmet Özkaya, Demet Özkaya (22), Sahre Yılmaz (26) ve 1 yaşındaki İbrahim Yılmaz, Nevşehir İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bu arada, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde, sağlık görevlileriyle tartıştı. Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafları sakinleştirdi. Yetkililer, zincirleme trafik kazasının meydana geldiği yolun buzlanma nedeniyle kaygan olduğunu bildirdiler. Kaza nedeniyle kapanan Nevşehir-Aksaray karayolu, kazaya karışan araçların yoldan çekilmesinin ardından trafiğe açıldı.

Etiketler:nevşehir aksaray yolu 2007 trafik kazaları nevşehir trafik kazaları 2007
Nevşehir (il): Nevşehir, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir.
Nevşehirli Damat İbrahim Paşa: Nevşehirli Damat İbrahim Paşa (d. 1660 - ö. 1730 İstanbul), III. Ahmet saltanatında, 9 Nisan 1718 - 1 Ekim 1730 tarihleri arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamı.
Nevşehirspor: Nevşehirspor 1969 yılında ismi gibi Nevşehir'de kurulan renkleri kırmızı-beyaz olan, 1980 yılların sonunda 2.lige yükselen, 2001 yılında amatör kümeye düşen, 2004 yılında tekrar 3.lige yükselen, 2006 yılında tekrar amatör kümeye düşen, profesyonel liglerde oynadığı dönemlerde önemli başarılara imza atan ve önemli sporcular yetiştiren, 2010 yılında yeni bir yapılanma ile Kapadokya Nevşehirspor olarak ligler de mücadele eden bir futbol kulübüdür.
Nevşehir Kapadokya Havalimanı: Nevşehir Kapadokya Havalimanı (IATA: NAV, ICAO: LTAZ) 1998 yılında hizmete girmiş olan havalimanı.
Kara ulaşımı: Trafik, insanların, hayvanların ve taşıtların kara, hava, deniz, demir yollarındaki hareketleridir.
Trafik (film, 2000): Traffic yönetmeni Steven Soderbergh olan 2000 yapımı suç filmi.Film çıktığında ilgi görmüş ve Akademi Ödülleri almışdır.
Trafik kazası: Trafik kazası, bir kara yolu taşıtının diğer bir taşıta, yayaya, hayvana ya da herhangi bir nesneye çarpmasıdır.
Trafik işaretleri: Trafik işaretleri karayollarında yasak, tehlike, bilgi işaretleri olmak üzere 3 çeşittir. Demiryollarında elle verilen işaretler yanında levhalar bulunur.
Trafik Sigortası: Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (yaygın adıyla Trafik Sigortası), Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yapılması zorunlu olan sigorta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir