Öss De Çıkmış Karmaşık Sayılar Problemleri Ve Cevapları

Sponsorlu BağlantılarBu yazıda Öss De Çıkmış Karmaşık Sayılar Problemleri Ve Cevapları hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

Öss de Çıkmış Karmaşık Sayılar Problemleri ve Cevapları

Dosya ektedir ve Word formatındadır.

İsim:  Adsız..jpg<br />
Görüntüleme: 243<br />
Büyüklük:  44,3 KB (Kilobyte)

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:
Karmaşık sayı: Matematikte karmaşık sayı, bir gerçel bir de sanal kısımdan oluşan bir nesnedir. a ve b sayıları gerçek olursa karmaşık sayılar şu biçimde gösterilirler:
Karmaşık analiz: Karmaşık analiz, ya da başka bir deyişle kompleks analiz, karmaşık değişkenli fonksiyonları araştıran bir matematik dalıdır.
Karmaşık düzlem: Matematikte karmaşık düzlem, gerçel eksen ve ona dik olan sanal eksen tarafından oluşturulmuş, karmaşık sayıların geometrik bir gösterimidir.
Karmaşık komut setli bilgisayar: Karmaşık komut setli bilgisayar (İngilizce: Complex instruction set computer veya CISC), bilgisayarın işlemcisinin komutlarının tipini ifade eder.
Karmaşıklık: Karmaşıklık anlaşılması güç parçalardan oluşan bir sistemi tanımlama yöntemine verilen addır. Bu ilişkilerin ortaya çıkarılması ağ kuramı ve ağ biliminin temel uğraş alanlarındandır.
Sayılar teorisi: Sayılar teorisi (ya da aritmetik), tamsayılar ve bunlarla ilgili işlemleri inceleyen bilim dalıdır.
Sayılar (Tevrat): Sayılar (Çölde Sayım), Tanah ve Eski Ahit'in ilk beş kitabı olan Tevrat'ın dördüncü kitabı. Toplam 36 baptan oluşur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir