Öss De Çıkmış Mutlak Değer Soruları Ve Cevapları

Sponsorlu BağlantılarÖss De Çıkmış Mutlak Değer Soruları Ve Cevapları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Öss de Çıkmış Mutlak Değer Soruları ve Cevapları

Dosya Ektedir ve Word Formatındadır

İsim:  Adsız..jpg<br />
Görüntüleme: 949<br />
Büyüklük:  42,9 KB (Kilobyte)

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:
Mutlak değer: Matematikte, mutlak değer bir gerçel sayının işaretsiz değerini verir. Örneğin, 3; hem 3'ün hem de -3'ün mutlak değeridir.
Mutlak Monarşi: Mutlak Monarşi, devletin tek bir kişi tarafından hiçbir sınırlamaya bağımlı olmayarak yönetildiği rejim türüdür.
Mutlak sıfır: Mutlak sıfır, bir maddenin moleküllerinin entropisinin minimum değerine ulaştığı teorik sıcaklık. 0 Kelvin, –273.15 °Celsius, 0 Rankine ve –459.67 ° Fahrenhayta eşittir.
Saltık büyüklük: Saltık veya mutlak büyüklük, bir nesnenin olağan aydınlama gücü mesafesinde bulunduğunda sahip olduğu görünür parlaklıktır.
Değerli taş: Değerli taş; mücevher yapımında ve bazen de sanayide kullanılan, nispeten az bulunduğu için maddi değeri yüksek mineral.
Değer kümesi: Matematikte verilmiş bir fonksiyonun değer kümesi,
Değerlik elektron: Değerlik elektron (ya da Valans elektron), bir atomun en dış kabuğunda (valans yörüngesi) bulunan elektronlara verilen isimdir.
Değerlik: Değerlik, değerlik sayısı olarak da bilinir, bir elementin atomlarının oluşturabildiği kimyasal bağların sayısına denir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir