Öss De Çıkmış Trigonometri Soruları Ve Cevapları

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Öss De Çıkmış Trigonometri Soruları Ve Cevapları hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Öss de Çıkmış Trigonometri Soruları ve Cevapları

Dosya ektedir ve Word formatındadır

İsim:  Adsız..jpg<br />
Görüntüleme: 897<br />
Büyüklük:  50,0 KB (Kilobyte)

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:
Trigonometrik fonksiyonlar: Trigonometrik fonksiyonlar, matematikte bir açının işlevi olarak geçen fonksiyonlardir. Geometride üçgenleri incelerken ve periyodik olarak tekrarlanan olayları incelerken sıklıkla kullanılırlar.
Trigonometrik dönüşüm formülleri: Dönüşüm formülleri trigonometride kullanılan, toplam durumundaki iki trigonometrik ifadeyi çarpım haline getirmeye yarar.
Trigonometri tarihi: Matematiğin doğrudan doğruya astronomiden çıkmış bir kolu olan trigonometrinin bazı ögeleri, daha Babilliler ve Mısırlılar döneminde biliniyor,eski Yunanlılar Menelaos’un Küresel geometrisi aracılığıyla, bir daire içine çizilebilen dörtgenden yola çıkarak daire yaylarının kirişlerinin değerlerini veren çizgiler oluşturuyorlardı.
Trigonometrik fonksiyonların integralleri: Aşağıdaki liste trigonometrik fonksiyonların integrallerini içermektedir. İntegral fonksiyonlarının tüm bir listesi için lütfen İntegral tablosu sayfasına bakınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir