Özlü Sözlü Sözler

Sponsorlu Bağlantılar
ama balzac boileau elbise elbiseler hayat j j rousseau mevlana montaigne resim yok Özlü Sözlü Sözler Özlü Sözlü Güzel Sözler kusursuz sözler özlü sözlü sözler özlü sözlü güzel..Bir Kaç Özlü Söz

İki insanın iyi geçinmesi,hiç kusursuz olmaları ile değil,

Birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleri ile sağlanır.

(A.Toqueville)

İnsanların en acizi dost edinmeyendir.

Bundan da acizi ise;dostunu yitirendir.

(Anonim)

Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.

Kusurlarınızı söyleyebilecek
dostlaredinin.

(Boileau)

(Mevlana)

İnsanlar başaklara benzerler,

içleri boşken başları havadadır

doldukça eğilirler.

(Montaigne)

Silgi kullanmadan resim yapma

(John Christian)

sanatına hayat denilmektedir.

Dostlarınla öyle yaşa ki;
düşman olduğunda hakkında
söyleyecek sözleri olmasın.

Düşmanlarınla öyle yaşa ki;
dost olduğunda yüzün kızarmasın.

(Anonim)

Akıllı insan düşündüğü herşeyi söylemez.

Ama her söylediğini düşünür.

(Aristoteles)

Kadın kendi başına ne gül goncasıdır
ne de diken.

Koklamasını bilirsen gül,
tutmasını bilmezsen diken olur.

(Refik Halid Karay)

Hakları ve zevkleri ellerinden alınan gençler,

onların yerine daha gizli ve tehlikeli olanlarını koyar.

(J.J.Rousseau)

Düşünceler zorla,top ve tüfekle

asla öldürülemez.

(Mustafa Kemal ATATÜRK)

Ayakkabılarım olmadığı için üzülürdüm,

ta ki sokakta ayakları olmayan adamıgörenekadar.

(Balzac)

Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok,

Nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok.

(Mevlana)

Etiketler:kusursuz sözler özlü sözlü sözler özlü sözlü güzel sözler sözlü sözler güzel özlü sözlü sözler özlü ve sözlü sözler kusursuz sozler insanların en acizi dost edinmeyendir. bundan da acizi ise dostunu yitirendir ile ilgili yazılar kusursuz güzellik sözleri sözlu sözler güzel anlamlı özlü sözlü sözler acizler için özlü söz özlüsözlu sözler özlü sözlü güzel sözler resimler kusursuz söler silgi ile ilgili güzel sözler kusursuz ile ilgili sözler iki insanin iyi gecinmesi hic kusursuz olmaları resim facebookta kusursuz sözler resimli resimli özlü sözlü sözler
Özlüce, Muğla: Özlüce, Muğla ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Özlüce Barajı ve Hidroelektrik Santrali: Özlüce Barajı, Elazığ,Bingöl sınırında bulunan, Peri Çayı üzerinde, enerji üretmek amacıyla 1992-2000 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.
Özlüce, Kale: Özlüce, Kale'ye bağlı bir köydür. Köy su bakımından zengindir ve geniş sulama alanlarına sahiptir. Bu sayede organik tarım yapılmaktadır.
Özlüce: Özlüce, yerleşim yer olarak aşağıdaki listelenmiş illerinde bulunmaktadır:
Özlüce, Karakoçan: Özlüce, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.
Sözlük: Sözlük, bir dilin veya dillerin kelime haznesini (sözvarlığını), söyleyiş ve yazılış şekilleriyle veren, sözcüğün kökünü esas alarak, bunların başka unsurlarla kurdukları sözleri ve anlamlarını, değişik kullanışlarını gösteren yazılı eserdir.
Sözlü tarih: Sözlü tarih, tarihi yazılı belgelere ek olarak yaşayan bireylerin belleğe dayalı anlatıları aracılığıyla yazma ve sıradan insanları, gündelik yaşamı ve öznelliği tarihin araştırma alanına dahil etme dürtüsüyle şekillenen ve ses kaydetme teknolojilerinin gelişmesiyle de desteklenen disiplinlerarası bir çalışma alanı ve araştırma yöntemidir.
İslamiyet öncesi Türk edebiyatı: İslamiyet öncesi Türk edebiyatı ya da Destan dönemi Türk edebiyatı, Türklerin İslamiyet'i kabulünden önceki dönemlerdeki Türk edebiyatıdır.
Sözlü saldırı: Sözlü saldırı birçok ülkede ifade özgürlüğünü kısıtlayan bir suçtur. Bozgunculuk ve küfrü içerir. Sözlü saldırıları cezalandıran yasalar genellikle devletin toplum üzerindeki baskısını meşru kılan araçlar olarak değerlendirilmektedir.
Sözler ve Müzik (oyun): Sözler ve Müzik, Samuel Beckett'in bir radyo oyunu.
Sözlerim Silahım: Sagopa Kajmer'in Silahsız Kuvvet mahlasını kullandığı sıralarda çıkardığı ilk albüm. Sanatçının Silahsız Kuvvet serüveninde 2. ve son albümü ise İhtiyar Heyetidir.
Sözlerimi Geri Alamam: Bulutsuzluk Özlemi'nin 2004 yılında verdiği bir konserin kaydı olan konser albümü Bulutsuzluk Senfoni'nin en çok ses getiren aynı zamanda grubun en bilinen parçalarındandır.Grubun bazı konserlerinde şarkıya Şebnem Ferah da eşlik etmiştir.Şarkının söz ve müziği Nejat Yavaşoğulları'na aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir