Özyeğin Sigortacılığa Geri Döndü

Sponsorlu Bağlantılar

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Fiba Grubu ile ilgili olan bu haberi, siz okuyucularımız için yazmaya değer bulduk. Finans haberlerini okumayı sevenler için Özyeğin Sigortacılığa Geri Döndü

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin, Finans haberleri, fibabanka, Fibahayat,fiba grubu, Finans

Fiba Grubu, Fibahayat ile 2.5 yıl sonra sigortacılık sektörüne geri döndü. Fibabanka ile üç yıl önce Türkiye’deki bankacılık sektörüne dönen Fiba Grubu, tasarruf bilincinin artacağı düşüncesiyle Fibahayat’ı kurdu.


Özyeğin Sigortacılığa Geri Döndü

Fiba Grubu, 28 Ocak 2013 itibarıyla Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne yaptığı ruhsat başvurusunun onaylanmasının ardından, sigortacılık alanındaki 25 yıllık tecrübesini Fibahayat ile müşterilerinin hizmetine sunmaya başladı.

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fiba Grubu olarak Türkiye’de hayat sigortası ve bireysel emeklilik ile fon yönetimi alanlarında penetrasyonun artacağını düşündüklerini, bu düşünce doğrultusunda finans sektöründeki tecrübelerini, Fibabanka’nın ardından bankacılık dışı finansal sektörlerde de yaygınlaştırmak istediklerini belirtti.

Özyeğin, Fiba Grubu olarak hayat sigortacılığına ve ciddi oranda devlet desteği alan BES’e inandıklarını; ancak ülkemizde sosyal güvenliğin sağladığı kişi başına düşen primin, bireylerin emeklilik aşamasında kaliteli hayat sürdürmeleri için yeterli olamadığından yola çıkarak Fibahayat’ın işlemlerine başlamasına parelel olarak BES içinde Hazine’ye ruhsat başvurusunda bulunduklarını dile getirdi.

Özyeğin, 2001 yılında kurduğu Fiba Sigorta’yı 2010 yılında 485 milyon dolara Japon şirketi NKSJ’ye satmıştı.

Dondurma: Dondurma, içine şeker katılmış çeşitli meyve suları ya da sütten dondurulmak suretiyle elde edilen ve özellikle sıcak yaz günlerinde çok aranan soğuk tatlıdır.
Dondurmam Gaymak: Dondurmam Gaymak, 2005 Yüksel Aksu yapımı film. Filmde Muğla'da bir sahil kasabasında motorsikletiyle dondurma satan bir adamın hikâyesi anlatılır.
Donduran, Yenipazar: Donduran, Aydın ilinin Yenipazar ilçesine bağlı bir köydür.
Dondurma, Çan: Dondurma, Çanakkale ilinin Çan ilçesine bağlı bir köydür.
Donduşeni: Donduşeni, (Rusça: Дондюшаны; Moldovca: Дондуше́нь) Moldova'nın kuzeyinde bir şehir. Şehir, Donduşeni rayonunun idari, ekonomik ve kültürel merkezidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir