Paris Barış Konferansı Ne Zaman Ve Niçin Toplanmıştır

Sponsorlu Bağlantılar
almanya bahane bunun deki devlet gibi konferans ndan nin paris propaganda ya yunanistan Paris Barış Konferansı Ne Zaman Ve Niçin Toplanmıştır Paris Barış Konferansı Niçin Toplanmıştır paris barış konferansı özet paris barış konferansı..Paris Barış Konferansı

İtilaf Devletleri, 1. Dünya Savaşı’ndan yenik ayrılan devletlerle yapacakları antlaşmaların esaslarını saptamak amacıyla 18 Ocak 1919’da toplanmışlardır. 32 devletin temsilcileri katılmıştır. Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan’la imzalanacak barış antlaşmaları hazırlanmıştır.

Konferans sürerken İngiltere, Batı Anadolu’daki Müslümanların, Hıristiyanları katletmek üzere olduklarını ileri sürmüş ve Rumların sayıca fazla olduklarını bahane ederek Amerikan delegelerini etkilemiş, Anadolu’nun paylaşılmasına Yunanistan’ı da ortak etmiştir. Bunun nedenleri:

İngiltere’nin Doğu Akdeniz’deki çıkarlarını sürdürmek istemesi.

Batı Anadolu’da çıkarları bulunan İngilizlerin İtalya’ya güvenememesi; İtalya gibi güçlü bir devlet yerine kukla Yunanistan’ı tercih etmesi.

Yunanlıların, Ege Bölgesi’nin kendilerine ait olduğu ve bu bölgede nüfus yoğunluğuna sahip oldukları şeklinde propaganda yapmaları.

Yukarıda sıralanan nedenler, İtalya’nın İtilaf Devletleri’nden kopma sürecini başlatmıştır.

Etiketler:paris barış konferansı özet paris barış konferansı ne zaman ve niçin toplanmıştır paris barış konferansı niçin toplanmıştır mondros ateşkes antlaşmasının maddeleri paris barış konferansı sırasında türkiyenin durumu paris barış konferansı hakkında ayrıntılı bilgi paris barış konferansı neden toplanmıştır paris barış konferansın özeti paris barış konferansı sebepleri paris konferansi viki
Paris Saint-Germain FC: Paris Saint Germain Football Club (Kısa ismi: PSG, () Genel deyişle: Paris Saint-Germain()), 1970'te Paris'te kurulan spor kulübüdür.
Paris Üniversitesi: Tarihi Paris Üniversitesi (Fransızca: Université de Paris) 12. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmıştır, fakat 1970 yılında özerk üniversite olarak yeniden yapılandırılmıştır.
Paris Salonu: Paris Salonu (Fransızca: Salon de Paris) ya da kısaca Salon, 1725'ten itibaren Paris'teki Académie des Beaux-Arts'ın resmi sanat sergisi olarak açılan sergiydi.
Paris Barış Konferansı: Paris Barış Konferansı, I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren antlaşmaların hazırlandığı uluslararası bir konferanstır.
Barış Manço: Barış Manço (2 Ocak 1943; Üsküdar, İstanbul - 1 Şubat 1999; Kadıköy, İstanbul), Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve TV programı yapımcısı.
Barış ve Demokrasi Partisi: Barış ve Demokrasi Partisi (kısaca BDP), Türkiye'de 2008 yılında kurulmuş ve Demokratik Toplum Hareketi'nin kurulan sonuncu siyasal partisi. Genel merkezi Ankara'nın Çankaya ilçesinin Balgat semtinde olan partinin amblemi sarı zemin üzerine, yeşil meşe ağacıdır.
Barış Pirhasan: Barış Pirhasan (d. 18 Nisan 1951, İstanbul) Türk yönetmen, senarist, şair. Vedat Türkali'nin oğludur.
Barış Şimşek: Barış Şimşek (d. 9 Nisan 1976, Trabzon), Türk futbol hakemi. Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı olarak Süper Lig'de görev yapmakta olup, TFF Üst klasman hakemidir.
Zaman dilimi: Zaman dilimi herbiri yaklaşık 15 derecelik boylama göre dizilmiş, Greenwich, İngiltere'den başlayan (bakınız UTC), insanların (saatin) bulundukları bölgede ve dünyanın başka bir bölgesinde kaç olduğunu öğrenmelerine yardım etmek için oluşturulan coğrafi yer küre dilimleridir.
Zaman (gazete): Zaman, Türkiye'de yayımlanan günlük gazete. 3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru'nun yönetiminde, A. Turan Alkan, Ali Bulaç, Hüseyin Hatemi, Mehmet Şevket Eygi gibi yazarlardan oluşan bir kadro ile yayın hayatına başladı.
Zamanın Akışında: Zamanın Akışında, 1976 Batı Almanya yapımı kült yol filmidir. Özgün adı Im Lauf der Zeit olan film ABD'de Kings of the Road (Tr :Yolun Kralları) adıyla gösterilmiştir.
Zaman serisi: İstatistik, sinyal işleme, ekonometri ve matematiksel finansta bir zaman serisi veri noktalarının sıklığıdır ve düzenli zaman aralıklarında, ardışık zaman alanlarında tipik olarak ölçülür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir